reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Święta Bożego Narodzenia - przepisy

reklama
A możesz wrzucić przepis na to ciasto z maczkiem??
Składniki

ciasto:
6 jajek
szklanka cukru
szklanka maku
szklanka mąki pszennej
łyżeczka proszku do pieczenia
masa:
1/2 litra mleka
cała kostka margaryny
2 cukry waniliowe
3/4 szklanki cukru
1/4 szklanki mleka
2 łyżki mąki pszennej
1 łyżka mąki ziemniaczanej
polewa:
3 łyżki cukru
3 łyżki mleka
3 łyżki margaryny
3 łyżki kakao
Ciasto:
Białka ubić na sztywną pianę, do białek dodać cukier, mak, mąkę pszenną, proszek do pieczenia, żółtka. Ciasto wylać na blachę posmarowaną maragaryną i wysypaną bułką tartą. Piec 20 minut w 200 C. Ostudzić.
Masa:
1/2 litra mleka zagotować z margaryną, cukrem i cukrem waniliowym. w szklance wymieszac pozostałe mleko z mąkami . zagęszczamy tym gotującą się masę .Gorącą wylewamy na ciasto i od razu układamy herbatniczki
Polewa:
Składniki na polewę podgrzać i wymieszać, aż będą tworzyły jednolitą masę. poczekać aż lekko zacznie gęstnieć. Polać herbatniki.
Ciasto odstawić aż wystygnie.


ciasto wygląda mniej więcej jak na zdjęciu, tyle że mak nie powinien opaść na dół (u mnie nigdy nie opada) no i ta góra trochę bardziej taka ogarnięta powinna być;-)
ale nie znalazłam lepszej fotki w googlach:-p
ciasto_z_makiem_popup_watermark.jpg
edit ja polewam całe herbatniki polewą ładniej wtedy wygląda

 
Ostatnia edycja:
didi ja tez uwielbiam serniki
ViKamciaG fajny ten twoj przepis na ciacho z makiem
Ja ciacha to moglabym na okraglo jesc, juz na sama mysl slinka mi cieknie.

Uwielbiam piec ciasta, przepisow duzo nie mam, ale ostatnio to juz dawno pieklam. musze sie wziasc za siebie i zaczac znow piec.
 
Składniki

ciasto:
6 jajek
szklanka cukru
szklanka maku
szklanka mąki pszennej
łyżeczka proszku do pieczenia
masa:
1/2 litra mleka
cała kostka margaryny
2 cukry waniliowe
3/4 szklanki cukru
1/4 szklanki mleka
2 łyżki mąki pszennej
1 łyżka mąki ziemniaczanej
polewa:
3 łyżki cukru
3 łyżki mleka
3 łyżki margaryny
3 łyżki kakao
Ciasto:
Białka ubić na sztywną pianę, do białek dodać cukier, mak, mąkę pszenną, proszek do pieczenia, żółtka. Ciasto wylać na blachę posmarowaną maragaryną i wysypaną bułką tartą. Piec 20 minut w 200 C. Ostudzić.
Masa:
1/2 litra mleka zagotować z margaryną, cukrem i cukrem waniliowym. w szklance wymieszac pozostałe mleko z mąkami . zagęszczamy tym gotującą się masę .Gorącą wylewamy na ciasto i od razu układamy herbatniczki
Polewa:
Składniki na polewę podgrzać i wymieszać, aż będą tworzyły jednolitą masę. poczekać aż lekko zacznie gęstnieć. Polać herbatniki.
Ciasto odstawić aż wystygnie.


ciasto wygląda mniej więcej jak na zdjęciu, tyle że mak nie powinien opaść na dół (u mnie nigdy nie opada) no i ta góra trochę bardziej taka ogarnięta powinna być;-)
ale nie znalazłam lepszej fotki w googlach:-p
Zobacz załącznik 305643
edit ja polewam całe herbatniki polewą ładniej wtedy wygląda

Super dziękuję;)
 
Przepis na pierniczki:

-1kg maki pszennej
-6 zoltek
-3 bialka
-szklanka cukru
-4 lyzki kakao
-200 ml smietany
-3 lyzeczki sody
-pol paczki przyprawy do piernika
-kostka masla/margaryny
-sloik miodu

Miod zagotowac w garnuszku z przyprawami, dodac kostke masla/margaryny, roztopic, odstawic do ostudzenia. Kakao wymieszac w duzej misce z maka. W smietanie rozpuscic sode i zostawic na 10 min, az podwoi swoja objetosc. Bialka ubic na piane, dodac stopniowo cukier, caly czas ubijajac dodac tez zoltka. Mase jajeczna wlac do miski z maka, wymieszac lyzka. Nastepnie wlac miod, wymieszac. Na koncu dodac smietane, wymieszac dokladnie, przykryc sciereczka i zostawic na caly dzien. Nastepnego dnia duzo podsypywac maka(bo jest rzadkie i klejace),walkowac grubo i wykrajac pierniczki. Blache wylozyc papierem pergaminowym, piec pierniczki w 180stopniach przez ok 10 minut. Pierniczki sa pyszne i mieciutkie po upieczeniu, po paru h moga twardniec(ale i tak sa pyszne).Trzeba wlozyc je od szczelnego pojemnika czy puszki i w ten sposob przechowywac. Moga lezec tak wiele tygodni. Nic im sie nie dzieje. Aha- do puszki nie wkladamy ozdobionych, tylko takie prosto po upieczeniu. Ozdabiamy jak juz chcemy je jesc :-) Z tego przepisu wychodzi ok 170 grubych piernikow,wiec mozna robic z polowy przepisu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry