reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na ciasto ,sałatki itp..:O)

Ewelcia jeszcze mi napisz ile śmietany i czy ta margaryna ma być rozpuszczona jak ją dodaję?A jak do drożdży z cukrem dodam resztę składników to tylko mam to wymieszać czy trzeba jakoś wyrabiać to ciasto?:sorry:Piec aż się zrumienią,to tak na oko ile,ze 20 minut,żebym ich nie wsadziła i se poszła a one się spaliły:zawstydzona/y::-D:-D
tak na oko,z 200ml moze wiecej,tak zeby ciasto nie bylo takie zbyt tempe.
Margaryna ma byc cala,tylko nie prosto z lodowki.
Pozniej trza to wygniesc na stolnicy-tzn wszystkie skladniki...
Ile piec??oj nie wiem,..no na oko ja pieklam:sorry:jakos specjalnie nie patrzylam na zegarek noa le ze 20min tu na pewno.
 
reklama
Ewelcia dziś zrobiłam rogaliki z Twojego przepisu:tak:Wyszło mi 36:szok:18 z marmoladą i 18 z nutellą:-pJeszcze je polukrowałam i cud,miód,palce lizać:-pAle się P ucieszy jak z pracy wróci bo on taki słodki chłopak jest:-DPyszne są:tak:Mniam...
Masz szczęście,no!:-D:-D
 
Chleb ziołowy Dukana


Składniki:
- 3 jajka
- kostka chudego twarogu ( 200 gram )
- 6 łyżek otrębów owsianych
- 4 łyżki otrębów pszennych
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- zioła: bazylia, majeranek, czosnek granulowany
- szczypta pieprzu i soli (może być sól cebulowa)

Przygotowanie:
Rozdzielamy białka jajek od żółtek. Z białek ubijamy sztywną pianę.
Do żółtek dodajemy kostkę białego twarogu i proszek do pieczenia.
Wszystko mieszamy mikserem. Po chwili dodajemy otręby, zioła, pieprz oraz sól i dalej miksujemy.
W momencie jak składniki dobrze się połączą, odkładamy mikser i dodajemy do masy ubite białko.
Ostrożnie wszystko mieszamy przy pomocy łyżki.
"Keksówkę" lub wąską blachę wykładamy papierem do pieczenia i wylewamy masę.
Pieczenie:
Nastawiamy piekarnik na 180 stopni (z termoobiegiem 160-170 stopni)
i pieczemy około 30-40 minut. Najlepiej po upływie 30 minut sprawdzić patyczkiem.
Jeżeli wyciągniemy suchy i nie obklejony ciastem to oznacza gotowy chlebek.
Wyciągamy z piekarnika i zdejmujemy papier.
Zobacz załącznik 331110Zobacz załącznik 331111
 
Ostatnia edycja:
Didi a ty pieklas ten chleb??
Pauletta piekla jakis ziolowy i jej nie wyszedl....

Jak ja bylam na Dukanie tto wszystkimi przepisami dzielilysmy sie na watku"wracamy do formy" tam tez znajdziesz fajny przepis na chleb i buleczki-ja wstawialam...pieklam i polecam

Edit:
ja jednak pieklam z b.podobnego przepisu,tylko ze ja z innych proporcji i ze skrobia kukurydziana
 
Ostatnia edycja:
A ja wlasnie pieke ten chlebek i niestety musze go trzymac w piekarniku dluzej bo w srodku jest surowy :( ale tak kolo godzinki i jest super;-) mi on bardzo smakuje :-)( szkoda ze mozna go tylko dwie kromeczki dziennie:-p)
 
reklama
Przepis na sałatke z gyrosem:
-800gram piersi z kurczaka(drobno pokroić) , usmażyć posolic, pieprzyć, i całą torebke przyprawy do gyrosa dodać
-4 cebule podsmażyć(żeby sie lekko zrumieniła)
-keczup
-ogórki konserwowe(ok pół słoika , pokroić w kostke)
-puszka kukurydzy
-papryka(pokroić w kostke)
-sos czosnkowy (ja robie go tak: pół śmietany+pół słoika majonezu+ kilka ząbków czosnku w zalezności jak mocny chcecie mieć sos+só+pieprz. Wszystko wymieszać i sos gotowy)
-kapusta pekińska, lub lodowa

Wszystko ukłądać w misce w kolejności jaką podałamm, momencie nabierania na talerz skłądniki warstowo będa szły:) Wszystkie składniki odsączyć z wody i oleju przed wkłądaniem do miski , żeby sie ciapa nie zrobiła.
Sałatki wyjdzie cała duża miska , gdy któś nie potrzebuje tak dużo to zmniejszyc wszystkie składniki o połowe.
Smacznego
 
Do góry