reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Orzechy piorące- któraś stosuje?

A czy takie olejki eteryczne nie niszczą ubrań? W sensie nie są tłuste?
Piszesz "5. same orzechy plam Ci nie usuną" więc jaki sens ma pranie? Tylko odświeża rzeczy ale ich nie czyści. Troszkę to dziwne dla mnie... Może nie jestem jakimś brudasem ale myślę że lepiej wyprać w proszku ;)

Olejki eteryczne nie niszczą ubrań bo dodaje się ich kilka kropel, i jedynie pranie ładnie pachnie przez jakiś czas. A o orzechach piorących można myśleć jak o delikatnym proszku, który mocnych zabrudzeń nie usuwa, ale jednak ubrania czyści w jakimś stopniu prawda? :) ja widzę sens w używaniu orzechów ze względów zdrowotnych - ostatnio moja siostra wraz ze swoim synem (obydwoje alergicy) obsypali się swędzącą wysypką po użyciu antyalergicznego proszku do prania... wierzę, że to co naturalne jest zdrowe :) wiem, że nie uchronię mojej rodziny przed całą chemią tego świata (np. z komina sąsiada codziennie inny kolor dymu leci.. uhh), ale działam tam gdzie mogę. Im mniej "syfu" dostaje się do naszego organizmu tym lepiej sobie z nim radzi. Być może moje spojrzenie na orzechy to po prostu kwestia podejścia do tych tematów ;) potrafię spojrzeć łaskawym okiem na ich wady bo widzę ich zalety :)
 
reklama
Ja nigdy nie miałam problemów z alergiami. Ale odkąd stosuję ekologiczne sprzątanie domu to alergie mojego męża zmalały - prawie ich nie ma. Na jedzenie też uważamy, i myślę że też to pomaga :)
 
U mnie też się nie sprawdziły. Niestety nie dopierały większości zabrudzeń mojego skrzata ;) W ogóle jest ciężko.Trzeba albo długo moczyć, albo stosować jakieś odplamiacze. Chociaż ostatnio znalazłam kapsułki do prania marki General Fresh i jak narazie naprawdę dają radę ;)
 
U mnie orzechy się sprawdzają, do prania normalnych, lekko zabrudzonych, nieświeżych, przepoconych rzeczy. Trudniejsze plamy zapieram mydłem lub używam proszku. Mam zamiar też wypróbować samorobiony proszek z przepisu: Link do: Proszek do prania – przepis Brak zapachu mi nie przeszkadza, dodaję troszkę olejku i jest dobrze.

@Magda58 no ja piorę nie tylko poplamione rzeczy ale przede wszystkim nieświeże (koszulki, bielizna itp - nie ma tam plam). Do tego orzechy sprawdzają się super. Gdy mam plamy to albo zapieram, ale używam proszku.

@Kaomin Lansjer a co to za listki?
 
reklama
Ja kupiłam na stronie Ekomaluch. Kosztowały jakies niecałe 20zl, a mają starczyc na 70 pran. Fakt - mam je już bardzo długo :)

Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry