reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka nie tylko dla dziecka

reklama
Pakuje właśnie torbe dla Filipa do szpitala. U Nas trzeba mieć wszystko oprócz płynu do mycia więc podpowiedzcie mi prosze czego mi jeszcze brakuje i czy sztukowo jest ok, zapowiada się pobyt na 4 doby chyba, że Mały będzie miał żółtaczke to wtedy dłuższy.
4 pajacyki
3 body dł rękaw, 4 body krótki rękaw
2 komplety śpiochy plus kaftanik
2 szt półśpiochów
pieluchy tetrowe/flanelowe
paczka pampersów 43szt
chusteczki nawilżające 56szt
2 czapeczki cienkie, skarpetki,niedrapki
podkłady
ręcznik z kapturkiem
rożek
kosmetyki:krem do pupy, octenisept
i tyle mam narazie. Proszę o rade co jeszcze dołożyć. Powiem Wam, że czuje się jak pierworódka, niewiele pamiętam z zeszłej ciąży.
 
Ostatnia edycja:
Hmm ja spakowałam jeszcze:

-bephanten
-krem bambino
- smoczki
- body z dł rękawem
- body z krótkim rękawem
- pajace
- pieluchy tetrowe
- chusteczki nawilżające
- niedrapki
- skarpetki
- pieluchy
- ręcznik
- czapeczki
- czekam na rożek od szwagieki :)

i nie wiem czy coś jeszcze

na wyjscie przygotowalam kombinezon, body z kr rękawem, rajtki i grubszego pajaca, czapke

generalnie mam torbe dla siebie, torbe dla Oliwki i reklamówke z prowiantem aby maz doniósl juz po porodzie a w nim jak narazie woda, sok jabłkowy i biszkopty plus laktator :)
 
Ja wczoraj naszykowalam co nie co.
6 pajacykow (najwygodniejsze do szpitala wg wszystkich otaczajacych mnie mam)
1 body z dlugim rekawem
1 para polspiochow
1 spiochy i 1 kaftanik
Jesli cos to rodzice zabiora brudne, wypiora i przywioza.

Pampersy 43 sztuki
Chusteczki
3 pieluchy tetrowe/1 flanelowa
2 pary skarpetek
3 czapeczki
2 pary niedrapek

Zaraz wychodze musze kupic jeszcze kremik ale tez wezme bambino chyba. dla siebie mam maltan w razie co.
I ide polowac na majtki siatkowe nigdzie nie ma ich na boga.... ;/

Reszte dokoncze gdy wroce.

A na wyjscie w foteliku mam naszykowane body z krotkim, skarpeciochy i taki grubszy i cieply komplet welurowy kurteczka z kapturkiem i ala spiochy bez stopek. jakby taki kombinezonik. + kocyk
 
[FONT=&amp]My dostaliśmy taką listę ze szkoły rodzenia.[/FONT][FONT=&amp]
Wyprawka dla Mamy:[/FONT]

· [FONT=&amp]leki, któreprzyjmujesz[/FONT]
· [FONT=&amp]podkłady jednorazowe(90x60) – 2 paczki, podpaski Bella po porodzie (Bella Mama) – 2-3 paczki,ręczniki jednorazowe, papier toaletowy[/FONT]
· [FONT=&amp]3 duże butelki wody mineralnej niegazowanej, sok jabłkowy, bananowy, butelka wody mineralnej z dużąilością miodu i soku z cytryny[/FONT]
· [FONT=&amp]Coś słodkiego ilekkiego do zjedzenia: czekolada, landrynki, jogurt, owoc[/FONT]
· [FONT=&amp]3 koszule, szlafrok,skarpetki, kapcie, klapki pod prysznic[/FONT]
· [FONT=&amp]2 duże ręczniki,jeden mały[/FONT]
· [FONT=&amp]przybory toaletowe[/FONT]
· [FONT=&amp]talerzyk, kubek, sztućce[/FONT]
· [FONT=&amp]majtki poporodowe(nie z fizeliny! a z siateczki)[/FONT]
· [FONT=&amp]pomadka ochronna doust[/FONT]
· [FONT=&amp]wkładki laktacyjne,biustonosz laktacyjny[/FONT]
· [FONT=&amp]inne mniej lubbardziej przydatne drobiazgi: telefonkomórkowy
z ładowarką, ulubioną poduszkę, książkii czasopisma, drobne pieniądze[/FONT]

[FONT=&amp]Dokumenty:[/FONT]
· [FONT=&amp]Karta Ciąży[/FONT]
· [FONT=&amp]dowód osobisty[/FONT]
· [FONT=&amp]karta NFZ lub innydowód ubezpieczenia[/FONT]
· [FONT=&amp]NIP własny i NIPzakładu pracy[/FONT]
· [FONT=&amp]wyniki badań z okresuciąży[/FONT]
· [FONT=&amp]inne istotne dokumenty medyczne np: wyniki konsultacji specjalistycznych [/FONT]
[FONT=&amp]Wyprawka dla dziecka[/FONT]
- [FONT=&amp]3 koszulki/body*[/FONT]
- [FONT=&amp]3 kaftaniki + 3 pary śpioszków lub 3 pajacyki*[/FONT]
- [FONT=&amp]czapeczki, rękawiczki, skarpetki*[/FONT]
- [FONT=&amp]kocyk, rożek*[/FONT]
- [FONT=&amp]4 pieluchy tetrowe*[/FONT]
- [FONT=&amp]pampersy[/FONT]
- [FONT=&amp]chusteczki nawilżane[/FONT]
- [FONT=&amp]krem do pupy (Linomag, F18)[/FONT]
[FONT=&amp]Wyprawka dla Taty[/FONT]
• [FONT=&amp]wygodne, świeże ubranie na zmianę - ewentualnie[/FONT]
• [FONT=&amp]buty na zmianę (klapki) - ewentualnie[/FONT]
• [FONT=&amp]aparat fotograficzny[/FONT]
• [FONT=&amp]telefon[/FONT]
• [FONT=&amp]coś do zjedzenia i picia [/FONT]

*jeśli szpital nie zapewnia.

 
Ostatnia edycja:
Sprzedam ubranka po córeczce, większość ubranek jest w kolorach uniseks dlatego pasują dla dziewczynki jak i chłopca. Ubranka od rozmiaru 56 do 74. Mam do zaoferowania takze 2 sztuki spodni ciązowych na jesien/ zimę, 3 sukienko tuniki i pas poporodowy. Proszę pisac na kama3@o2.pl wyślę zdjęcia. Cena do ustalenia. Ubranka są jak nowe, córeczka niektórych nie założyła nawet raz. Serdecznie zapraszam.
 
Wszystkie elementy wyprawki starałam się kupic w jednym sklepie - nie bardzo miałam jak odwiedzać sklepy a że wszystko chciałam sama kupić to wybrałam w pontipino.pl - i jestem bardzo zadowolona. nie myślałam, że wyprawka może tyle kosztować ale cena równa się jakość więc chociaż tyle!
 
Przyszłe i świeżo-upieczone mamuśki, zapraszam na mojego bloga: www.mamine-abc.blog.pl , gdzie będziecie miały okazję poczytać o moich doświadczeniach "wyprawkowych", co mi się przydało, co warto kupić, a co można sobie odpuścić.
 
reklama
Szczęśliwamamuśka, patrzyłaś na allegro? Ja kupowałam w hurtowni dziecięcej pod Warszawą. Ogromny wybór, różne wzory, dobra jakość
 
Do góry