reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciśnienie w ciąży

reklama
Witajcie dziewczyny. Od 15lat leczę nadciśnienie mam pierwotne,brałam rózne leki oststnio Loristę H, wartosci były rózne ale nigdy nie były niższe niz 140/90.Od kiedy jestem w ciąży czyli 14tc, doznałam cudownego "wyleczenia" ciśnienie jest tak niskie ze muszę wspomagać się kawą żeby jakos funkcjonować rano gdy wstaje mam srednio 90/68 po kawie 115/75 ale to njwyzsze wartosci jakie moge teraz osiągnąć.Prawdę mówiąc ciężko mi jest się przyzwyczaic do tak niskiego cisniemia jestem senna , nie moge się pozbierać zrobiłam się jakaś taka zawalata :-D, oczywiscie jestem pod kontrolą biorę teraz Dopyget, bralal 3razy dziennie teraz biorę 2 a czasem nawet raz wszystko zalezy od wartosci cisnienia, razem z moja Panią doktor zastanawiamy sie czy to niskie ciśnienie się utrzyma do konca?.Mam nadzieję ze tak bo wiadomo niskie o wiele zdrowsze dla dzidziusia.
 
Jak tak czytam to jestem przerazona ! wydawalo mi sie,ze moje cisnienie jest w normie...na codzien mam 140/87 150/110 145/101 133/80 ...zalezy od dnia:szok: kolezanka radzi bym zglosila to lekarzowi i chyba tak zrobie przy nastepnej wizycie. Jakis miesiac temu polozna kazala mi sie zglosic na izbe przyjec po tym jak kilkakrotnie mierzyla mi cisnienie a ono nadal bylo (jej zdaniem) wysokie. Ja zamiast na izbe,pojechalam do domu:no: dodam,ze jestem dopiero w 17 tyg. Moze cos poradzicie?
 
warto sobie w domu regularnie mierzyć ciśnienie,tylko trzeba pamiętać o dobrym ciśnieniomierzu ;) bo to różnie bywa, od diagnosis sa na pewno dobre
 
Do góry