reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

500 plus a komornik

T

Tysieńka

Gość
Witam kochane
Pewnie nie jedna z was korzysta z tego programu wiec mam pytanie.
Mam kolezanke z 3 dzieci ktora jest zadluzona i ma kilku komornikow. Otóż ona zlozyla wniosek na to świadczenie ale obawia sie ze konto zajmie jej komornik. Rozmawiala z jednym z komornikow ze moze przelac nie duza kwote na jego konto w ramach splacania dlugu na to komorniczka ze takowa kwota jest zbyt mala i ani wierzyciela ani ja nie interesuje obecna sytuacja dluzniczki. A kolezanka jest w naprawde ciezkiej sytuacji a mimo to chce splacac dlug. Ogolnie 500 plus to teraz jedyny jej dochod poniewaz pracowala na umowe zlecenia ale sezon w pracy sie skonczyl no i po zawodach...dodam iz jest samotną matką i jej jest naprawde ciezko. Sama jej pomagam bo uwazam ze tak trzeba ale sama nie wiele mam. Jesli macie kochane pojecie jakiekolwiek na temat prosze o odpowiedz. Z góry dziekuje.
 
reklama
Nie moze. Zgodnie z nowym brzmieniem kpc swiadczenia wychowawcze nie podlegaja egzekucji.
ALE jest jeden problem - komornik nie ma informacji skad pochodza srodki z rachunku bankowego dluznika. No i zgodnie z orzecznictwem pieniadze wplacone na rachunek traca swoja tozsamosc.
Dobrze byloby wiec, gdyby kolezanka pobierala swiadczenie w gotowce :)
 
Nie moze. Zgodnie z nowym brzmieniem kpc swiadczenia wychowawcze nie podlegaja egzekucji.
ALE jest jeden problem - komornik nie ma informacji skad pochodza srodki z rachunku bankowego dluznika. No i zgodnie z orzecznictwem pieniadze wplacone na rachunek traca swoja tozsamosc.
Dobrze byloby wiec, gdyby kolezanka pobierala swiadczenie w gotowce :)
No tak Droga Iwaś o tym tez czytalam... [emoji15] ale ona tam gdzie to załatwiala jest mozliwosc wyplacania pieniedzy tylko poprzez przelew bankowy. W tym urzedzie nie ma kasy by mogla pobrac gotówke wiem bo sama tam wniosek zlozylam i jest tylko na karte [emoji6]
 
Iwaś a u ciebie jak zdróweczko? A samopoczucie lepsze? Mam nadzieje ze stosunki z mezem sie poprawily? Pozdrawiam wieczorową porą[emoji6]
 
No tak Droga Iwaś o tym tez czytalam... [emoji15] ale ona tam gdzie to załatwiala jest mozliwosc wyplacania pieniedzy tylko poprzez przelew bankowy. W tym urzedzie nie ma kasy by mogla pobrac gotówke wiem bo sama tam wniosek zlozylam i jest tylko na karte [emoji6]

Najlepiej jakby złożyła do komornika wniosek o ograniczenie zajęcia rachunku co do oznaczonych środków.

U mnie chyba lepiej, napisałam tam u siebie w temacie :)
 
w tym samym dziale trochę niżej :)
Nie ma za co :)
taki wniosek powinna nawet znaleźć na stronie kancelarii komorniczej albo bezpośrednio w kancelarii :)
 
reklama
reklama
Do góry