reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Julka89.89 plyn do kapieli jak najbardziej naturalny wybierz (nie wiem jakie sa w pl), a kremow do cialka nie kupuj w ogole, dziecka skora sama produkuje sybstancje do nawilzania, a jak Ty to zaburzysz (bedziesz kremowac) to skora nie nauczy sie produkowac odpowiednich substancji i juz zawsze bedzie musiala byc nawilzana z zewnatrz.
Co do pupy to smarowalan tez tylko wtedy jak widzialam ze jest zaczerwieniona zeby nie uzelezniac skory od chemii :)

Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
polecam strone/bloga srokao.pl z analiza skladow chemicznych kosmetykow dla niemowlat. ja wyczytalam z tej stronki ze najlepszy sklad chemiczny maja kosmetyki dla dzieci Hipp
 
Julka ja do mycia używałam żel do mycia Mustela lub zwykle mydło dla dzieci np bambino. Żadnych kremów, oliwek itp. uważam ze czy mniej chemii tym lepiej. Do pupy zasypkę Alantan z apteki , rewelacyjna jest i tania. I poza tym nic wiecej , no wiadomo oprócz mokrych chusteczek do pupy.
Uważam ze produkty Johnson są beznadziejne i uczulają. Mojej siostrze tez poleciałam Alantan i zwykle mydło bambino ale ona chciała wszystko Nivea i po paru dniach zmieniała bo dziecko miało odparzenia.
Któraś z dziewczyn pisała o Linomagu - tez jest dobry i sudocrem też.
Nie daj się tylko reklamom bo ta masa pięknie opakowanych kosmetyków nie jest potrzebna i większość jest beznadziejna.
 
Ostatnia edycja:
Do pupy na poczatku to linomag i to nie po kazdej zmianie pieluchy, chyba zs odparzenia, ale moj nie mial. Do kapieli na poczatku to mialam emolium czy jakos tak, ale to na samym poczatku a potem to wlasnie jakies mydelko.

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A i jeszcze polozna mówiła żeby nie używać mokrych chusteczek do pupy na codzień - pupę myć woda, a chusteczki używać tylko jak gdzieś wychodzimy lub poprostu nie ma dostępu do wody. Chusteczki to sama chemia- po za tym nie wyobrażam siebie gdybym ja miała np ręce wycierac cały czas w te chusteczki po kilku razach skór jest klejąca i tak samo dzieje sie z pupa maluszka. A kosmetyki Emolium stosuje sie gdy skóra ma jakieś zaburzenia np. Atopowa skóra lub nadmierne przesuszenie.
 
Wystarczy po każdej kupie zasypywać pupę tą zasypką co Wam pisałam Link do: Unia Zasypka Alantan i Altek Alantan Plus opinie - bangla.pl i nie ma potrzeby stosować nic innego, nie będzie żadnych odparzeń. Zawsze też do mycia miałam tylko zwykłe mydło bambino lub dzidziuś, ale najmłodsza miała takie cechy wcześniacze i bardzo suchą skóre więc wtedy kupiłam Mustela-żel do mycia i to wystarczało, super nawilżało.
Noworodek też na szyjce ma fałdki skóry które nieraz robią się czerwone więc tym Alantanem też tam zasypywałam po kąpieli.
 
A u nas kapie sie noworodka raz na tydzien i w razie nagłej potrzeby cześciej z kosmetyków to tylko ciepła woda z dodatkiem kilku kropli mleka matczynego lub oliwy z oliwek jesli mleka brak :)tak samo do smarowania jesli lato to nic a w zimie tylko Weleda,do pupy tylko lecznicza wełna owcza miedzy pośladki...
 
Co to lecznicza wełna owcza? Dosłownie wełna?

Cześć dziewczyny

Ja bym się skłaniała jak już to do oleju kokosewego do smarowania jak już. I sudokrem do pupy. Ale sudokrem wysusza i o tym trzeba pamiętać. Czasem nawilżałam między pośladkami i na pipce. Do mycia nic.

Ale mam sny ostatnio. Emocje jak w filmie. Już nie usunę.

Pozdrawiam
 
reklama
Ja z jednej strony chciala bym kompletowac juz wszystko a z drugiej mysle sobie, ze jest jeszcze wczesnie, bo termin na koniec lipca a mam jeszcze caly maj i czerwiec, ale moze spiszeso bie jutro co mi potrzebne i przywioze ciuszki po Mlodym od rodzicow to popatrze co tam jest i juz popiore, a poza yym jak kupie z majowej wyplaty i potem z czerwcowej to juz potem w lipcu zostana same rzeczy ktore sie przypomna.
W sumie moze byc rozna sytuacja a tu nawet ciuszki nie beda poprasowane i poprane

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry