reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
hejka
mam pytanko, mojego szwagra znajomy pracuje tu w Irlandii- i teraz jego dziewczyna chce do niego dojechac na stale a ona jest w ciazy. czy ona opieke medyczna bedzie miala tez za darmo? czy po wyrobieniu PPs-a dopiero?
Czy on poxniej moze sie starac o Fis jesli bedá miec niskie dochody?
 
Dziewczyny,nalezy mi sie coklwiek z socjala,jesli pobieramy fis? Pracowalam 4lata. Ide sie zarejstrowac dopiero teraz :$ bo chcialabym isc na jakis kurs i dobrze by wiedziec czy moge sie jeszcze o cos starac.. Dzieki z gory
 
madbebe na pewno Back to school allowance.
A idziesz po zasiłek? Jaki czas temu ostatnio pracowałaś?

edit..kurcze nie wiem czy bts nie podnieśli wieku dziecka,chyba musi miec 3 l....

doczytałam,że musi miec 4 lata...tak wiec nie należy się na Wiktę..
 
Ostatnia edycja:
Zwolnilam sie ostatecznie w lipcu 2010. Pytalam o cos w rodzaju zasilku. Pewnie JA, jesli cokolwiek...
Nie ide po zasilek konkretnie,chce sie zarejestrowac,ale jesli cos by mi sie moglo nalezec,to wiadomo ze chetnie skorzystam ;)
BTS chyba przyznaja automatycznie jesli ma sie FIS
 
wiem,wiem asienko,ze teraz sie nie lapie,ale mialam na mysli to,ze nie trzeba o BTS aplikowac jesli ma sie FIS-przyznaja automatycznie (chyba ze sie myle..;) )
 
Dziewczyny,nalezy mi sie coklwiek z socjala,jesli pobieramy fis? Pracowalam 4lata. Ide sie zarejstrowac dopiero teraz :$ bo chcialabym isc na jakis kurs i dobrze by wiedziec czy moge sie jeszcze o cos starac.. Dzieki z gory
z tego co sie orientuje to do 6m miesiecy mozna sie rejestrowac,od zwolnienia z pracy...ale czy nadal tak jest to pewnosci nie mam:sorry2:
 
reklama
hejka.
mam pytanko na temat fis. czy ktoras z was byla w takiej sytuacji, jezeli partner nie pracuje, pobiera JA, a kobieta byla w ciazy, szla na macierzynskie, czy moze ona ubiegac sie o fis?

Under the Maternity Protection Act 1994, a woman who qualifies for Maternity Benefit, Adoptive Benefit or Health and Safety Benefit is entitled to claim FIS. Your income must be less than the income limit for your family size. (If you are claiming Maternity Benefit your average weekly earnings are worked out by adding together the 26 weeks of Maternity Benefit and your earnings from work for the previous 26 weeks and then dividing the total figure by 52). Your FIS claim will then be paid for one year from the start of your Maternity Benefit payment). You are not entitled to continue to claim FIS if you take additional unpaid maternity or adoptive leave or if you do not return to work following maternity or adoptive leave.

nie wiem czy dobrze to rozumiem.
moze ktoras z Was spotkala sie z podobna sytuacja? :)
 
Do góry