reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kłopoty z oddawaniem gazów

Dołączył(a)
9 Listopad 2007
Postów
8
Witam serdecznie. Moja 2 miesieczna corka ma klopoty z oddawaniem gazów tzn z puszczaniem bączków lub jak kto woli z przysłowiowym pierdnęciem. Po jedzenieniu, ładnie odbija ale po połozeniu jej do łozeczka nawet po 30-40 minutach podkula nózki. Czesto przy tym pacze jak jej sie nie uda puscic baczka.Zdarza sie równiez ze w trakcie snu próbuje to zrobic ale z marnym skutkiem i to powoduje ze budzi sie z płaczem.Co robic. Podajemy malej Sab-simplex do kazdego karmienia aby wykluczyc kolke. Dopajamy herbatka koperka jak równiez herbatkami na trawienie. Niewiemy co robic. Kupy oddaje w miare normalnie .Co robic Poradzcie.
 
reklama
Mala jest karmiona mlekiem sztucznym, Do niedawna tzn do 14.12 był to Nan a od dnia nastepnego az do teraz jest na Nutramigenie. Na Nanie jak i innych mlekach podawanych wczesniej ( Bebilon) trzeba było jej kupe wymuszac i było to raz dziennie. ( wymuszac czopkiem lub termometrem) Teraz na Nutramigenie robi kupy sama.Ale na tych innych mlekach poczatkowoprzez 2*-3 dni tez sama robiła kupy a pozniej jej sie poprzestawialo cos. Przeslismy na Nutramigen bo ostatnio mała prezyla i plakała podczas karmienia az tak ze raczkami potrafiła wytracic butelke z rak osoby ktora ja karmila.Na Nutramigenie mała oddaje kupy 2 razy dziennie (Rano i wieczorem)
 
Moja rada : masować brzuszek i układac na brzuszku często , przed każdym jedzeniem: najpierw 15 minut masaż a później 15 minut cwiczenia na brzuszku, na pewno pomoże w oddawaniu gazów.

Co do wypróżnianai się to może za mocną mieszankę przygotowywaliście i dlatego był ten problem?
 
moze sproboj po kompaniu jak nasmarujesz malej brzuszek to pomasuj obiema rekami obejmij po obu stronach brzuszek i delikatnie do gory a potem prawa reka do lewej nogi i na odwrotnie moze pomozei klac czesto na brzuszku pozdrowienia dla malszka
 
Witaj Jacku :-)
Po 1. Za dużo tego wszystkiego (Sab simplex, koperek, herbatka na trawienie) samo to powoduje wzmożoną ilość wydalania gazików, które być może gromadzą się w znacznej objętości i powodują znaczny ból przy ich oddawaniu, a poza tym tak bardzo nam znana herbatka koperkowa czasem odnosi wręcz odwrotny skutek, wiem bo sama robiłam podobnie oczywiście chcąc tym ulżyć córeczce, okazało się na odwrót. Więc moja rada, podawaj jej tylko sab simplex, zrezygnuj z herbatek, a do picia dawaj tylko przegotowaną wodę niegazowaną z przeznaczeniem również dla niemowląt (np. Dobrawa). Na herbatki przyjdzie pora.

Po 2. Kładź malutką na brzuszku co najmniej po 20 min na raz., parę razy w ciągu dnia, oczywiście gdy ktoś przy niej jest. W nocy lepiej tego nierobić. (aha i najwcześniej ok.40 min po jedzeniu )

Po 3. Masaż, dobroczynny i przyjemny dla dzidzi :-) wykonanie obrazuje poniżej, oczywiście rób go przed karmieniem conajmniej godzine po jedzeniu. Podłuż sobie pieluszki bo mała może zrobić siusiu lub kupke :szok: i możesz być psikus.

Masaż działa na malucha kojąco. Reguluje oddychanie i krążenie, poprawia trawienie, ułatwia zasypianie. Ale także jest okazją do bliskiego kontaktu z rodzicami. Masując dziecko, mama czy tata ofiarowuje mu nie tylko sprawiający ogromną przyjemność dotyk rąk, ale także swój czas i swoją uwagę. Maluch czuje się wtedy bezpiecznie, rozluźnia się i uspokaja.

Masaż na bolący brzuszek

Pomaga dzieciom cierpiącym na kolkę, zaparcia czy inne kłopoty z brzuszkiem.

1. Koło wodne

Rozbierz dziecko od pasa w dół i zdejmij mu pieluszkę. Posmaruj dłonie oliwką. Ułóż ciepłe dłonie w poprzek brzuszka malca (jedna nad drugą) i przesuwaj je na przemian od góry do dołu. Powtórz ten ruch 6 razy (każda dłoń po 3 razy).

m4353330.jpg



2. Nóżki do brzuszka

Zgięte nóżki malucha przyciśnij lekko do brzuszka i przytrzymaj tak mniej więcej przez sześć sekund.

Jeśli nóżki są napięte i stawiają opór, nie dociskaj ich na siłę, tylko połóż dziecku ciepłe dłonie na brzuszek i delikatnie uciskaj.

Te ruchy pomagają w usunięciu gazów, które powodują bolesne wzdęcia brzuszka.

m4353332.jpg



3. Rozluźnienie nóżek

Chwyć stopy lub łydki dziecka i lekko potrząśnij nóżkami (tak, jakbyś chciała coś z nich strzepnąć).

Ten ruch jest zazwyczaj bardzo lubiany przez dzieci i ogromnie sprzyja ich relaksowi.

m4353333.jpg



4. Księżyc i słońce

Jedną ręką kreślisz na brzuszku księżyc (półokrąg), zgodnie z ruchem wskazówek zegara, od godziny 12 do 6. Drugą ręką kreślisz słońce (pełny okrąg) od godziny 6 do 6, także zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Po wykonaniu poszczególnych ruchów nie odrywaj rąk od brzucha dziecka. Powtórz 6 razy.

m4353331.jpg



5. Powtórz ruchy nr 2. i nr 3.


Całą serię ćwiczeń powtarzamy trzykrotnie w czasie jednej sesji. Malucha cierpiącego na kolkę masujemy w ten sposób trzy razy dziennie.

• Przed masażem wycisz się, wyłącz telewizor, nie rozmawiaj przez telefon.

• Poświęć ten czas tylko dziecku. Masuj spokojnie; bądź uważna na reakcje dziecka.

• Nie masuj dziecka, któremu nie odpadła pępowina (ani które ma atak kolki).

• Odczekaj co najmniej 30 minut po posiłku.

• Kilkumiesięcznego niemowlaka najlepiej masować na przewijaku (tam jest wszystko pod ręką).

• Przy silnych dolegliwościach możesz przedłużyć sekwencje wykonywanych ruchów (do 10 powtórzeń/10 sekund), a masaż powtarzać nawet pięć razy dziennie.

=================================
Jacku u mnie to wszystko pomogło, malutka ma już 2,5 m-ca i czasem tylko zdarzą jej się bóle z powodu gazików, ale to dzięki mnie bo karmię piersią i czasem skuszę się i zjem coś nie tak..łasuszek ze mnie :tak:
Zastosuj moje trzy rady i napewno malutkiej się poprawi zobaczysz....
POWODZENIA :-D
 
reklama
A tak jeszcze dla informacji to sama zmiana mleka jest dla dzidziusiowego brzuszka wielkim przełomem, a u Ciebie to aż trzy razy, więc to też napewno miało wpływ na samopoczucie Twojej córci :tak:
 
Do góry