reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porodówki - ZG, Sulechów czy Nowa Sól? Którą doradzacie i dlaczego?

kochane mam pytanie do mam, ktore rodzily w zielonej gorze po wprowadzeniu tych przepisow dotyczacych nieprzerwanego kontaktu matki z dzieckiem po porodzie. mianmowicie jak nasz szpital tego przestrzega, czy faktycznie sie do tego stosuja czy trzeba sie upominac? synka rodzilam w 2011 w lutym i wtedy na chwile mi go polozyli no i pozniej neonatolog go badal i juz ubranego mi przyniesli po szyciu.
 
reklama
Witam, widzę, że dawno nikt tu nie zaglądał, ale chciałam napisać coś "świeżego" z porodówki w Zielonej Górze. Myślę, że te gorsze czasy, o których ja przynajmniej słyszałam, już minęły. Rodziłam 10 dni temu. O 21 dojechałam na porodówkę, a dwie minuty przed 24 urodziłam córeczkę. Na porodówce co chwila ktoś przy mnie był, najpierw położna zaproponowała mi prysznic, a kiedy zaczęły się skurcze dostałam najpierw gaz, a później poprosiłam o znieczulenie. Kiedy tylko dostałam znieczulenie zasnęłam. Obudziłam się a 15 minut później było po wszystkim. Małą od razu położyli na mnie, nie była długo,m ale ze względu, że miała pęknięty obojczyk. Kiedy ją przebadali (oczywiście w mojej obecności), a mnie zszyli położyli ją do mnie. Jedyny minus, że po znieczuleniu nie czułam skurczy i parłam na zawołanie położnej. Wszystko za darmo. Polecam rodzenie w Zielonej Górze. Na prawdę super opieka. :tak:
 
Znieczulenie w ZG? Wszędzie informują, że nie można otrzymać na prośbę... Więc jak to zrobić, żeby się jednak pojawiła możliwość?? Jestem "na dniach", więc będę wdzięczna za odpowiedź :)
 
Dostałam na prośbę, najpierw gaz, a potem połowę domięśniowo, a połowę do kroplówki. Nie mam tam żadnych kontaktów, ani przywilejów. Także pytajcie dziewczyny, bo naprawdę nie ma potrzeby robić z siebie matki polki jeśli boli. Pozdrawiam;-)
 
Dostać teraz salę jednoosobową to loteria. Jak jest wolna to ok ale o ile traficie na sale wieloosobowe to zapomnijcie, że można się przenieść - nawet po cc jesli mąż chce pomóc.. Dziwne podejście. Teraz losowo kto chce lub kto się nawinie, a jak się chce to zapomnij mimo, że sala będzie zwalniana.. Jak były płatne to było lepiej bo przynajmniej było jasne co i jak.
 
Zaglądają tu jeszcze jakieś mamy z Zielonej Góry? Termin porodu mam na 28 listopada, ze względów ortopedycznych mam mieć cesarkę. Moja ginekolog mówi, że jeszcze za wcześnie na martwienie się porodem i niewiele mi mówi na ten temat. Chciałabym wiedzieć w którym tygodniu ciąży robią planowane cesarki w tutejszym szpitalu? Ile czasu spędza się na oddziale przed i po cc (zakładając, że wszystko jest dobrze)? Może jakieś rady i wskazówki? ;)
 
reklama
Witam,
Temat dość dawno był poruszany. Czy są tu mamy rodzące w Nowej Soli? jakie macie opinie o porodówce w Nowej Soli?
 
Do góry