reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

reklama
U nas masakra, mała w nocy się obudziła z bólem brzuszka, długo prykala aż wkoncu zrobiła kupkę, zatwardzenie znów ma, brzuchem twardy. Rano zrobiła jeszcze troszkę po czym zaczęła płakać i płakała godzinę. Poszłam do lekarza bo dodatkowo jesc nie chciała i na skroni 38,2 temp.
Osluchowo czysto, gardło czyste, pani stawia na ząbki. Czopek dopiero przy 38,5. Paracetamol 80.

Gdzie mierzycie temperaturę, w którym miejscu na czole czy na skroni?
Powiedziano mi dziś ze na skroni powinnam mierzyć.
Mała na czole ma 37,2 (to jej normalna temp.), a dziś na skroni 38,2.
 
Ja mierze w uchu... zawsze większą niż na skroni podczas gorączki... jeśli chodzi o paracetamol ja miałem zalecane 150 ale moja miała temp kolo 40 stopni i ważyła wtedy kolo 9 kilo..
 
Mojej siostry chorowała w tym tygodniu trzy dni temp kolo 38 stopni i Afryce innych objawów oprócz mniejszego apetytu i marudzenia... podobno taki wirus...
 
Chyba moja je za dużo... szybko przybiera dogonila w wadze siostry core która od urodzenia półtora kilo cięższa zawsze była... myślałam że to skok i stad ten apetyt ale brzuszek wygląda jak ciążowy duży wystający i twardy jak u dzieci murzynskich... dzisiaj zjadła rano o 930 250ml kaszki z dwoma małymi jabłkami potem o 13 250 ml zupy z kurski em o 16 zjadła 160 ml mleka o 20 250 ml kaszki z jabłkiem I bananem... jak sądzicie za dużo? Dzisiaj kończy 19 miesięcy i waży kolo 10 i pół kilo... ubranka 80.-86...
 
My na razie nic nie planujemy na roczek bo nie wiem gdzie bedziemy mieszkac.
Na Boze narodzenie przylatuje siostra wiec moze wtedy zrobimy chrzciny.

Ja na moja mame tez zawsze moge liczyc. A dziadek sie zadeklarowal, ze moze zostac z malym jak chce wrocic do pracy...jasne juz to widze ;) po pierwszym dniu by zmienil zdanie. Facetom sie wydaje, ze opieka nad dzieckiem to taki lajcik...

Wnuczka, mi ciezko powiedziec czy za malo czy za duzo. A w nocy bez jedzenia sie nie obedzie? Chyba teraz to juz mogla by nie jesc w nocy? Ale wagowo chyba nie jest zle. 10 kg to nie az tak duzo jak na 10 msc. Moj wazy 7 z hakiem a jest mniejszy. 10 msc skonczy 10tego.
Mlodemu tez apetyt dopisuje. we wtorek wazenie to zobaczymy ile przybral. Wg domowej wagi ok 300-400g. To chyba nie malo jak na miesiac. Ale szczupak jest.

Byli u nas w odwiedziny koledzy z pracy i cos napomkneli o zlobku w pracy, ze ma byc. Przenosimy sie do nowego budynku i ze niby tam taki pracowniczy zlobek by byl. Jesli by tak bylo to chyba bym sie decydowala. Ale znajac zycie wydaje sie to zbyt piekne aby moglo byc prawdziwe...
 
Żłobek w pracy fajna sprawa by była :) ale ja bym ciągle zagladala :p.
Wnuczka w porównaniu do naszych ilości to wasze są duże, ale jeśli nie tyje dużo i z brzuszkiem problemów nie ma to może tyle potrzebuje.
W nocy 37,4, a z samego rana juz 37,6
 
No nie wiem 250 kaszki,jablko i banan to wydaje sie troche duzy posilek. Ja jak zjem banana i jablko to jestem najedzona:-) i jeszcze do tego szklanka herbaty na przyklad. To tak objetosciowo duzy posilek nie?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Moje dziecko się chyba obraziło i dzisiaj nie chce jeść... przez cały dzień 150 kaszki jogurt 150 mleka kilka łyżek zupy i kilkanaście ziaren bobu... ale od rana gorączka 38 i pewnie dlatego brak apetytu kolejne zęby z tego co widzę trzy na raz....
 
Do góry