reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

ale fajny wątek...
sałątka z tuńczykiem jedna z moich lubycha
15dkg żółtego sera
4 jajka na twardo
2 puszki tuńczyka sałatkowego w sosie własnym
puszka kukurydzy
majonez kielecki
papryka słodka(w proszku of course)
pieprz
jaja i ser kroimy w kostkę,kukurydzę odcedzamy,tuńczyka też. Alles mieszamy ze sobą i majonezem.najlepsza jest next day.
a druga bardziej na kolacyjkę z mężulkiem...
dla 2-3 osób
2 piersi z kuraka
pomidor,pół ogórka zielonego (pomodora i ogóra ile kto lubi)
cebula czerwona
2 ząbki czosnku
szklanka majonezu kieleckiego:) (ile kto lubi sosu)
pieprz czarny mielony,sok z cytryny, sos sałatkowy styl grecki,oliwa lub olej
mięso kroimy w kostkę,nie za dużą,pomodora i ogóra też mięso mieszamy z rozrobionym sosem sałatkowym i czosnkiem wyciśniętym przez praskę i tak z 3o minut enough. majonez mieszamy z łyzką soku z cytryny, drugim sprasowanym ząbkiem czosnku i pieprzem (ja dodaję czosnek granulowany) mięso smażymy,gorące wrzucamy do ogóra z pomodorem,,,aha cebulę w prka i też do warzywek,mieszamy z majonezem i napychamy pity
pita 6 sztuk
3 szkl mąki pszennej,5dkg drożdży,szczypta soli i cukru,2 szkl wody,2 łyżki. oleju,olej do blachy. Drożdże rozrabiamy z 1/2 szkl wody i cukrem,odstawić. Dodać mąkę,olej,sól,wodę,wyrobic miękkie ciasto posmarować olejem odstawić do wyrośnięcia .podzielić na 6 części rozwałkować na okrągłe placki pozostawić do wyrośnięcia piec w temp 240 stopni około 10 minut,żeby pozostały białe i miękkie,ale żeby się upiekły...
 
reklama
A ja podaję przepis na sałatkę z tuńczyka.Może dla gości się nie nadaje,ale na kolację można zjeść.
-puszka tuńczyka w oleju
-woreczek ugotowanego ryżu
-cebulka/posiekana/
-garść namoczonych rodzynek
-majonez
wszystko wymieszać,popieprzyć,posolić i odstawić do lodówki przynajmniej na godzinkę.Polecam:tak:
 
To ja tez coś dopiszę :-)
SAŁATKA MAKARONOWA

około 30 dkg ugotowanego makaronu (najlepsze są świderki)
1 czerwona cebula
1 czerwona papryka
puszka zielonego groszku
puszka kukurydzy konserwowej
około 15 dkg szynki
oliwki zielone wg uznania
Co się da pokroić w kostkę(cebulę, szynkę i paprykę)
pozostałe składniki wsypać do michy, doprawić solą pieprzem, odorobiną cukru, i troszkę kwasku cytrynowego, lub soku z cytryny.
Na konieć wymieszać wszystko z majonezem.
SAłatka jest pyszna, zawsze wszystkim smakuje.
To moze wpisze jeszcze jedną.

SAŁATKA PIECZARKOWA

50 dkg pieczarek
5 jajek
2 średnie cebule

pieczarki ugotować.Od momentu zagotowania tak około 15 minut, pokroić w kostkę, dodać do nich pokrojone w kostkę ugotowane na twardo jajka i cebulkę.Cebulę można przed wsypaniem do miski, sparzyć wrzątkiem.Nie paali tak bardzo w jezyk.
Doprawic wszystko solą pieprzem i majonezem i gotowe.

Już tak sie rozpedziłam to jeszcze jedna szybka sałatka

30 dkg szynki konserwowej
30 dkg żółtego sera
puszka anansów
puszka kukurydzy konserwowej
pęczek szczypiorku
Szynkę i ser poroić w kostkę, dodać kukurydze, ananasy i sczypior.
Dodać troszkę soli, no i majonez i gotowe.

Nie pisze w żadnym przepisie ile dawać majonezu, bo akurat to kazdy dodaje sobie wg uznania.

Fajny wątek tak wogóle, musze wypróbować kilka waszych przepisów.
 
fajne te przepisy macie... ja mialam problem bo moj maz tylko piers z kurczaka, gulasz imielone,ewentualnie spagettii lubi... moja siostra zrobila dwa danka ktore mi sie spodobaly:
1. piers z krurczaka w beconie
bierzemy umyta piers i ja delikatnie nacuinamy zeby zrobickeszonke
wkladamy tam ser- najlepiej mozarella ale moze byc zolty i zawijamy w 2 plastry beconu, wkladamy pod grill, najpierw na 10 min na wysoka temp,pozniej zmniejszamy zeby sie upieklo... pycha
2.
piers z kurczaczka tniemy na kawalki, smarzymy
makaron- taki jak lubicie, ja jem spagetti gotujemy
do cieplego makaronu dodajemy kurczaka i 1 sloiczek zielonego pesto, mieszamy
ja uwielbiam to danie jest latwe i szybkie.. mniam:-)
 
ciasteczka rubinowe

2szklanki mąki
półtorej łyżeczki proszku do pieczenia
dwie łyżki cukru
pół szklanki mleka
pół kostki masła
1 jajo
polewa czekoladowa ,z tych gotowych może być
słoik dżemu wiśniowego lub z czarnej pożeczki

mąkę przesiac z proszkiem do pieczenia ,dodac cukier i masło ,które tniemy nożem na mniejsze kawałki .Do mleka dodajemy jajko,mieszamy wlewamy do pozostałych składników.Mieszamy wszystko razem ,ile sie da mikserem ,potem reka zagniatamy ciasto w miare potrzeby dosypujac mąki.(ja daje mąke tylko na wierzch nie wgniatam juz do srodka żeby tej maki za dużo jednak nie było.Ciasto rozwałkowujemy na grubość 0,5 cm .wycinamy kółka szklanką .W połowie kółek wycinamy w srodku małym kieliskiem tez kółko ,że powstaje taka oponka .Bierzemy całe kułko ,na nie wkładamy kółko z dziurką i dociskamy w kilku miejscach końcem łyżeczki (takie jakby kreski sie robią i łącza kółka)

do środka nakładamy łyzeczke dżemu ,układamy na bleszce posypanej mąką i pieczemy ok pół godzinki w temp.180- 200

Po upieczeniu i wystudzeniu polewamy czekolada ,tak pożadnie

polecam ,pyszne i mieciutkie ciasteczka
 
ALE ZGŁODNIAŁAM!!!:tak: :-D ;-)
A ja dzisiaj się zbuntowałam.:baffled:
Obrałam dziecku ziemniaczki, ugotowałam i starłam buraczek, zrobiłam pulpecik.. Zjadła łaskawie, owszem. My na obiad mieliśmy kaszę gryczaną z sosem sojowym i krajanką sojową. Dałam jej na spróbowanie trochę kaszy. Generalnie nie przepada jeszcze za dużymi kawałkami (ostatnio był ryż, to cedziła przez "zęby"), a tutaj buzia się sama otwierała!:szok: To po co ja się wysilam igotuję osobno?:confused: Chyba przestanę..

Przepraszam jeśli nie na temat, ale tak mi sie skojarzyło.
 
Podaję wam przepis na pyszną sałatkę, którą mieliśmy na roczku:-). Jest naprawdę extra, jeśli ktoś lubi z czosnkiem:tak::

Ananas z czosnkiem

- 1 puszka ananasa (może być drobno pokrojony),
- 1 puszka groszku zielonego,
- 2-3 ząbki czosnku,
- majonez,
- starty ser żółty.


Odsączonego i pokrojonego ananasa łączymy z odsączonym groszkiem zielonym, do tego dodajmy starty ser, mniej więcej tak aby był dość widoczny, do majonezu dodajmy wyciśnięte ząbki czosnku (2-3 w zależności, czy ktoś lubi jak pali w "język") następnie składniki wymieszajmy z majonezem. Wstawić do lodówki, żeby składniki się "przegryzły".
 
Salatka ziemniaczana wedlug Bozeny Dylkiel
-ziemniaki
-ogorki kiszone
-cebulka cukrowa
-szczypiorek
-majonez
-jogurt naturalny
-czosnek
-sol-
-pieprz

Ziemniaki ugotowac w mundurkach.Ogorki,ziemniaki pokroic w kosteczke,dodac posiekany szczypior i cebulke.Zmieszac majonez z jogurtem i doprawic czosnkiem,sola i pieprzem.Ilosc skladnikow wedle uznania i potrzeby.Jest przepyszna ta salatka ktora pasuje to roznych mies pieczonych jaki i z grilla.Dobra na upaly do cieplego mieska.Polecam i zycze smacznego:))))))
 
reklama
DANIE MEKSYKAŃSKIE
500g mięsa mielonego ( wiep-woł )
2 laski kiełbasy
puszka mieszanki meksykańskiej " bondiuel"
( lub osobno po puszce czerwonej fasoli i kukurydzy wtedy trzeba też dodać koncentrat )
2 średnie cebule
2 ząbki czosnku
około 2 łyżeczki przyprawy Kamisa do dań meksykańskich
czerwona papryka w proszku
sól, pieprz, majeranek

Mięso podsmażyć razem z kiełbasą i cebulą pokrojoną w kostkę, dolać wody tak żeby mięso było przykryte i dusić około 30 minut. Następnie dodać mieszankę razem z sosem, czosnek posiekany lub w ząbkach, jak kto lubi, i przyprawy dusić jeszcze na malutkim ogniu tak 10 minut i gotowe.
SMACZNEGO:-p
 
Do góry