reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na ciasto ,sałatki itp..:O)

Mini roladki

Tichonek sama dziś to skleciłam bo nie wiedziałam co zrobić.Użyłam to co miałam w lodówce(szkoda że papryki nie było:/).To nic specjalnego ale zawsze to coś innego niż ciągle kotlety. nie ma na to przepisu ale powiem Ci jak ja robię :)

Piersi z kurczaka pokroić w plastry.Przyprawić. Potem układam kawałek ogórka zielonego, sera żółtego i cebulki trochę na każdy plaster, zawijam i wszystko. Piekę w 180st przez około 45 min.
Możesz dołożyć tam co tylko Ci pasuje lub tak jak ja to co masz w lodówce..
 
reklama
Mini roladki

Tichonek sama dziś to skleciłam bo nie wiedziałam co zrobić.Użyłam to co miałam w lodówce(szkoda że papryki nie było:/).To nic specjalnego ale zawsze to coś innego niż ciągle kotlety. nie ma na to przepisu ale powiem Ci jak ja robię :)

Piersi z kurczaka pokroić w plastry.Przyprawić. Potem układam kawałek ogórka zielonego, sera żółtego i cebulki trochę na każdy plaster, zawijam i wszystko. Piekę w 180st przez około 45 min.
Możesz dołożyć tam co tylko Ci pasuje lub tak jak ja to co masz w lodówce..
Dzięki bardzo:tak:
 
"MALE CO NIE CO" dla dbajácych o linie mam.Przepis z netu: (a to na czerwono to ja uzylam takich ilosci skladników)
Jogurtowe ptasie mleczko ;-):
2 duze jogurty naturalne (1 duzy i 1 maly)
1 czubata lyzka zelatyny
1/3 szkl goracej wody
30 tabl. slodzika (20 tabl slodzika rozpuscilam w odrobinie gorácej wody)
kilka kropel aromatu waniliowego
Jogurt ubic - nie ubije sie jak smietana czy piana, ale zawsze troche ;-). Dodac zmielony w mlynku lub mozdziezu slodzik i aromat. Wczesniej rozpuscic w wodzie zelatyne i lekko ostudzona dodawac po trochu do jogurtu. Dopiero teraz zacznie tworzyc sie fajna pianka.
Deser wylac do blaszki albo do pucharków.
Mozna go robic w róznych wersjach smakowych, w zaleznosci od upodoban.( ja zrobilam w dwoch smakach z jogurtowej pianki odlalam 1\4 i dodalam lyzeczké kakao , a do bialej dodalam wlasnie olejek waniliowy)Wyszly mi z tego 4 kielichy na focie sa 3 bo jeden skonumowalam:-D
SMACZNEGO
zdj_327618c78428870baeabd51fc0c19465.jpg
 
Najprostszy tort z bita smietana :-)

Biszkopt:
7 jaj
szklanka cukru
szkl maki
2 łyzeczki proszku do pieczenia

Bita smietana:
2 lub 3 smietany kremowki 30% (np. 0,5 łaciata)
2 smietanfixy
cukier puder

Wykonanie:
Oddzielamy bialka od zółtek, bialka ubijamy na sztywno, dodajemy cukier, ubijamy, dodajemy zoltka, ubijamy, dodajemy make z proszkiem, ubijamy. Pieczemy biszkopt ok 30 min 180 st

Kremowke ubijamy, gdy juz troche zgestnieje dodajemy smietanfixy i cukier puder do smaku, ubijamy na sztywno.

Upieczony biszkopt przkrajamy, nasaczamy ponczem (ja robie go z wody cukru i soku z cytryny), przekladamy drzemem i bita smietana, dekorujemy owocami :)

Szybko, prosto i smacznie :-);-)
 
ciasto bounty moje ulubione :tak: miałam robić na zjazd ale ebe:eek:
upiec biszkopt czekoladowy najlepiej to wygląda;-)
masa:
ugotować budyń karmelowy na mleku( ale może być też waniliowy lub śmietankowy) mi z karmelowym smakuje najbardziej;-)
rozpuścić w tym kostke margaryny i do tego wszytskiego
wsypać paczke wiórek kokosowych ( :eek: yyy nie pamiętam dokładnie jakiej wagi paczka :szok:) i cukru do smaku ( ja daje dużo!:-p) wymieszać :tak:
mase rozłożyć na ostudzonym biszkopcie i całość polać polewą czekoladową ( ja robie tak:
rozpuszczam pół kostki margaryny , dodaje kakao i cukie do smaku i tyle ;-) )
zaraz spróbuję zrobić..
a blaszka duża czy z tych mniejszych??
coś czuję e będzie pyszne ....:tak:
 
Najprostsza w świecie sałatka, a jak do tej pory wszystkim znajomym smakowała i sami też robią.

