reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Nie jedzenie glutenu to bardzo zdrowa dieta i kazdemu mysle by z pewnoscia poprawila jakosc zycia. Sama w wakacje chcialam porzucic gluten, ale ja do wszystkiego zabieram sie jak sojka za morze. Ale jest na plus. Duzo o tym czytalam i moja kolezanka ma celiakie i co nieco o tym wiem, a co najwazniejsze mozna przy tej diecie czy trybie zycia normalnie jesc, zastpujac produkty zwykle tymi bez glutenu :) ah moze wreszcie sie zdobede

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Oluska88 ja tez dokladnie w czerwcu zdiagnozowana, ale chyba 2 miesiace sie szykowalam psychicznie do diety :)
No teksty, ze nie zaszkodzi przeciez odrobina sa najbardziej irytujace, choc chyba juz wiekszosc ludzi wokol sie wyedukowala :)
Ja w maju tego roku mialam swoje wesele, wiekszosc potraw bezglutenowa, tort rowniez, kilka osob znajomych rowniez na diecie, wiec po weselu nasluchalam sie, ze w koncu czuli sie normalnie :)
Ale juz teraz we wrzesniu bylam jako gosc i byla porazka - obsluga nie miala pojecia, co to gluten, mylili z laktoza, fajnie bylo posluchac, a do jedzenia skonfiskowac wszystkie owoce i przetrwac :p

Asia669 to skoro mezu nalegal na psisko to niech on go wezmie za fraki na spacer i niech szkoli...
A Ty uwazaj na siebie, pewnie glupie szarpniecie przez niego nie jest najbezpieczniejsze dla Ciebie...

Rukmini ta dula to ma pakiet od 35tc ktg raz w tygodniu, obecnosc przy pierwszej fazie porodu w domu, potem w szpitalu, pomoc w opiece na poczatku, 2 kapiele wspolne, lagodzenie boli porodowych za pomoca pradow tens. Kolezanka zachwalala, ze w szpitalu wszystkie formalnosci za nia zalatwila. I taki pakiet to 700zl. Nie wiem, czy to tanio, drogo :p

Jagi06 mnie zdianozowala pani ginekolog, ktora sama ma celiakie.
2 lata nie moglam wyleczyc ciagltch grzybic, mialam non stop afty w ustach, anemie, codziennie bolal mnie brzuch. Jak zrobilam z krwi kwas foliowy to dziekowalam Bogu, ze nie wpadlam z ciaza, bo praktycznie kwasu foliowego nie mialam. I ogolnoe full niedoborow.
Najpierw robilam przeciwciala przeciw transglutaminazie tkankowej w klasie IgA, mi akurat wyszedl bardzo wysoki poziom, ale bywa falszywie negatywny. Pozniej mialam gastroskopie i pobranie wycinkow z dwunastnicy i w zasadzie to jest metoda, ktora powie Ci, czy na 100% masz, czy nie masz
 
Cześć dziewczyny, mogę do Was się przyłączyć? Troszkę czasu już was czytam więc o was trochę już wiem:-) ja mam termin na 24 maja, to moja pierwsza ciąża to i mam dużo obaw więc z wami będzie mi raźniej:-)
Jogi Ty jak dobrze kojarzę jesteś z Katowic, w jakim szpitalu zamierzasz rodzic, ja jestem z okolic, ale tak się zastanawiam nad Katowicami.
Miłego wieczoru wam życzę:-)
Witaj [emoji5]

Napisane na SM-A500FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kurde dziewczyny, ale wy dużo piszecie, dwie godziny mnie nie było i już kilka stron do czytania:-) ale już nadrobilam:-)
Jogi ja właśnie myślałam o tym szpitalu na Ligocie, tam pracuje mój lekarz dr Szanecki.
 
Kurde dziewczyny, ale wy dużo piszecie, dwie godziny mnie nie było i już kilka stron do czytania:-) ale już nadrobilam:-)
Jogi ja właśnie myślałam o tym szpitalu na Ligocie, tam pracuje mój lekarz dr Szanecki.
Nie znam nikogo z tamtejszych lekarzy.Mówisz o CSK?Moja bratowa ma go prawie pod domem.
A bylas tam kiedys?Znasz kogos kto ta rodzil z znajomych?


