reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

My w tym roku specjalnie na okazję mojego siedzenia w domu założyliśmy klime bo w tamtym roku były takie upały ze w mieszkaniu nie dało się wytrzymać a my jeszcze na ostatnim piętrze.

Ten baby marc bardzo tani jest. Jak patrze na allegro to za niecały 1000 można go kupić. Ja się zastanawiam nad Adamex Barletta lub Pajero - za około 2000 można już kupić taki 3w1, ale niestety na żywo go nie widziałam, tyle co na zdjęciach...
 
reklama
ja mam w kazdym pomieszczeniu wiatrak bo inaczej zyc sie nie da, oczywiscie w zime jest za zimno :D

tani tani ale poza brakiem tych obrotowych kolek nie mam sie do czego przyczepic

a xlandery?


edit

1464459990-1d1mld.jpeg
1464459998-1d1mld.jpeg
1464460008-1d1mld.jpeg

1464460291-1d1mld.jpeg

to ost o pajero, balabym sie troche
 
Ostatnia edycja:
O kurcze jakie zle opinie. Ja o nim myślałam bo na jakimś forum dziewczyny zachwalaly... a ten x-lander tez mam na swojej liście :)
 
ja to zawsze grzebie w opiniach zanim cos kupie bo jak cos kogos porzadnie wscieknie to wylewa zale i sie wie na czym sie stoi [emoji3]
 
No chyba zrezygnuje z tego Adamexa bo trochę pogrzebalam i rzeczywiście sporo ludzi narzeka.. Jutro jeszcze oprócz Xlandera poczytam o Rico Nano bo też na jakimś forum dziewczyny polecaly.

Właśnie wróciłam z IP bo dzisiaj od samego rana cały dzień brzuch mi twardnial średnio po kilka razy na godzinę. Na sam koniec dnia czułam się jakbym zrobiła 150 brzuszków i jakby mnie tam ktoś od środka ściskal. Chciałam żeby podali mi cokolwiek co mi te skurcze odpuści i dostałam dwa czopki Scopolanu, zastrzyk z nospy i teraz już leżąc w domu czuje ulgę. KTG nic nie wykazało, pessar się trzyma, a lekarka stwierdziła że taki już mój urok z tymi skurczami i odczuwam wszystko dwa razy mocniej bo jestem chuda...

Chyba musze we wtorek powiedzieć mojemu ginowi o tym Scopolanie jeśli on przynosi mi taką ulge.. może mi przepisze do brania w razie potrzeby bo taki cały dzień ze skurczami mnie wykończył :/

Spokojnej nocy!
 
Kochana Hope nie dla wszystkich ciaza to cudowny czas dlatego i mnie czasem denerwuje jak "największym priorytetem dziewczyn jest kto ile przetyje" ale to inna bajka. U mnie w skrócie tez nie było kolorowo.
Obecna ciaza jest szósta i sześć lat starań. Ostatnia nasza próba choć tak generalnie nic nie zostało zdiagnozowane. Pięć zabiegów dowcipnych i jeden poród SN. Wszystko to teraz odbija się na jakości szyjki. W 12tc. test pappa wykazał ZD 1:35 i wadę serduszka, w 20tc szew, zaraz po tym grypa i sterydy, teraz wirusowka spowodowana szkarlatyna.
Więc w sumie to tylko (takie twoje infekcje mnie ominęły ♡ ) Jeśli ciaza jest usłane różami to nasze są dość kolczaste :*

Życzę umiarkowanie ciepłego i miękkiego dnia brzuszki :*
 
dordaw i tu trzeba szukac plusow masz kupe czasu zeby przekopac internet i podjac rozsadna decyzje co do wozka :)

najwazniejsze, ze ktg nic nie wykazalo i pessar sie trzyma, faktycznie zagadaj o te czopki moze ci ulatwia zycie

nafoczka bardzo wspolczuje poprzednich przezyc.. na pewno tym razem bedzie w porzadku, trzymam mocno kciuki :)

a ten test pappa nie jest chyba jakis super miarodajny z tego co czytalam, a usg w 12 tyg dobrze wyszlo? w sensie przeziernosc i kosc nosowa?

