reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje rady

Dołączył(a)
2 Luty 2016
Postów
4
Witam.
Jestem osoba bezrobotna i w 3 miesiacu ciazy,moj partner pracuje na budowie wiec raz jest praca raz nie.Wynajmuje mieszkanie u prywantego gospodarza,ktore jest na mnie.Chcialam sie dowiedziec czy moge otrzymac jakas pomoc Z Opieki Spolecznej gdyz mam bardzo ciezka sytuacje a boje sie ze mi odmowia.Bardzo prosilabym o porade w tej sprawie.Pozdrawiam serdecznie.
 
reklama
Wooowww Julka! Troche empatii!
Lucy, niestety nie znam zasad przydzielania zasilkow, ale zgadzam sie z komentarzem powyzej, ze na pewno w urzedzie udziela Ci takiej porady. Powodzenia i szczesliwego rozwiazania! :*
 
Witaj,

z tego co się orientuję to są m. in. takie możliwości, wszystkich niestety nie kojarzę:
- zasiłek z pomocy społecznej (maksymalnie ok. 600 zł, próg dochodów chyba ok. 500 zł zł w przypadku rodziny)
- zasiłek dla bezrobotnych (100% kiedyś było 831 zł przez pierwsze 3 miesiące, potem 652 zł, nie wiem czy coś się zmieniło)

a po urodzeniu dziecka będziesz mogła dostać:
- 500 zł co miesiąc (przy pierwszym dziecku dochód nie może przekroczyć ok. 800 zł netto na osobę, a przy drugim bez znaczenia, bo i tak się dostanie, do czasu ukończenia przez dziecko 18 lat, nie będzie wliczane do dochodu)
- 1000 zł co miesiąc (wypłacane przez 12 miesięcy)
- zasiłek rodzinny (po urodzeniu, 89 zł do 5 lat, potem 118 zł do 18 roku życia dziecka, kryterium dochodowe ok. 674 zł)

Wszystko zależy od waszej sytuacji, od tego czy i ile pracowałaś, czy jesteś zarejestrowana w urzędzie pracy i tak dalej.Nie znam się także na dokładnych kwotach, kryteriach i na tym, kiedy można składać wnioski w trakcie ciąży na świadczenia przysługujące po urodzeniu. Niektóre świadczenia można otrzymywać łącznie, a niektórych nie, albo pomniejszają o jakąś tam różnicę. Tak tylko poglądowo napisałam.

Najlepiej wybrać się osobiście i porozmawiać, albo przedzwonić. Nie martw się na zapas, opcje pomocy są :)

Powodzenia.
 
Witaj,

z tego co się orientuję to są m. in. takie możliwości, wszystkich niestety nie kojarzę:
- zasiłek z pomocy społecznej (maksymalnie ok. 600 zł, próg dochodów chyba ok. 500 zł zł w przypadku rodziny)
- zasiłek dla bezrobotnych (100% kiedyś było 831 zł przez pierwsze 3 miesiące, potem 652 zł, nie wiem czy coś się zmieniło)

a po urodzeniu dziecka będziesz mogła dostać:
- 500 zł co miesiąc (przy pierwszym dziecku dochód nie może przekroczyć ok. 800 zł netto na osobę, a przy drugim bez znaczenia, bo i tak się dostanie, do czasu ukończenia przez dziecko 18 lat, nie będzie wliczane do dochodu)
- 1000 zł co miesiąc (wypłacane przez 12 miesięcy)
- zasiłek rodzinny (po urodzeniu, 89 zł do 5 lat, potem 118 zł do 18 roku życia dziecka, kryterium dochodowe ok. 674 zł)

Wszystko zależy od waszej sytuacji, od tego czy i ile pracowałaś, czy jesteś zarejestrowana w urzędzie pracy i tak dalej.Nie znam się także na dokładnych kwotach, kryteriach i na tym, kiedy można składać wnioski w trakcie ciąży na świadczenia przysługujące po urodzeniu. Niektóre świadczenia można otrzymywać łącznie, a niektórych nie, albo pomniejszają o jakąś tam różnicę. Tak tylko poglądowo napisałam.

Najlepiej wybrać się osobiście i porozmawiać, albo przedzwonić. Nie martw się na zapas, opcje pomocy są :)

Powodzenia.
Dziekuje bardzo za odpowiedz.
 
Najlepiej to idź do nich po prostu. Na pewno po urodzeniu będziesz mieć 500 zł na dziecko, bo domyślam się, że spełnisz wymagania.
Aczkolwiek trzeba było myśleć wcześniej...
Bo z całym szacunkiem, ale nie widzę, powodu dlaczego to ja mam płacić na kogoś.
Nie rozumie twojej odpowiedzi,dlaczego ty masz placic za kogos
 
Do góry