reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na ciasto ,sałatki itp..:O)

Oponki
wypróbowane,przepyszne.Do przepisu dodałam kilka kropel olejku migdałowego:
Oponki serowe

Aha,dziurek w środku nie wykrawam kieliszkiem tylko nakrętką od soku malinowego,są wtedy większe,pulchniejsze oponki,że tak powiem.
hihi podziękował :tak::tak: (bo szukałam ostatnio ;-)), zrobię je bliżej weekendu, bo teraz muszę jagody wykorzystać :tak:
A powiedz mi - kwaśna śmietana - którą dawałaś?
Piekłaś na oleju czy smalcu?
 
reklama
Dodałam śmietany 12% z firmy Zott,z polskiego sklepu.
Smażę na głębokim oleju (w Lidlu jest taki 2 litrowy) on nie ucieka z garnka jak niektóre potrafią ;-)

Moje dzieciaki uwielbiają jak smażę te resztki malutkie co zostają z wykrawania oczka w oponce.Po usmażeniu to są takie mini kuleczki ;-)

aha,co do śmietany jeszcze,fajna jest też ta irlandzka,tutaj wrzuciłam taką jaką akurat miałam pod ręką,ale bez problemu można dodac irlandzkiej,Sour Cream w zielonym opakowaniu do dostania w Tesco czy Dunnes.
 
Ostatnia edycja:
zamieszczam oryginalny przepis...


Ciasteczka z kaszki kukurydzianej.

- kaszka kukurydziana (paczka)
- 200g miękkiego masła
- 3 jajka
- 100g cukru
- łyżeczka proszku do pieczenia
- 100g wiórków kokosowych
- dżem

Wszystkie składniki (oprócz dżemu) zagnieść na jednolitą masę. Wstawić do lodówki na 15 minut by kaszka napęczniała. Z ciasta formujemy kuleczki (wielkości orzecha włoskiego), w środku robimy wgłębienie. Układamy na blaszce dosyć daleko od siebie bo ciasteczka urosną.
Piec 20-25min w temp 180 stopni, na ciemnozłoty kolor.


Moje wykonanie:

Ja robię ze smakowej kaszki kukurydzianej, wtedy dodaje połowę cukru.
Nie dodaje wiórek (Marcel ich nie lubi), i nie chce mi się robić tych dziurek z dżemem ;-)
 
Przepis mam od tesciowej:-D upieklam i jest pyszny.

"Cielaczek"sernik
skladniki na ciasto
-2szkl maki
-1szl cukru
-3/4 szkl oliwy
-2cale jajka
-3lyzeczki kakao
-2 lyzeczki dzemu( ja dalam z czarnej pozeczki)
-1 lyzeczka sody( nie dalam bo nie mialam)
-1 lyzeczka proszku do pieczenia

Wszystkie skladniki wymieszac mikserem w misce.

Skladniki na mase serowá
-2kostki sera ( ja uzylam sera" Emilki" 500g)
-3jajka ( zoltka do masy a bialka ubic osobno)
-1/2 kostki margaryny
-1 lyzka maki ziemniaczanej
-1 szklanka cukru
- 1 cukier waniliowy
Skladniki utrzec mikserem na koncu dodac bialka i delikatnie wymieszac lyzká.

3/4 ciemnego ciasta wylozyc na blache na to wylac mase serowá , nastepnie klasc ciemna mase lyzká w kilka miejsc i w ten sposob ciasto jest takie laciate:-D
Pieklam ok 50minut w 150 stopniach , wylaczylam i na 10 minut zostawilam w piekarniku , i tym sposobem mi nie opadl:-)
Na zachete foteczki
 
CIASTO Z BANANAMI
6 bananów (takich średniej wielkości, jak małe to 7-8, jak duże to 4-5 wystarczy)
100 g cukru
350 g mąki
150 ml oleju
2 łyżeczki sody (proszku do pieczenia nie dodaję wcale)
4 łyżeczki cynamonu
Banany ugnieść dokładnie z cukrem. Dodać resztę składników i dobrze wymieszać. Przełożyć do tortownicy wysmarowanej olejem, piec około 50 min. w 180°C, można posypać cukrem pudrem i cynamonem, pycha :)))


SZYBKI DESER
2 yogurty naturalne, 2 niepełne szklanki
4 łyzki galaretki pomaranczowej
2 brzoskwinie lub nektarynki
WYKONANIE: galaretke rozpuscic w polowie szklanki goracej wody, gdy zacznei tezec zmiksowac z yogurtem, owoce rozłozyc w kompotierkach i zalac tezejacym yogurtem i wstawic do lodowki.
 
KRÓWKA\
herbatniki
masa budyniowa
0,5litra mleka
4lyzki maki
3 lyzki cukru
cukier waniliowy
to wsyztsko dobrze wymieszac,gotowac na malym ogniu,do uzyskania budyniu.
po wystygnieciu zmiksowac z kostka margaryny
herbatniki
masa krowkowa
krakersy
dzem pozeczkowy
smiatana 36%...ja dalam 30 i jest ok,ale ostatnio mialam 36 i bylo lepsze
na to migdaly prazone na patelni..
smacznego
biggrin.gif
 
KRÓWKA\
herbatniki
masa budyniowa
0,5litra mleka
4lyzki maki
3 lyzki cukru
cukier waniliowy
to wsyztsko dobrze wymieszac,gotowac na malym ogniu,do uzyskania budyniu.
po wystygnieciu zmiksowac z kostka margaryny
herbatniki
masa krowkowa
krakersy
dzem pozeczkowy
smiatana 36%...ja dalam 30 i jest ok,ale ostatnio mialam 36 i bylo lepsze
na to migdaly prazone na patelni..
smacznego
biggrin.gif

gdzie kupujesz mase krowkowa i jaka??:-)
 
reklama
AsienkoM kupuje w PL sklepie,w jasnej puszce,ale wez mnie zabij nazyw nie pamietam:zawstydzona/y::baffled:jak bede w PL to zobacze i napisze:)
kiedys uzylam do jakiegos ciasta masy z nestle bodajze i byla rzadka strasznie,wszystko sie wylewalo:baffled:
 
Do góry