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja tez uważam, ze jeżeli nie ma wskazań to nie powinno sie eliminować glutenu całkowicie.
Ja mam psa Jack Russell Terrier, suczka i ona jest strasznie żywiołowa, ale nie agresywna. Obawiam sie co bedzie jak pojawi sie takie maleństwo, bo nie dość, ze jest takim dzikusem to jeszcze dosyc mocno ja rozpiescilismy. Ale staramy sie teraz za nią jak najbardziej zabrać, aby pozniej krzywdy nie miała.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Oluska88 ja tez dokladnie w czerwcu zdiagnozowana, ale chyba 2 miesiace sie szykowalam psychicznie do diety :)
No teksty, ze nie zaszkodzi przeciez odrobina sa najbardziej irytujace, choc chyba juz wiekszosc ludzi wokol sie wyedukowala :)
Ja w maju tego roku mialam swoje wesele, wiekszosc potraw bezglutenowa, tort rowniez, kilka osob znajomych rowniez na diecie, wiec po weselu nasluchalam sie, ze w koncu czuli sie normalnie :)
Ale juz teraz we wrzesniu bylam jako gosc i byla porazka - obsluga nie miala pojecia, co to gluten, mylili z laktoza, fajnie bylo posluchac, a do jedzenia skonfiskowac wszystkie owoce i przetrwac[emoji14]
Asia669 to skoro mezu nalegal na psisko to niech on go wezmie za fraki na spacer i niech szkoli...
A Ty uwazaj na siebie, pewnie glupie szarpniecie przez niego nie jest najbezpieczniejsze dla Ciebie...

Rukmini ta dula to ma pakiet od 35tc ktg raz w tygodniu, obecnosc przy pierwszej fazie porodu w domu, potem w szpitalu, pomoc w opiece na poczatku, 2 kapiele wspolne, lagodzenie boli porodowych za pomoca pradow tens. Kolezanka zachwalala, ze w szpitalu wszystkie formalnosci za nia zalatwila. I taki pakiet to 700zl. Nie wiem, czy to tanio, drogo[emoji14]
Jagi06 mnie zdianozowala pani ginekolog, ktora sama ma celiakie.
2 lata nie moglam wyleczyc ciagltch grzybic, mialam non stop afty w ustach, anemie, codziennie bolal mnie brzuch. Jak zrobilam z krwi kwas foliowy to dziekowalam Bogu, ze nie wpadlam z ciaza, bo praktycznie kwasu foliowego nie mialam. I ogolnoe full niedoborow.
Najpierw robilam przeciwciala przeciw transglutaminazie tkankowej w klasie IgA, mi akurat wyszedl bardzo wysoki poziom, ale bywa falszywie negatywny. Pozniej mialam gastroskopie i pobranie wycinkow z dwunastnicy i w zasadzie to jest metoda, ktora powie Ci, czy na 100% masz, czy nie masz
To trzeba lykac ta rure?Mozna to zrobic na uspaniu?Bo maz mial i mama to ja bym im tam zarzygala cala sale chyba.
Musze po porodzie zabrac sie za diagnostyke.Ja mam wiecznie grzybice,biegunki,bole brzucha.
Musze tez zrobic kolonoskopie ale zwlekam juz 2 lata.W rodzinie najblizszej byl rak jelita grubego a ja mam wciaz problemy z tymi biegunkami.


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
No właśnie o to chodzi, że nie znam nikogo kto tam rodził, nigdy też tam nie byłam. Ogólnie to ja na Śląsku mieszkam od 2 lat i żadnego nie znam szpitala. Mam kilka koleżanek co rodziły ale każda w innej miejscowości bo tam miały lekarzy prowadzących więc jak coś to znam jakieś pojedyncze opinie. Ogólnie pewnie będę mieć problem z wyborem
 
reklama
A jakie sie badania na celiakie?Jak u Was sie to objawialo?Mnie kiedys namawiali na badanie genetyczne na celiakie ale nie pamietam dokladnie jakie.


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja nie mam typowej celiakii, u mnie się objawiało bardzo swędzaca wysypka na kokanach i kostkach, a po porodzie się nasiliło i miałam jeszcze na bokach brzucha. Wtedy poszłam do dobrej dermatolog i odrazu mi to zdiagnozowała. Zrobiłam badanie z krwi, które u mnie było ujemne. I skierowała mnie na biopsje skóry do szpitala w Poznaniu. Tam się potwierdziło. Odrazu przeszłam na dietę i po około 4 miesiącach, cała wysypka zniknęła i do tej pory sie nie pojawia wcale.
 
Do góry