reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co to moze byc?

Dołączył(a)
13 Wrzesień 2016
Postów
7
Witam moj 2 miesieczny synek ma takie cos na szyi i dekoldzie (zdjecia w zalaczniku). Nie wyglada mi to na potowki jak to stwierdzil lekarz. Sa ta szorstkie placki czerwone. Bardzo dlugo juz to ma. Nie pomaga sudocrem mycie wietrzenie. Potowki juz by dawno zeszly. Dodam ze za uszami rowniez ma czerwone ale nie tak bardzo szorstkie. Ma tez ciemieniuche z ktora walczymy. Od poczatku jest na mm hipp. Czy to moze byc jakas alergia pokarmowa czy, bardziej jakies azs? Od dawna tez dostaje bobotic i biogaie. Od wczoraj czesto placze z powodu brzuszka jak chce sobie purtnac. I zaczal mniej jesc. Niewiem czy to ma zwiazek z tymi plackami na szyi. Kupki robi normalne nie meczy sie przy tym. Moze ktos cos podpowie. Czy to w ogole moga byc potowki ktorys tydzien? I sie to powieksza.
 

Załączniki

  • IMAG0764_1.jpg
    IMAG0764_1.jpg
    476,6 KB · Wyświetleń: 244
  • IMAG0763_1.jpg
    IMAG0763_1.jpg
    238,1 KB · Wyświetleń: 234
reklama
Rozwiązanie
Skłaniałabym się ku temu, że jest to łuszczyca, tak jak jedna z was zasugerowała. Ale ciężko ocenić bez spoglądania na zdjęcia. Zapoznaj się może z jakiś fachowym artykułem dostępnym w internecie na ten temat i wyciągnij ewentualne wnioski. Zawsze możesz pomyśleć o zastosowaniu jakiegoś kremu, jak np. Cetaphil. Ostatecznie udaj się do dermatologa, z którym wszystko skonsultujesz i będziesz mieć pewność, z czym dokładnie masz do czynienia.
To najwyrazniej AZS - atopowe zapalenie skory. Czasem potocznie zwane "skaza bialkowa", aczkolwiek to duze uproszczenie, bo niekoniecznie mleko musi tu byc "winowajca". moja coreczka, gdy byla malenka, byla uczulona na marchewke...Karmilam ja piersia i nie jadlam nabialu, glutenu itp.- a dopiero przy wprowadzaniu innych pokarmow do diety dziecka, okazalo sie, ze to marchewka jej szkodzi :errr:
Tu potrzebny alergolog - zwlaszcza, ze chyba , aby dostac recepte na mleko Pepti czy Nutramigen potrzebna jest konsultacja z alergologiem. A na razie zmien mleko na HA , jest latwiej przyswajalne. Dajesz Hipp, oni maja w serii "combiotik" rowniez HA.

Z kosmetykow- uzywalismy Emolium do kapieli i smarowania.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witaj☺mam 2 dzieci (syn 2 lata,corka 3 miesiace). Syn po porodzie cc na piersi +mm hipp combiotyk (z racji małej ilości pokarmu po cc). Blisko 2 miesiące oboje przemeczylismy: nieprzespane noce - bóle brzuszka,kolki,zaparcia,'twarde kupy' (przepracowalismy esputicon i bobotic), ciemieniucha nawet na brwiach, problemy skórne (dziecko kapane w oilatum, krochmalu, nadmanganianie potasu)- cuda na kiju. Wszystko to sprowadzalo się do NEUTRALIZOWANIA OBJAWÓW A NIE ELIMINACJI PRZYCZYNY problemów. po 2 miesiącach za rada lekarza przedstawilam syna na Bebilon pepti +pierś. uwierz mi kolki i zaparcia przeszły jak ręka odjal,przy drugiej puszce mleka zniknęły wszystkie problemy skórne. Przyczyną problemów byly: niedostateczna produkcja laktazy (enzymu trwającego cukier mleczny laktoze) oraz nietolerancja białka mleka krowiego. Kiedy syn skonczyl 6 miesiecy zaczelam stopniowo wprowadzac mleko typu HA (zaczynajac 6 miarek pepti +1HA,po tygodniu 5+2 itd. Aż do całkowitego przestawienia). Uwaga: mleko było tego samego producenta. Później podawalam bebiko 2 HA (tańsze,łatwiej dostępne) a gdy syn mial 1 rok stopniowo przestawialam z mleka HA na normalne mm bebiko. Obecnie syn ma 2 lata i codziennie dostaje szklankę mleka 'laciatego' 3% (budyń kakao kawa zbożowa manna na mleku itd.). Córka od początku jest na bebilonie pepti, przespia noce, nie miała nigdy kolki, skóra gładka aksamitna bez zmian.
Bebilon pepti lub nutramigen kupuję w aptece BEZ RECEPTY (puszka 400 g. Kosztuje 31 zł. - Hipp 350 g. Kosztuje mniej więcej tyle samo). zdecydowałam ze nie będę wozić niemowlaka po alergologach,narażać na testy alergiczne (też jest to spory koszt prywatnie,a na NFZ terminy.....) aby 'załatwić recepte'.
Moja rada dla Ciebie: zastosuj 1-2 puszki pepti i obserwuj. Później podejmij z lekarzem decyzję czy starać się o refundację (na recepte puszka kosztuje ok. 12 zł.). Ważne jest aby gdy dziecko podrośnie probowac wprowadzac alergen stopniowo w niewielkiej dawce (taka nietolerancja białka i cukru mleka na ogół ma charakter przejściowy, organizm powinien mieć szansę 'dorosnąć i nauczyć się' trawienia i przyswajania tych składników.
Strasznie się rozpisalam, wybacz, ale mam nadzieje ze bylam ci pomocna. Powodzenia i wszystkiego dobrego!!
 