co do priorytetu kto ile przytyje - rozumiem, ze jesli ktos zdecydowal sie na macierzynstwo, nastaral jak glupi zeby to dziecko w koncu miec to jest gotowy na roznego rodzaju poswiecenia i tycie jakos szczegolnie go nie rusza, z reszta niewiele rusza najwazniejsze zeby miec to upragnione dziecko i zeby bylo zdrowe.. ja swoje zrobilam niechcacy, z dnia na dzien zycie wywrocilo mi sie do gory nogami - stracilam znajomych, co tylko pokazalo ich wartosc ale i tak mi przykro, wyrzucono mnie z pracy bo robilam na umowe zlecenie, mam slaba przemiane materii i wygladanie jak czlowiek zawsze sporo mnie kosztowalo a teraz widze jak z dnia na dzien robie sie coraz wieksza, ja nie mowie, ze przybieranie na wadze jest moim priorytetem ale nie oszukujmy sie jest troche wisienka na torcie niespodziewanych wyrzeczen na ktore nie do konca bylam gotowa i czasem potrzebuje na to ponarzekac czy poczytac, ze ktos sie czuje tak samo nieatrakcyjnie jak ja - mysle ze w zadnym wypadku nie jest to priorytet i kazda wolalaby przytyc 50kg i urodzic zdrowe dziecko niz przytyc 2 i chore, to oczywiste, ale stad wpisy, ktore cie tak denerwuja, pamietajmy kazdy ma problemy na miare swojej glowy
 
nafoczka ale masz doświadczenia.. Bardzo Ci współczuję. Zawsze się wykonuje test PAPPA czy jak są jakieś podejrzenia? Czy ta skala coś oznacza? Przyjmujesz teraz może zastryki clexane? Myślę, że w tej ciąży zaszłaś już bardzo daleko i wszystko skończy się dobrze. Trzymam mocno kciuki!

Dordaw ten zastrzyk z nospy jest cudowny. Działa dosyć długo. Byłaś na Karowej? Ja przyjmuje czopki i one rozluźniają. Wczoraj wieczorem też miałam co chwilę twardnienie, w nocy jak się przekręciłam a teraz się troszke uspokaja. Ale nic mi nie pomagało i się denerwowałam.

Jeszcze co do wózków to znalazłam taki: http://www.tomi.pl/baby-design-lupo-comfort.html. Ma dobre opinie i jest ich dużo, można znaleźć nawet za 1200 zł. Zobaczcie, może też Wam się spodoba.

Miękkich brzuszków i spokojnego dnia!
 
Hope a jak bierzesz te czopki? Codziennie czy w razie potrzeby? Czy to ten Scopolan czy jakieś inne? I czy razem z Nospa? Ja musze coś dostać żeby się podratowac w razie czego bo wczoraj myślałam że zejde. A może to ten zastrzyk bardziej podziałal... sama nie wiem.

Tak, na Karowa podjechalam. Do skończonego 32 TC jeżdżę tylko tam, a poza tym czuje się tam już swojsko po kilku wizytach. ;)

Baby Design polecala mi ostatnio koleżanka, która go kupiła, tylko nie wiem jaki model. Wspominała ze bardzo dużo ich teraz na mieście widzi.. tez się nad nim zastanawiam.
 
reklama
Miałam je brać rano i wieczorem, ale biorę je już tylko na noc. Wczoraj wieczorem jak twardniał mi brzuch to zaaplikowałam sobie dwa tak jak w szpitalu. Myślę, że to ten zastrzyk z nospy tak zadziałał.
A jak jesteś tam na IP to robią Ci USG przez brzuszek i sprawdzają co u dzidziusia czy nie?

O to dobrze wiedzieć. Pewnie się na niego zdecyduję.
 
Do góry