Potrzebne będą:
brokuł; może tez być mrożony
ser feta
płatki migdałowe
łyżka masła.

1. Gotujemy brokuł
2. Czekamy aż ostygnie
3. Rozdzielamy go na różyczki - tak to się nazywa?
4. Dodajemy fetę pokrojoną w kostki
5. Podgrzewamy na łyżeczce masła płatki migdałowe aż się zarumienią.
6. Posypujemy nimi brokuł i fetę.

Dodam, że dla nas wspaniale smakuje z pieczywem czosnkowym.

Smacznego!
 
Rolada z wafli:-)

paczka wafli
15dag herbatnikow
galaretka rozp. w szklance wody
kostka margaryny
3/4 szkl.cukru
2 lyzki kakao
4 banany-jak najbardziej proste
Margaryne rozpuscic z cukrem i kakaem.Dodac ciepla galaretke,pokruszone herbatniki i pokruszone wafle(odlozyc 2 wafle!)Ciepla masa smarowac wafle,ulozyc przy brzegu banany i zawijac w rolade.Masa musi byc ciepla,wtedy wafle nasiakna i z latwoscia sie zwina:tak:
 
Ktos tu podawal przepis na ciasto bounty, ja tez uwielbiam, ale przepis mam zupelnie inny, wiec podam i swoj:

CIASTO BOUNTY( wbrew pozorom ciasto robi sie bardzo szybko)

Najpierw pieczemy spod czekoladowy,ktory powinien byc bardzo wilgotny,ciezki, zeby dobrze komponowal sie ze slodka masa kokosowa(on jest pyszny sam w sobie,wiec wystarczy zalac go polewa czekoladowa,zeby otrzymac murzynka).Podaje swoj przepis:

1/2 szklanki prawdziwego kakao
2 szklanki cukru
1 i 3/4 szklanki maki
1 lyzeczka proszku do pieczenia
1.5 lyzeczki sody oczyszczonej

2 jaja
1 lyzeczka esencji waniliowej
1/2 szklanki oleju
1 szklanka mleka

1 szklanka wrzacej wody

Tortownice o srednicy 24 cm wysmarowac maslem i osypac maka lub bulka. Suche skladniki polaczyc w misce, dodac jaja, wanilie, olej i mleko,
miksowac 2 minuty. Nastepniecienkim strumieniem dodac gotujaca wode i dobrze polaczyc. Ciasto bedzie rzadkie. Przelac do tortownicy i piec 80 minut w 180stopni, do suchego patyczka.

Masa Kokosowa
0,5 litra mleka
0,5 szklanki cukru
100 gram masła
300 gram kokosu
tabliczka białej czekolady

Zagotowac mleko i cukier, dodac wiorki kokosowe i gotowac az masa zgestnieje tzn ok 10-15 minut. Caly czas energicznie mieszac,bo latwo sie przypala. Maslo z czekolada roztopic w mikrofali i dodac do masy kokosowej.
Ostudzic lekko i wylozyc na biszkopt.

Polac polewa czekoladowa.Ciasto trzymac w lodowce.Smacznego!
 
Ostatnia edycja:
reklama
WILWIA specjalnie dla Ciebie :-)

Ciasto z masa owocowa i pianka


Ciasto:

- niepelne 2 szklanki maki
- 2 lyzki cukru pudru
-1/2 kostki masla

Masa owocowa:

-1 szklanka cukru
-1/4 szklanki maki
-szczypta soli
-6 zoltek
-1 szklanka kremowki
-4 szklanki rabarbaru (ok 500dag)
-1 szklanka dowolnych owocow (moga byc to maliny,truskawki lub jagody)

Pianka:
-6 bialek
-1/2 szklanki cukru granulowanego


Wykonanie:

1.
Make wymieszac z cukrem pudrem, a nastepnie z maslem, az utworza sie grudki. Bedzie ono sypkie i takie wlasnie ma byc. Blache(33x23) wylozyc papierem i wsypac ciasto. Dobrze przygniesc do blachy. Piec 10-15min w 180stopniach do zrumienienia.

2.
W duzej misce wymieszac make,cukier i sol. Zoltka rozbic widelcem i wymieszac z kremowka. Wlac do suchych skladnikow, wymieszac. Dodac owoce, wymieszac i wylac na podpieczony spod. Piec okolo godziny w 180stopniach.

3.
Bialka ubic na sztywna piane, a nastepnie STOPNIOWO (lyzka po lyzce) dodawac cukier. Wylozyc na upieczone ciasto i podpiec jeszcze okolo 15 minut(az sie pianka zrumieni).
 
Do góry