reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja dziś wyniki ok. Ta insulinę dodatkowo wprowadziłam tylko przed śniadaniem. Resztę udaje mi się trzymać bez i mam nadzieje ze tak dalej będzie. Dziś nawet po zjedzeniu kanapki o 22 o 9:00 miałam 78 :)

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U mnie po chwilowej euforii zas przekroczenia mam nadzieje ze malej nic nie bedzie. Rany a tu dopiro wizyta 14.09. Moze uda sie to jakos uregulowac i jutro bedzie lepiej...
 
Zgadnij Kto: kończę dzisiaj 29 tydzień.

Odstawiłam grahamke i zmieniłam ja na dwie kromki chleba razowego ze slonecznikiem. Cukier w normie.
Czy ja wiem czy po pomidorach? Ja wczoraj najadlam się na obiad: zrobiłam makaron pelnoziarnisty 2.5 garści al dente i do tego na patelni na oliwie z oliwek 175 g mięsa mielonego z indyka + pół małej cukini i 2 średnie pomidory. Zjadłam tego połowę, bo więcej nie zmiescilam. Zjadłam do 14, 15 pomiar 102, a o 15.30 czułam się glodna: czyli 30 min przed posiłkiem.
Myślę, że każda z nas jakoś to wytrzyma :) Trzymam za nas kciuki i szczerze Wam powiem, że cieszę się, że tu trafiłam :)
 
Kliska tak myslr ze po pomidorach ale juz przetworzonych sos zrobilam z pomidorow z puszki, takie do chleba moge jesc.ten sam sos probowalam z 2 roznymi makaronami...u mnie tak dobrze nie ma mimo ze nie jadlam wczesniej jakos specjalnie duzo to teraz te porcyjki mi nie wystarcza i glodna jestem juz nawet niecala 1h po posilku. Ale znalazlam sposob, napycham sie 2 szklankami wody, cukier mniejszy a ja pelniejsza haha

Ooo to listopad ;)

Nie mamy wyjscia jak wytrzymac ale jakox jak widze ze sie staram trzymac i nie przekraczac a jednak cukry szybuja to sie idzie zalamac...
 
A to jak te z puszki to nie wiadomo co tam jest. No niestety lepiej już kupić zwykłe, obrać ze skórki i zblendować. Dłużej to trwa, ale zawsze wiadomo co tam jest. Oby Ci tylko zapychanie się wodą nie doprowadziło do tych ciał ketonowych. Mam cukier w normie, ale nadal nie wiem co z ciałami ketonowymi. Cukier po godzinie utrzymuje się pomiędzy 90-100, więc nie jest źle.
Będzie listopad, tylko ciekawe który - niby termin na 15 listopada, a ja urodziny mam 20 listopada. Może mi mała zrobi prezent i się w końcu 20 na 24 urodziny zjem coś normalnie :D Chociaż kawałek torta. OMG! Ile to musi mieć kalorii i cukrów xD
Głowa do góry :) Będzie dobrze :) Oby nasze dzieci się zdrowe urodziły i takich jak my problemów nie miały.
 
Oj tez bym zjadla kawalek torta
U mnie termin niby na poczatek grudnia ale gin cos przebakiwal o cesarce bo mam wade macicy i moze byc oroblem ze skurczami a teraz jeszcze jak ta cukrzyca to pewnie tak zrobi. Wole juz odrazu ciachac niz sie neczyc a finalnie i tak ciachna ehhh wiec pewnie tez kolo 20.11 bede po ;)
Wszamalam mega obiad i teraz sie modle zeby cukier byl ok, niby wszystko sprawdzone ale ostatnio tak szaleja ze masakra. Na szczescie zjadlam pare malinek dzisiaj (w koncu jakis owoc) i bylo ok
A co dowody to jem posilki ale zaraz jestem glodna wiec rzeby tego nie czuc zapycham sie woda, ketony mam ale skorzystalam z rady by przed samym snem zjesc troche chalki i zrobilam tak wczoraj. Cukry ok i ketonow o polowe mniej
 
No to ciekawe, może urodzimy w tym samym dniu :) Ja nastawiam się na SN, ale nie, że chcę, tylko po prostu nie wiem czy chcę CC. Chcę szybko urodzić - nie mieć długiego porodu. Mnie już powoli nie ciągnie do słodkiego - kiedyś przez pół roku po prostu nie jadłam słodyczy (nawet w święta). Nawet myślę, że po ciąży będę jadła podobnie jak teraz.
Wyniki cukru w normie, zobaczymy jak będzie z ciałami ketonowymi.
 
  1. Witam ;)
U mnie dzisiaj zas polowe mniej ketonow tylko 1,5 a cukry rano ponizej 90, ufff jednak to drozdzowe ciasto daje rade.

Dziewczyny tez macie tak ze jezeli polozycie sie po sprawdzonym posilku to cukier wyzszy?

Dzisiaj zaczelam wielkie przygotowania i wlasnie konczy sie prac pierwsza tura ubranek ;) nastawione na 90st, jest pare ciuszkow z lumpeksow to lepiej to wyprac a i nowe pozbyc sie tych wszystkich farb choc za kazdym razem jak bylo cos nowego to pralam ze swoimi ciuchami w normalym proszku, tak sie doczekac nie moglam

Czy cukier po herbacie owocowej tez rosnie? Bo mam ochote a troche sie lekam ;)
 
reklama
Ja tez nawet wracam właśnie od lekarza, powiedziałam o ketonach to powiedział, że powinnam tylko przed snem zjeść kanapkę


Jestem w skończonym 36 tygodniu. Biegnie 37 tydzień.
 
Do góry