reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

Dominika, mam nadzieję, że limit na pecha już wyczerpałaś :) Szokda, że masz daleko masz do najbliższego większego miasta. Marudź domowemu i wyolbrzymiaj, tak właśnie bym ja robiła.
 
reklama
Krótko tu jetem, jeszcze tego się nie nauczyłam :D może w nagrodę poród nie będzie jak z koszmaru, bo niestety w naszym szpitalu norma to czekanie w bólach i bez rozwarcia do nawet 48 h zanim zaczną myśleć o cc. Ale wtedy dowiedzą się co to znaczy bardzo wkurzona Polka :D
 
A ja przepisalam sie dzisiaj do polskiego lekarza rodzinnego w Oslo :) Mam nadzieje, ze bedzie ok. Ostatnio zle sie czuje i zastanawiam sie czy nie poprosic o zwolnienie na kilka dni przy pierwszej wizycie.
Jak bylo/ jest z wami? Nie chce przesadzic z tymi zwolnieniami ale ostatnio nie bylam w stanie nic zrobic w pracy.. Podobno naduzywanie pomocy finansowej z Navu grozi spotkaniem z lekarzem, przedstawicielem Navu i pracodawca a tego raczej wolalabym uniknac :) Jak dlugo wy bylyscie na zwolnieniu?
 
O proszę jak NAV pilnuje ciężarnych...kurczę, nie pomogę, bo nie przepracowaąłm ani dnia i nie miałąm zwolnienia ale znajoma Norweżka na zwolnieniu jest niemal od początku ciąży i nic się nie dzieje, nie miałą żadnych kłopotów ani kontroli.
 
Magda, idź do lekarza i powiedz, że się źle czujesz i może dostaniesz zwolnienie. Zawsze możesz też wykorzystać egenmelding.
Co do NAVu i kontroli to się nie martw tym, bo to się odbywa w skrajnych przypadkach raczej, np jak pracownik jest chronicznie chory i non stop na zwolnieniach jakiś przez na prawdę dłuższy okres czasu. Wtedy takie spotkanie się odbywa by znaleźć rozwiązanie dla takiej sytuacji.

Ja nie bylam na zwolnieniu. Jak się baaardzo źle czułam to brałam po prostu chorobowe, ale ja miałam szczęście dobrze znosić ciąże. Jedynie mi senność doskwierała na poczatku.
 
Witam . Wizytę w szpitalu na usg połówkowe mam wyznaczona na 28.11 czy na tej wizycie oni robią tylko usg czy jest tez badanie ginekologiczne ?
 
Witam . Wizytę w szpitalu na usg połówkowe mam wyznaczona na 28.11 czy na tej wizycie oni robią tylko usg czy jest tez badanie ginekologiczne ?

Tylko USG, choć moze to zalezy od szpitala. Jak nie masz objawów niepokojących typu infekcja albo nie pójdziesz prywatnie to nie będzie badania ginekologicznego.
 
reklama
A czy to usg połówkowe jest z opisem szczegółowym? Tzn czy są mierzone narządy wewnętrzne dziecka, kości długie, obwód brzuszka, główki itp? Podjrzewam, że gdzieś w połowie grudnia dostanę skierowanie na połówkowe i się zastanawiam czy zaspokoi ono moją ciekawość:D
 
Do góry