reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Białe krostki - raczej nie afty

Dołączył(a)
22 Marzec 2010
Postów
7
Witam,
Jakiś czas temu zauważyłam u mojego 5-cio miesięcznego malucha 2 białe krostki na dziąśle. Znajdują się one tylko po jednej stronie z przodu dziąsła na wysokości trójki.
Są one niewielkie - ok. 2mm, białe, twarde i niebolesne.
Myślę, że raczej nie są to afty, bo te przerabiałam ze starszym synkiem. Do pediatry wybieram się w tym tygodniu na szczepienie, więc na pewno się o to zapytam, ale póki co trochę mnie to niepokoi.
Czy któraś z mam spotkała się z czymś takim?
Pozdrawiam!
 
reklama
Nie wiem czy juz bylas u pediatry. Powiem tak: mojej corze pojawilo sie to cos jak miala ze 3 miesiace. Lekarz stwierdzil, ze jest to perla dental, znaczy perelka zebowa. POwstaje ona w wyniku wytwarzania sie szkliwia i swoistego "wyciekania" z dolu zebowego. Niestety tutejsi lekarze nie potrafili powiedziec mi nic wiecej poza tym, ze sie wchlania. Konstancji wyroslo to cos w miejscu gornej lewej trojki. Dzis juz jest prawie niewidoczne, choc w miejscu tej perelki widoczna jest mala gorka. Mam nadzieje, ze i ona z czasem zniknie i nie bedziemy miec problemu w postaci klow wyrastajacych wyzej niz pozostale zeby
 
Witam. Moja córeczka ma 3 latka i też ma w buzi na wysokości 2 ząbków takie kuleczki. Byłam z nią u lekarza, brała na to antybiotyk, jednak nadal to ma. Smaruję jej to fioletową piochtaniną i zobaczymy. Wczoraj leciała jej z tego ropa. Czy Wasze dzieci też tak miały?
 
Witam, moj 2 miesieczny chłopczyk ma coś takiego na podniebieniu twardym równo na środku w tylniej części taka biała twarda wystająca grudka wielkości główki od szpilki. Czy to są te perełki???
 
Witam, moj 2 miesieczny chłopczyk ma coś takiego na podniebieniu twardym równo na środku w tylniej części taka biała twarda wystająca grudka wielkości główki od szpilki. Czy to są te perełki???
Zdecydowanie lekarz powie ci co i jak to moze byc zarówno uroda anatomiczna, a moze to byc pieśniawka, moze to byc osad z mleka, moze to byc pierwotne opryszczkowe Zap jamy ustnej. To ostatnie zdecydowanie bolesne. A jak zachowuje sie twój maluszek?
 
Do góry