reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Święta Bożego Narodzenia - przepisy

Nie jadlam nigdy zupy wisniowej, ani rybnej
za to moja babcia i mama robia golabki z kasza gryczana i podaje je sie ze specjalna oliwa. A rybe po grecku uwielbiam, tylko ze ja nie robie ryby w jednym kawalku tylko dziele na male czesci i nie dodajemy selera.
Obowiazkowo musza byc uszka do barszczu i pierogi z grzybami i kapusta.

Podajcie przepis na pierniczki plisss...
 
reklama
banalny i bardzo dobry przepis:tak:
Składniki:

50 dag mąki
około 10 łyżek miodu
około 10 łyżek cukru
2 jajka
1 paczka przyprawy do pierników
1 łyżeczka sody
50g margaryny i tłuszcz do smarowania blachy
Sposób przygotowania:
Miód podgrzać z przyprawami, następnie schłodzić. Mąkę wymieszać ze wszystkimi składnikami tzn. dodać cukier, jajka, sodę, margarynę i schłodzony miód. Dokładnie wyrobić ciasto. Rozwałkować na grubość ok. 0,5 cm wykrawać pierniczki i układać na wysmarowanej tłuszczem blasze. Piec ok. 10 min w tem. 180 stopni. Po ostygnięciu polukrować.

a u nas na wigilie je się rybe wiadomo, barszcz z uszkami ( nigdy sama nie robilam, zawsze ktoś dobry mnie wyręczy:-D), zupe grzybową z ziemniakami, kapuste z grochem i grzybami, moczke i makówki, na drugi dzień śwaietczne snadanie i baby drozdzowe zamiast chleba:tak: kiedys bylam w szoku bo to w sumie adama tradycja ale jak sprobowalam takiej baby z gotowana szynką , maselkiem i ćwikłą na śniadanie to woooooooooow :-) bomba! ale tez sama nie robie:-p na obiad swiateczny to rolady wolowe, kapucha czerwona i kluski boi my ze śląska;-) a adamw domu mial na wigilie gołąbki z kausta i grzybami w sosie grzybowym, pierogi z kapusta i ruskie, barszcz i rybe;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
u nas na swieta to zawsze mama robila 12 dan :tak::tak: jak jej sie chcialo :szok::szok: niestety ja za siedzeniem nad garami nie przepadam wiec i tradycja nieco na tym cierpi
Ale zawsze serwuje barszcz czerwony z uszkami (domowej roboty), barszcz bialy z ziemniakiem , zupe grzybowa, pierogi ruskie (domowej roboty) i rybe do tego jakies ciasto zawsze;-);-)
 
banalny i bardzo dobry przepis:tak:
Składniki:

50 dag mąki
około 10 łyżek miodu
około 10 łyżek cukru
2 jajka
1 paczka przyprawy do pierników
1 łyżeczka sody
50g margaryny i tłuszcz do smarowania blachy
Sposób przygotowania:
Miód podgrzać z przyprawami, następnie schłodzić. Mąkę wymieszać ze wszystkimi składnikami tzn. dodać cukier, jajka, sodę, margarynę i schłodzony miód. Dokładnie wyrobić ciasto. Rozwałkować na grubość ok. 0,5 cm wykrawać pierniczki i układać na wysmarowanej tłuszczem blasze. Piec ok. 10 min w tem. 180 stopni. Po ostygnięciu polukrować.

a u nas na wigilie je się rybe wiadomo, barszcz z uszkami ( nigdy sama nie robilam, zawsze ktoś dobry mnie wyręczy:-D), zupe grzybową z ziemniakami, kapuste z grochem i grzybami, moczke i makówki, na drugi dzień śwaietczne snadanie i baby drozdzowe zamiast chleba:tak: kiedys bylam w szoku bo to w sumie adama tradycja ale jak sprobowalam takiej baby z gotowana szynką , maselkiem i ćwikłą na śniadanie to woooooooooow :-) bomba! ale tez sama nie robie:-p na obiad swiateczny to rolady wolowe, kapucha czerwona i kluski boi my ze śląska;-) a adamw domu mial na wigilie gołąbki z kausta i grzybami w sosie grzybowym, pierogi z kapusta i ruskie, barszcz i rybe;-)

a czy pierniczki musza lezakowac:))
 
zupę wiśniową jadłam w dzięciństwie i pyyycha , rybnej chyba bym nie przęłknęła..
rybe po grecku robę jak didi:tak: identyczko..
a pierniczki sandrulińska to powiedz jak zrobiłaś teraz to one tak do świąt maja leżec??:confused:
czy to zrobiłaś na teraz a na święta będa drugie???:zawstydzona/y: bo ja na piernijkach się nie znam a jak co to jutro już bym upichciła :-)

dzindziusia u nas też robi sie zawsze 12
ja po mamie to odziedziczyłam i cały czas podtrzymuję tyle , ale w małej ilości po prostu ;-)
że starcza na tydzień wszystkiego:-p
u nas robi się :
smażona rybka(niekoniecznie karp bo nie lubimy karpia)
rybka po grecku
śledzie w śmietanie
sosik grzybowy
barszcz
uszka do barszczyku
susz(sok z suszonych owoców)
makiełki(makaron gruby z makiem zmielonym i rodzynkami)
jagły(kasza jaglana gotowana na mleku)
kapusta z grochem
zawsze dajemy chlebek
ostatnio sdaliśmy też ziemnmiaczki:tak:
a i tradycyjnie opłatek wysyłany z pl przez moją mamę:tak:
o czymś zapomniałam ale nie wiem o czym
poza tym jeszcze bigosik , sałatki , ciasta conajmniej 3 :-D
jak święta to święta:-p
 
reklama
Do góry