reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciazowa

amcia8232

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Czerwiec 2016
Postów
3 777
Miasto
Poznań
Witam jestem tu nowa. Mam problem. Jestem w 25 tc i niedawno dowiedziałam się ze mam cukrzyce ciazowa nie wiem co o tym myśleć . Jem normalnie ale mniej i cukier mam ok . Byłam na hb a1c i wynik był 3.9 czyli bardzo dobry ale ale wynik po glukozie straszny . To moja pierwsza dziecko i bardzo się boję pomóżcie macie podobny problem ?
 
reklama
A jak ta kontrola wygląda ? Błagam pomóż bo nie mam nikogo kto się zna a denerwuje się ...
Ja juz pisze ostatni post. Jest mnóstwo stron dla mam w ciąży z cukrzycą. Zajrzyj na slodkiemamy. Ja jem prawie wszystko ale małe porcje. Dwie łyżki ziemniaków trochę frytek trochę ryżu i trochę makarony. Wszystko z rozsądkiem. Nie slodze prawie w ogole (czasmi pije kawe na miescie ale wtedy spaceruje) nie jadam lodow slodyczy i innych rzeczy gdzie jest cukier. Nie pije mleka nie jem płatków zadnych bo mma po tym cukier 180. Nie jadam fast foodow. W domu pije wodę mineralną. Zadnych sokow zdnych coli fant i tym podobnego swinstwa. Nie lubię herbaty pije czsami melise i rumianek nieslodzone. Bardzo rzadko jem białe pieczywo. Zadnej pizzy. Dwie sztuki owocow kazdego dnia nie wiecej bo tam tez jest cukier fruktoza. Nir jadam tylko bananow winogron bo maja najwiecej cukru. Nie jem suszonych śliwek bo mają tez sporo cukru. Zawsze mam surówkę do obiadku zupke jarzynowa brokulowa itd. Jem tez smazone pieczone i gotowane ale na prawde sa to małe porcje .

I potraktuj powaznie test obciazenia glukoza. To jest badanie diagnostyczne ktore pokazuje jak twoj organizm reaguje na glukoze. To tak jak bys olala badanie krwi ktore pokazuje ze masz stan zapalny. Tez bys lekow nie wziela?


 
reklama
Cukier w ciąży mierzymy po posiłku po 1h, nie 2h.
To bardzo ważne!
W niektórych przypadkach wart sprawdzić też po 0.5h-np. po zjedzeniu loda, owocu, wypiciu soku, lub po 2h i 3h jeśli zjemy coś tłustego z węglowodanami-tłuszcz spowalnia wchłanianie węglowodanów i wysoki cukier może wystąpić nawet po 3h.
 
Do góry