reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja juz paranoi powoli dostaje bo jak dlugo nie czuje jak sie mala rusza to zaczynam trzasc brzuchem, i bedna pewnie budze wtedy :(
Swedzenie daje sie zniesc w nocy mnie nie budzi w sumie to bardzo malo swedzi jak nie draoe tylko przetrzymam to przechodzi. Ale psychicznie jest ze mna zle bo mam pretensje sama do siebie ze moje cialo sobie nie radzi:( napewno mial kontakt z tym cholerstwem bo to juz lekarz z duzym doswiadczeniem no a skoro w szpitalu mamy taka patologie to musi sie choc troche na tym znac zreszta powiadomil mnie wxzoraj ze jak wyniki sie beda pogarszac to czeka mnie oddzial w szpitalu. Psychicznie sie juz nastawiam mam tylko nadzieje ze doczekam jeszcze"na wolnosci" do 5.10 bo mam wtedy istatnie prenatalne i mnostwo rzeczy jeszcze do kupienia a wole to zrobic sama ;)
 
reklama
ciekawe własnie jak to z tymi normami w tej cukrzycy , u mnie by wychodziło na to ze jednak nie mam bo po 1 h jest 73 u mnie , po 1 h 166 i w moim laboratorium norma jest do 160 wiec tu mam podwyzszony , a po 2 h 110 norma do 140 wiec jest ok , lekarz dopiero za ponad tydzien i troche sie boje : ( , najgorsze , ze w ciązy ma sie jakieś zachcianki , i ciezko bedzie wytrzymać , no ale zobaczymy co lekarz powie :)
Fasolka, te normy są dla normalnych ludzi, a nie dla kobiet w ciąży, więc się nimi nie sugeruj, tak jak już ktoś napisał: na czczo do ok. 95, po godzinie do 180, po dwóch godzinach do 153. Przestań się bać, bo Ci dam zaraz jakiegoś wirtualnego kopniaka w pupę za te Twoje stresy, które są bez podstawne!! :p
Ja wczoraj po rozmowie z dietetykiem i... myślałam, że dostanę rozpiskę diety albo chociaż przykładową. No ale nie ;/ Powiedziała mi tylko o indeksie gilkemicznym i że powinnam jeść więcej warzyw, no i jeść co 2-3 godziny i tyle. Trochę mnie to wkurzyło, że nic więcej mi nie dała, no ale trudno... Byłam też na chwilę z wynikami u diabetolog i mi powiedziała, że wyniki w normie (czyli tak jak myślałam) - czyli TSH, ALT, Hemoglobina glikowana i morfologia krwi.
Zgadnij Kto, współczuję Ci, bo chyba jest to jeszcze gorsze niż sama cukrzyca, ale wierzę w Ciebie. DASZ RADĘ!! :)
 
Ale sie dzisiaj czuje do dupy, glowa mi pęka :(nie dosc ze jestem migrenowcem i niskocisnieniowcem to teraz orzez watrobe unikam kawy. Ehh pewnie jak dojdzie wiecej dziwnych czynnikow zaczne panikowac i polece do szpitala...
Kamiladon staram sie nie czytac ale jakos tak samo wychodzi zeby poznac swojego wroga cos trzeba wiedziec...
Probuje pogodzic te 2 diety i zas ketony wychodza a juz byl tylko slad :(
Kliska w moim odczuciy jest gorsze choc mam nadzieje ze jeszcze ten alat spadnie, choc od wczoraj zaczynam odczuwac dyskomfort po prawej steonie tylko nie wiem czy to przez to ze cora sie wtedy tam wypina i bardziej zwracau uwage na wszystko...jakos musze dac rade ale wizja lezenia w szpitalu przez ponad miesiac wcale mi sie nie widzi:( poki co licze na to ze wytrzymam do 5.10 i probuje jescze ogarnac wszystko dzisiaj trzeba wszystko poprasowac i umyc lodowke zeby nie bylo syfu jak wrocimy, maz raczej czasu nie bedzie mial na to, a potem mama i tesciowa beda musialy posprzatac cale mieszkanie nim wrocimy bo jakos nie widze meza przy prasowaniu firanek ;)
A kamilqdon ten sylimarol napewno bezpieczny bo boje sie wszelkich leczniczych rzeczy w ciazy:(poki co popijzm herbatki dla kobiet w ciazy jest tam troszke mniszka lek a wspimaga watrobe.
Hmm moze dlatego ten alat spadl od poniedzialku do czwartku, zobaczymy we wtorek gin kazal powtorzyc proby, zbankrutuje jak bede robic co tydzien te badania choc z moja nerwica to jakbym mogla to robilabym codziennie :oops:
 
To jutro kupie :) dzisiaj mialam wyniki tych kwasow zolciowych dziwne bo jak sie zarejestrowalam i zalozylam karte stalego klienta to odrazu wszystko szybciej ;) i wedlug tego w normie wynik: >3,2 a zakres referencyjny to 0,0 - 10 wiec chyba dobrze, we wtorek powtorze próby i moze da cos wprowadzenie tej diety.
Az mi sir humor poprawil, wiem ze jeszcze moze byc roznie ale przynajmniej nie czekal by mnie miesiac w szpitalu.
Kamiladon dziekuje za wsparcie i tlumaczenie :)
 
To jutro kupie :) dzisiaj mialam wyniki tych kwasow zolciowych dziwne bo jak sie zarejestrowalam i zalozylam karte stalego klienta to odrazu wszystko szybciej ;) i wedlug tego w normie wynik: >3,2 a zakres referencyjny to 0,0 - 10 wiec chyba dobrze, we wtorek powtorze próby i moze da cos wprowadzenie tej diety.
Az mi sir humor poprawil, wiem ze jeszcze moze byc roznie ale przynajmniej nie czekal by mnie miesiac w szpitalu.
Kamiladon dziekuje za wsparcie i tlumaczenie :)
Cieszmy się ze kwasy ok. one zazwyczaj na koniec ciąży rosną. Pilnuj czy cie ciało nie swędzi zwłaszcza dłonie i stopy i zazwyczaj wieczorami i nocą. Aspat alat podwyższony jest groźny dla twojej wątroby ale nie dla dzieci i można je ogarnąć właśnie lekami i dietą. Trzymajcie się

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam nadzieje ze alat mi spadnie i to tylko przez ucisk jakis,rece mnie swedza ale to chyba przez wode bo zauwazylam ze za kazdym razem jak je umyje to sie zaczyna lekkie swedzenie przez chwile potem mija, cialo mnie swedzialo ale wczoraj je porzadnie nawilzylam i dzisiaj był spokój.
Co ile najlepiej robic te kwasy? Raz w miesiacu?
 
reklama
Eh kupa stresu przez ta watrobe :( we wtorek zrobie ponownie proby i juz teraz sie boje jakie beda wyniki w dodatku troche sie naczytalam i stracha mam :( nie iwm co jesc zeby rano nie bylo ketonow nie moze byc tlusto a diabo mowila zebym jadla kanapke z serem zoltym.
Jak mnie cos zaczyna swedziec to wychodza jakies kropki w kolorze skory lekko wypukle i to to w zasadzie swedzi chwile i przechodzi, sama juz nie wiem glupieje powoli :(:(
Ile lezalas w szpitalu? Troche mnie przeraza spedzenie tam okolo 6 tyg + potem jeszcze po porodzie. Jestem pesymistycznie nastawiona, do tego smutno mi sie robi jak pomysle ze moze byc tak ze sama nie bede mogla przygotowac koncika dla corki i ogolnie domu na jej przyjscie
 
Do góry