reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoły rodzenia

Ja umówiłam się z położną na przyspieszony kurs w sierpniu, normalnie trwa on 8 tygodni, 1 spotkanie tygodniowo 2 godziny, a ja będę miała indywidualny przez 4 tygodnie, też raz tygodniowo tylko po 3 godzinki, a filmy dostanę do domu żeby czasu nie marnować. Jestem bardzo zadowolona że jest możliwość skompresowania tego w czasie i że cena ta sama 200zł - więc chyba nie dużo...
Wahałam się czy iść czy nie, bo jak pytałam położnej czy warto to kręciła nosem, a jak powiedziałam że dostałam wizytówkę od Pani Arlety (jej koleżanki) to zaczęła zachwalać ;-) Ale stwierdziłam że będę czuć się pewniej na sali porodowej jak będę mieć jakiekolwiek rozeznanie co mnie czeka i jak sobie pomóc.
 
reklama
Bylam dzis pierwszy raz w szkole rodzenia, w Katowicach, bezplatna. Bylam sama, nastepnym razem biore meza, bo dzis nie mogl. Omawiany byl porod i cwiczenia na porod. Bardzo fajna sprawa!
 
My byliśmy z mężem na pierwszych zajęciach w piątek- tez bezpłatnie. Dzisiaj kolejna lekcja- bardzo nam się podoba. Sala jest nowoczesna, położna w wieku ok 30 lat (więc nie ma jakiś zamierzchłych metod- czego się obawialiśmy)- w grupie jest 14 dziewczyn-trochę dużo, ale przyjemnie jest. Jak się okazało po pierwszych zajęciach- mam super ginekologa. Omawialiśmy badania jakie do tej pory miałyśmy robione- i miałam wszystkie nawet te dodatkowe- więc pękałam z dumy hihihih
 
Tofilesia, a zdradź proszę, co to za szkoła? Bezpłatne pierwsze zajęcia czy cały kurs?
U nas na kursie są 22 pary(!!), co woła o pomstę do nieba. Miała być tworzona dodatkowa grupa przy dużym zainteresowaniu, ale najwidoczniej zyski niestety liczą się bardziej niż komfort uczestników i prowadzących...:-( O ile wykłady mogą być prowadzone nawet dla 100 osób, jak dla mnie, to marnie widzę zajęcia praktyczne jak np. kąpiel noworodka przy dwóch stanowiskach. Dobrze, że na ćwiczeniach jesteśmy podzieleni na 3 grupy, prowadząca może poświęcić chwilę każdej parze.
 
Biedrona ja zapisałam się tam, gdzie mi Asia poleciła- tu link EMC Instytut Medyczny S.A.
Cały kurs jest bezpłatny. Byłam dopiero na 2 zajęciach- ale jest naprawdę super- położna ma dużą wiedzę i prowadzi zajęcia z "jajem".

a jak często są zajęcia?
bez problemu można się zapisać?
ja się ciągle zastanawiam na sr i sama już nie wiem co robić.
 
Zajęcia są 2 razy w tygodniu po ok 1,5- 2 h. Zależy czy temat bardzo absorbujący. Dni spotkań są różne, ustalamy je wspólnie po każdych zajęciach, tak aby każdemu pasowało. Godziny spotkać ok 18-stej, lub później. Czasami ponoć mamy miec też zajęcia w niedziele:-) Zapisałam się bez problemu. Jak to położna powiedziała- te zajęcia należą się każdej ciężarnej, zapewnia to nfz. Radzę szybko podjąć decyzję- ja zapisałam się w 31 tygodniu i położna pytała się już- co tak późno? :-) Naprawdę warto, bardzo wciągające zajęcia.
 
My wlasnie jestesmy po weekendowej szkole rodzenia. Bylo ciezko bo dwa dni ciurkiem po 7 godzin ale warto. Mamy teraz pelna wiedze o tym jak przebiega porod, jakie sa zagrozenia, jak oddychac, w jakich pozycjach rodzic najlepiej itp. Uwazam to za bardzo dobrze zainwestowany czas i udany kurs. Sami bysmy tego wszystkiego nigdzie nie przeczytali i do tego jak czlowiek na sobie sprobuje to latwiej tez zapamieta.
Przy cwiczeniach roznych ustawien do porodu i oddachyniu myslalam ze zaraz urodze bo mala tak mi sie zaczela wiercic i ciazyc na pecherzu i spojeniu lonowym ze ledwo sie moglam ruszyc :-D Na szczescie zmienila zdanie i jeszcze nie chce wyjsc na swiat i bardzo dobrze.
 
w szkole, do której ja się zapisałam jest 7 spotkań po 2h.
zajęcia są wieczorami i z przyszłymi tatusiami. harmonogram mamy dostępny na stronie internetowej.
myśle, że to super rzecz taka szkoła rodzenia ;)
 
reklama
Również uważam, że szkoła rodzenia jest fajnym pomysłem. Zajęcia są dobierane tematycznie, więc dla niedoświadczonych rodziców takie rozwiązanie przydaje się. Słyszałam o darmowych szkołach, w lublinie na pewno taka jest. Nazywa się Twoja Położna.
 
Do góry