reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na ciasto ,sałatki itp..:O)

'Eko' krupnik :-)

Uwaga: skladniki nalezy wkladac w takiej kolejnosci,jak jest napisane

wrzatek, majeranek, tymianek, rozmaryn
marchew ziemniaki, pietruszka, seler, kasza jaglana
por, cebula, kapusta biala lub brukselka pieprz czarny, pieprz cayene,kardamon, ziele angielskie
sol, glony, natka pietruszki
karkuma
maslo
bazylia, imbir

PYCHA!!!!:-)
 
reklama
ja jak zwykle ni z dupy ni z pietruchy:confused2: dziewczyny pamietacie takie ciasto drozdzowe bez wyrabiania taki prosty pprzepis co crazygirl go podawala:sorry: to ile te ciasto sie piecze i w jakiej temperaturze? powiedzcie plissssssssss:sorry:
 
ja jak zwykle ni z dupy ni z pietruchy:confused2: dziewczyny pamietacie takie ciasto drozdzowe bez wyrabiania taki prosty pprzepis co crazygirl go podawala:sorry: to ile te ciasto sie piecze i w jakiej temperaturze? powiedzcie plissssssssss:sorry:
Znalazłam ten jej przepis i ona faktycznie nie napisała tam w ilu stopniach i jak długo ale takie ciasta z reguły piecze się w 170-180st.C przez 40-50 minut:tak:
...Nie ma za co
 
'Eko' krupnik :-)

Uwaga: skladniki nalezy wkladac w takiej kolejnosci,jak jest napisane

wrzatek, majeranek, tymianek, rozmaryn
marchew ziemniaki, pietruszka, seler, kasza jaglana
por, cebula, kapusta biala lub brukselka pieprz czarny, pieprz cayene,kardamon, ziele angielskie
sol, glony, natka pietruszki
karkuma
maslo
bazylia, imbir

PYCHA!!!!:-)

Hej Misia,
Mialabym do Ciebie prosbe, bo ja nigdy zadnego krupniku jeszcze nie gotowalam a chcialam malej ugotowac i wlasnie napalilam sie na ten Twoj Eko. Ale troszke sie tu gubie, jakie mieso i kiedy np i jakie tego ilosci mam na mysli tego co podalas, np kaszy jakglanej i tych przypraw. MOglabym Cie prosic o dokladniejszy przepis dla amatora taki????Bede zobowiazana. Dzieki z gory.Jesli nie sprawi Ci to klopotu oczywiscie pa



IMBIROWKA przepis na przeziebienie.

skladniki

4szklanki wody
2 lyzki utartego, swiezego imbiru
3 lyzeczki suszonego majeranku
2 lyzeczki tymianku
2 cytryny
3 lyzki miodu

przygotowanie

do garnka wlewamy wode, doprowadzamy ja do wrzenia i wsypujemy tymianek i majeranek. korzen imbiru obieramy, scieramy na tarce o gestych oczkach i dodajemy do garnka. pozostawiamy pod przykryciem na 10-15min. nastepnie wywar nalezy przelac przez sitko i lekko ostudzic. gdy przestygnie, dodajemy sok z 2 cytryn i 3 lyzki dobrego miodu.

bezpieczny dla kobiet w ciazy i mam nadzieje, ze komus pomoze.
 
Ostatnia edycja:
Kasiun- to nie jest zupa na miesie. zreszta nie ma go w przepisie. Wszystko co jest w przepisie wrzucasz w takiej jak napisalam kolejnosci....no i to wszytsko....A jesli chodzi o ilosci to niestety ja robie na oko i bladego pojecia nie mam ile czego wrzucalam...zalezy jaki garnek itp...kaszy nie duzo bo pecznieje. Przepraszam,ze wiecej nie pomoge ale ilosci poprostu nie jestem w stanie podac. Ale jest naprawde prosty takze sprobuj!

A etraz czas na eko zupe krem z brokulow.
I znow tak samo jak przy krupniku.Wrzucacw takiej kolejnosci jak napisane:
Wrzatek, kurkuma
marchew, pietruszka,seler,maslo
brokul(duzo) pieprz,bazylia
sol
kilka kropel cytryny
Wszystko zmiksowac na koniec.

A teraz :Zupa krem z marchewki

Wrzatek majeranek,tymanek
marchew (duzo) ziemniaki, pietruszka, seler, maslo lub moczone migdaly
por,cebula, pieprz,bazylia
sol
natka pietruszki
Wszytsko zmiksowac.

Enjoy :)
 
reklama
Karkowka zapiekana

1/2 kg karkowki bez kosci
pieczarki
cebula
25 dkg sera zoltego
ketchup pikatny
majonez
sol
pieprz


Karkowke pokroic w plastry (grubosc ok 1,5 cm).Przyprawic sola i pieprzem,namoczyc w ketchupie z obu stron.Ulozyc na blaszce,posypac pokrojona cebula i pieczarkami,posmarowac majonezem.Piec okolo 1.godz.10 min{ja pieklam 1,5 godziny}Pod koniec pieczenia posypac startym serem.Podawac z frytkami i surowka.




Lazanki z kapusta

500 g kapusty kiszonej
2 cebule
2 opakowania pieczarek
dwie kielbasy
3 lyzki oleju
liscie laurowe
ziele angielskie
pieprz,kminek,chili


Kapuste pokroic,wlozyc do garnka.Podlac ciepla woda,dodac ziele i liscie laurowe.
Gotowac 40min.od czasu do czasu mieszajac i podlewajac woda,jesli kapusta jest zbyt sucha.

Cebule pokroic w kostke,usmazyc na oleju.Gdy bedzie bedzie zlota dolozyc pokrojona w kostke kielbase i pieczarki.Posmazyc wszystko razem,az woda z pieczarek odparuje.Przelozyc do kapusty.Calosc doprawic pieprzem,szczypta chili i kminku.

Makaron ugotowac,dodac do kapusty i wszytsko wymieszac.
Smacznego:-)

Dzis robilam to danie i bardzo mi smakowalo:-)
 
Do góry