reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na ciasto ,sałatki itp..:O)

dziewuszki macie jakiś sprawdzony przepis na ciasto z owocami mrożonymi?
Mam truskawki i paczuszkę malin z borówkami i porzeczką.
zaznaczam,że nie mam cukru waniliowego.
help :unsure:
 
reklama
a drozdze masz jakies?suszone np.?moze jakas drożdżówkę,hę?:-palbo biszkopt z owocami i galaretka np.a maslo/margaryne,masz?
 
Ostatnia edycja:
przepis zapozyczony ale wybrobowany i ciasto jest smaczne,
placek z owocami do gory nogami (forma o srednicy 22 cm):

200g masla
200g cukru
4 jajka
225g maki
3/4 lyzeczki sody oczyszczonej
3/4 lyzeczki proszku do pieczenia
25g zmielonych migdalow
600-800g mrozonych owocow -mix
2 lyzeczki golden syrup
30-50ml wody


maslo do wysmarowania formy

forme wylozyc papierem do pieczenia. posmarowac maslem. od zewnatrz forme oblozyc folia aluminiowa na wszelki wypadek.
owoce calkowicie odsaczyc. wylozyc nimi dno formy. posmarowac z wierzchu golden syropem.
na ciasto: maslo doprowadzic do temperatury pokojowej. ubic je mikserem z cukrem. nastepnie dodac jajka, make z proszkiem i soda oraz zmielone migdaly. zmiksowac ponownie, dodajac 30-50ml wody, zeby masa miala konsystencje do nakladania lyzka.
ciasto wylozyc na owoce.
piec w 180 stopniach przez mniej wiecej godzine. sprawdzic patyczkiem, czy ciasto jest suche w srodku. ostudzic ciasto i przelozyc do gory nogami. odlepic papier.
podawac z bita smietana, jesli wydaje sie ciut za suche.
 
dzięki 3razyM zapiszę sobie i spróbuję przy nastepnej okazji bo nie mam migdałów i golden syrup :eek::-D

madbebe ja beztalencie nie posiadam drożdży w żadnej postaci :laugh2:

margarynę posiadam.
zrobię to:
Mojeciasto.pl - Kasia
bo to chyba najprostsze ciasto świata,w sam raz dla mnie :-D
 
Dobra. Wklepie szybciutko przepisik mojej kochanej babuni na buleczki drozdzowe zwane przez nia- piergielkami!


1/2 kg maki
polowa kostki drozdzy
2 lyzki cukru
szklanka zimnego mleka
1/4 margaryny
2 jaja
dzem

drozdze zasypac cukrem. margaryne roztopic i ostudzic. do maki dac wszytskie skladniki- margaryne, 2 zoltka, ubita piane, drozdze, mleko. Mieszac mikserem a potem lyzka drewninana urabiac tak zeby ciasto odstawalo od scianek. zostawic do wyrosniecia. potem na stolnice. uformowac waleczek. kroic na male czastki. w srodek dzemik. na blache. wierzch posmarowac jajem. no i piec ok 20 min w temp.200.

Sa pycha!! szczegolnie takie cieple!! W mojej rodzinie od wiekow! Zawsze z babcia pieklam!!:tak:
 
anineczka ja zamiast syropu klonowego dalam miod a migdalow tez nie mialam dalam kilka kropel aromatu do ciassta :)......
w kazdym razie mozesz kiedys sprobowac kiedys....
a zdaj relacje co ciwyszlo z tego przepisu konkretnir czy ciasto bylo bardzokruche -suche czy raczej takie puszyste....
 
anineczka ja zamiast syropu klonowego dalam miod a migdalow tez nie mialam dalam kilka kropel aromatu do ciassta :)......
w kazdym razie mozesz kiedys sprobowac kiedys....
a zdaj relacje co ciwyszlo z tego przepisu konkretnir czy ciasto bylo bardzokruche -suche czy raczej takie puszyste....

po pierwsze nie wyrosło mi to ciacho wysoko i już się bałam,że skopciłam jak to ja potrafię.Myślałam,że za dużo owoców dałam bo było ich multum,ale jak się później skapnełam to miał byc placek a nie ciasto,a tutaj różnica chyba jest w wysokości?Tak na mój mały rozumek myślę :sorry:
Ale zakalca nie było a i owoce nie zapadły się na dno pomimo mrożonych owoców.
Placek dobry,ale nie powala na kolana.Pyszny z mleczkiem,w pierwszy dzień puszysty,ale nie mokry,dziś suchawy,ale z kawką ok.
Mam zdjęcia na komórce,ale nie wiem jak się wstawia do kompa :confused2:
 
reklama
to serio nie wszystkie fony go mają?:eek: podeśle Ci troche swojego blue- mam go sporo:-D:-D a kabelka do fona tez nie masz?


a własnie ze wiem gdzie w ericsonie jest:cool2: serio nie wiesz czy się nabijasz ze mnie:confused2:
 
Ostatnia edycja:
Do góry