Ostatnia edycja:
Witaj☺mam 2 dzieci (syn 2 lata,corka 3 miesiace). Syn po porodzie cc na piersi +mm hipp combiotyk (z racji małej ilości pokarmu po cc). Blisko 2 miesiące oboje przemeczylismy: nieprzespane noce - bóle brzuszka,kolki,zaparcia,'twarde kupy' (przepracowalismy esputicon i bobotic), ciemieniucha nawet na brwiach, problemy skórne (dziecko kapane w oilatum, krochmalu, nadmanganianie potasu)- cuda na kiju. Wszystko to sprowadzalo się do NEUTRALIZOWANIA OBJAWÓW A NIE ELIMINACJI PRZYCZYNY problemów. po 2 miesiącach za rada lekarza przedstawilam syna na Bebilon pepti +pierś. uwierz mi kolki i zaparcia przeszły jak ręka odjal,przy drugiej puszce mleka zniknęły wszystkie problemy skórne. Przyczyną problemów byly: niedostateczna produkcja laktazy (enzymu trwającego cukier mleczny laktoze) oraz nietolerancja białka mleka krowiego. Kiedy syn skonczyl 6 miesiecy zaczelam stopniowo wprowadzac mleko typu HA (zaczynajac 6 miarek pepti +1HA,po tygodniu 5+2 itd. Aż do całkowitego przestawienia). Uwaga: mleko było tego samego producenta. Później podawalam bebiko 2 HA (tańsze,łatwiej dostępne) a gdy syn mial 1 rok stopniowo przestawialam z mleka HA na normalne mm bebiko. Obecnie syn ma 2 lata i codziennie dostaje szklankę mleka 'laciatego' 3% (budyń kakao kawa zbożowa manna na mleku itd.). Córka od początku jest na bebilonie pepti, przespia noce, nie miała nigdy kolki, skóra gładka aksamitna bez zmian.
Bebilon pepti lub nutramigen kupuję w aptece BEZ RECEPTY (puszka 400 g. Kosztuje 31 zł. - Hipp 350 g. Kosztuje mniej więcej tyle samo). zdecydowałam ze nie będę wozić niemowlaka po alergologach,narażać na testy alergiczne (też jest to spory koszt prywatnie,a na NFZ terminy.....) aby 'załatwić recepte'.
Moja rada dla Ciebie: zastosuj 1-2 puszki pepti i obserwuj. Później podejmij z lekarzem decyzję czy starać się o refundację (na recepte puszka kosztuje ok. 12 zł.). Ważne jest aby gdy dziecko podrośnie probowac wprowadzac alergen stopniowo w niewielkiej dawce (taka nietolerancja białka i cukru mleka na ogół ma charakter przejściowy, organizm powinien mieć szansę 'dorosnąć i nauczyć się' trawienia i przyswajania tych składników.
Strasznie się rozpisalam, wybacz, ale mam nadzieje ze bylam ci pomocna. Powodzenia i wszystkiego dobrego!!
I bardzo dobrze ze sie rozpisalas:) dziekuje za porady. Dzis jeszcze wizyta u innego pediatry. Zobaczymy co powie. Czyli zmienic na hipp ha czy pepti? Chyva lepiej hipp skoro od poczatku jest na hipp. Co piszesz to mialam z pierwszym synkiem. Kolki brak kupki meczenie sie, ciemieniucha tez na brwiach suche za uszami. Ale jakos to przeszlo z wiekiem. Tutaj mam podobnie tyle ze kupki robi bez problemu. Tylko te placki ma no i cirmieniuche i za uszami szorstkie i czerwone. Twarz ma gladka nic na twarzy sie nie dzieje
 
My akurat zdecydowaliśmy o całkowitej eliminacji alergenów (ustapily objawy alergii - wiedzielismy ze 'to jest to') i późniejszym stopniowym ich wprowadzaniu (jak przy 'odczulaniu'). Pepti/nutramigen różnią się od HA ilością laktozy i stopniem shydrolizowania (wstępnego 'przetrawienia') białka.
 
My akurat zdecydowaliśmy o całkowitej eliminacji alergenów (ustapily objawy alergii - wiedzielismy ze 'to jest to') i późniejszym stopniowym ich wprowadzaniu (jak przy 'odczulaniu'). Pepti/nutramigen różnią się od HA ilością laktozy i stopniem shydrolizowania (wstępnego 'przetrawienia') białka.
Czyli co bedzie lepsze nutramigen/pepti czy HA? No u nas jedynie moze uczulac mleko albo jakis kosmetyk. Ale wydaje mi sie ze mleko skaza tak sie ujawnia niby po 2mc a z kosmetykow to tylko troszke do wody hipp i mleczko nivea do smarowania cialka. To chyba by wczesniej wyskoczylo. I ta szorstkosc za uszami to raczej przemawia za skaza. No ale nie wiem po 17 mamy wizyte to moze sie dowiem czy zmieniac mleko czy co dalej.
 
reklama
Skłaniałabym się ku temu, że jest to łuszczyca, tak jak jedna z was zasugerowała. Ale ciężko ocenić bez spoglądania na zdjęcia. Zapoznaj się może z jakiś fachowym artykułem dostępnym w internecie na ten temat i wyciągnij ewentualne wnioski. Zawsze możesz pomyśleć o zastosowaniu jakiegoś kremu, jak np. Cetaphil. Ostatecznie udaj się do dermatologa, z którym wszystko skonsultujesz i będziesz mieć pewność, z czym dokładnie masz do czynienia.
 
Rozwiązanie
Do góry