reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na ciasto ,sałatki itp..:O)

hej mamusie! macie moze jakis sprawdzony przepis na sernik z kokosem tylko taki na duza blache;-)
Larcia-twoja salatka gyros tak J posmakowala, ze co tydz. ja przyzadza :-) ale jeszcze podsune mu przepis na ta z mieskiem mielonym ale to raczej na kolacje niz na obiad :-D:-D
Sofik- blok jest naprawde pyyyszny, spalaszowalam w wiekszosci sama :zawstydzona/y: no i po odchudzaniu:-p
 
reklama
Garaleta drobiowa
Jeden kurczak taki spory - ja kupuje ponad 2kg.
Na kurczaku ugotowac rosol...marchewke od razu skroic w kosteczke.
Wyjac pozniej mieso,jak przestygnie to pokroic na kawalki.
Ulozyc mieso w salaterce+ marchewka z rosolu i groszek zielony,mozna polozyc tez plasterek zoltka i natke pietruszki lub do wyboru.

Dolac wody do rosolu,przyprawic: czosnek,ziele angielskie,lisc laurowy,pieprz i sol.
Zagotowac dodac zelatyne,jak duzy garnek to mozna dwie lub poltorej i znow zagotowac.
Nalewac w salaterki-odstawic w chlodne miejsce...jesc z octem lub bez;-)
 
Sofik - a na zdjęciu jest biała masa... czyli dzielisz masę na pół i do jednej części dodajesz kakao???

kurcze dopiero teraz przeczytalam tak dziele na pol, albo robie z 2op. jedno z kakao a drugie bez i wtedy tego blok-u jest mega duzo... hehehehe
Sofik- blok jest naprawde pyyyszny, spalaszowalam w wiekszosci sama :zawstydzona/y: no i po odchudzaniu:-p
ciesze sie ze smakowalo jest to szybkie i dobre , co nie? u mnie to co tydzien musi byc, córka zawsze sie pyta 'mamo mamy mleko w proszko' na blok hehehe




Ogldałam TVN Style i tam jest zawsze Nigellia
i wyłapałam przepis na 'CZEKOLADOWE KRÓWKI Z PISTACJAMI'
(ja robiłam bez)
składniki:
350g gorzkiej czekolady
puszka skondensowanego mleka (400g)
2 łyżki stołowe masła
150g obranych pistacji

Czekoladę połam na mniejsze kawałki, przełóż do rondla. Wlej mleko z puszki, dodaj masło. Podgrzej, mieszając, na jednolitą masę. Rozbij pistacje na mniejsze kawałki. Dodaj do masy czekoladowej. Wymieszaj. Rozprowadź w kwadratowej formie. Wyrównaj powierzchnię. Wstaw do lodówki, zostaw do stężenia. Pokrój na 64 kawałki. Zapakuj w małe torebki foliowe. Przechowuj w lodówce.
(przepis z blogo: Przepisy Nigelli Lawson - Nigella Ekspresowo )


Polecam tez

'ZEBRA' (cos jak babka piaskowa- na swieta wielkanocne rewlacyjna )

Składniki:- 5 jajek,
- 2 szklanki cukru,
- 3 szklanki maki,
- 3 lyzeczki proszku do pieczenia,
- 1 szklanka zimnej wody,
- 1 szklanka oleju,
- 3 lyzki kakao,
- 2 zapachy waniliowe / ja dałam 1 olejek MIGDAŁOWY i jest rewelacyjne ;)
Jak przyrządzić?
Utrzec jaja z cukrem, dodac make z proszkiem. Podzielic ciasto na dwie czesci: do jednej kakao, 1/2 szkl. wody, 1/2 szkl. oleju; do drugiej reszte wody, oleju i 3 lyzki maki. Forme wysmarowac tluszczem nalewac na srodek formy na przemian oba ciasta. Piec okolo 1h. 180 stopni.
Moja ZEBRA

a tu widac jak krzywo wyroslo...
 
Ostatnia edycja:
Kamcia polecam naprawde - nie jest slucha tylko tak jak by nawilzona bo jest olej...
Mozna góre polac kakao i posypac kokosem
Daj znac czy Ci zmakowała...
 
Sofik-Zebra wyglada rewelacyjnie!!!
Moze tez ja sobie zrobie.
Prosze napisz mi jeszcze jaka make najlepiej jest dac to tej zebry?
 
Sofik-Zebra wyglada rewelacyjnie!!!
Moze tez ja sobie zrobie.
Prosze napisz mi jeszcze jaka make najlepiej jest dac to tej zebry?

ja kupuje taka:

580402..gif

I chyba zamiast wody można dodać oranżadę białą i jest super puszyste:-)

ja daje zykła wode ale mozna dac wode mineralna gazowana ...o oranzadzie nie słyszałam...
 
reklama
Do góry