reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bol w podbrzuszu w 4 miesiacu ciazy

Ayashi86

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
15 Marzec 2016
Postów
149
Witajcie.

Wiem ze kobieta w ciazy odczuwa bole w podbrzuszu bo dzidzia rosnie i macica sie rozrasta i przez to przez to sa bole, moje pytanie brzmi, czy to az tak boli? Dzisiaj poczulam taki ostry bol ze ledwo moglam cvhodzic, po okolo 20-30 minutach odpoczynku przeszlo.
Nie mam zadnego krwawienia i zadnej duzej wydzieliny.
 
reklama
Rozwiązanie
Myślę,że powinnaś to skonsultować z lekarzem, bo to u każdej kobiety jest inaczej, inny ten przebieg ciąży, a też warto sprawdzić czy to nie jest coś niezwiązanego z ciążą, na tej stronie są różne choroby związane z bólem w podbrzuszu Link do: No-spa
Witaj Ayshi mam ten sam problem i do tego dochodzą mi bóle w dole kręgosłupa. Kilka razy już Poronilam i bardzo się boje ale ok tygodnia temu miałam to samo a nawet gorzej i byłam w szpitalu w środku nocy z tym lekarz mnie zbadał nawet usg itd i powiedział ze wszystko ok nie ma niepokoju do zmartwień. Widać taki urok nie wiem czy Ci to pomoże ale ja gdy coś robię zawsze robie przerwy i kładę się na łóżko opierając nogi o oparcie mi np to pomaga bardzo na poczatku boli ciut mocniej jakby cały ból odchodzi i potem jest lepiej.
Za kilka dni mam wizytę i napewno poruszenie ta kwestie
 
Dziewczyny lykajcie magnez - np aspargin w ilości 3x2 tabl dziennie. Te bóle mogą być powodowane rozciąganiem się macicy - a co w związku z tym idzie - pojawiają się skurcze. A magnez powinien wam pomoc, a w razie pojawiania się tak silnych boli stosujcie nospa forte (max).
 
Ostatnia edycja:
U mnie problem polega na tym ze mieszkam w Anglii i niestety gdy bede chciala kupic co kolwiek z apteki oni mnie wysla do lekarza dlatego ze jestem w ciazy. Rozmawialam o tym z lekarzem, tez mowil ze to jest normalne, poradzil mi lek na wszystko tutaj, paracetamol a jedyne witaminy jakie kazal brac to witamina a i d plus kwas foliowy ;)
Ale tydzien temu mialam wizyte u poloznej, serduszko bije jak dzwon i dzidzia czuje sie dobrze. Tylko nie sadzilam ze to az tak bedzie Bolalo...

Lenka25. Ja robie tak samo, robie wszystko w zwolnionym tepie i czesto siadam to zazwyczaj pomaga, czesto tez pomaga poprostu poruszanie sie ;)
A w ktorym miesiacu Ty jestes Lenka??
 
U mnie problem polega na tym ze mieszkam w Anglii i niestety gdy bede chciala kupic co kolwiek z apteki oni mnie wysla do lekarza dlatego ze jestem w ciazy. Rozmawialam o tym z lekarzem, tez mowil ze to jest normalne, poradzil mi lek na wszystko tutaj, paracetamol a jedyne witaminy jakie kazal brac to witamina a i d plus kwas foliowy ;)
Ale tydzien temu mialam wizyte u poloznej, serduszko bije jak dzwon i dzidzia czuje sie dobrze. Tylko nie sadzilam ze to az tak bedzie Bolalo...

Lenka25. Ja robie tak samo, robie wszystko w zwolnionym tepie i czesto siadam to zazwyczaj pomaga, czesto tez pomaga poprostu poruszanie sie ;)
A w ktorym miesiacu Ty jestes Lenka??
Jestem w 5 m z kawałkiem ;-)
 
U mnie problem polega na tym ze mieszkam w Anglii i niestety gdy bede chciala kupic co kolwiek z apteki oni mnie wysla do lekarza dlatego ze jestem w ciazy. Rozmawialam o tym z lekarzem, tez mowil ze to jest normalne, poradzil mi lek na wszystko tutaj, paracetamol a jedyne witaminy jakie kazal brac to witamina a i d plus kwas foliowy ;)
Ale tydzien temu mialam wizyte u poloznej, serduszko bije jak dzwon i dzidzia czuje sie dobrze. Tylko nie sadzilam ze to az tak bedzie Bolalo...

Lenka25. Ja robie tak samo, robie wszystko w zwolnionym tepie i czesto siadam to zazwyczaj pomaga, czesto tez pomaga poprostu poruszanie sie ;)
A w ktorym miesiacu Ty jestes Lenka??
A nie masz możliwości żeby Ci ktoś kupił magnez albo z Polski przysłali? Magnez w ciąży zapobiega skurczom, które chcąc nie chcąc mogą prowadzić do przedwczesnego porodu.
 
reklama
Ja mieszkań w uk magnez brałam przy każdej ciąży tylko ja brałam mega duże dawki położnej nic nie mówiłam bo Saną wiem co lepsze dla dla mnie ( sama jestem położna) zwykły magnez można kupic w każdym sklepie a w necie zamówić większa dawkę w jednej tabletce nospy nie polecam zreszta w Anglii wycofana została przynajmniej ang juz jakiś czas temu bóle w ciąży mogą miec rożne podłoże zapalenie pęcherz , rozciąganie sie wiązadeł wzdęcia zatwardzenie może byc milion powodów i tez i skurcze przepowiadające jeżeli bardzo ci dokucza ten ból jedz do szpitala zrobią ci podstawowe badania bo nie jestes w stanie sama sprawdzić co tak naprawdę sie dzieje


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
Dzieki mama290. Ja w sklepach typu Asda, Tesco widzialam tylko multiwitamine... Ale poszukam jeszcze raz moze przeoczylam ;-) a akoro jestes polozna to mam jeszcze jedno pytanie. Znasz cos na wzdecia?? Mi polozna powiedziala ze na to nie ma lekow i ze trzeba pic duzo wody, pije duzo ale po wodzie jestem bardziej wzdeta, jablka tez nie pomagaja, zaczelam pic herbate z kopru wloskiego. Czasem pomaga czasem nie... A jest cos jeszcze innego??
 
Do góry