reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

a możesz napisać co było nie tak z bioderkami?
bo my tylko mieliśmy jedną wizytę, na kontrolę nie poszłam bo młody był chory a teraz ciężko o termin bo koniec roku


u nas szczepienie odłożone, młody był chhory a młoda ma jeszcze katar..

Bioderka coś się źle rozwijają, najpierw mała miała jakby przykurcz mięśnia jednej nóżki, który mógł powodować złe rozwijanie się panewki w bioderku. Chyba taka uroda mojego dziecka. Mój orto jest bardzo małomówny, wybieramy się jeszcze do innego by potwierdzić diagnozę. Orto mówił też żeby dużo wit.D, żeby stawy się lepiej rozwijały.

Podobno wszelkie dysplazje w większości dotyczą pierwszego dziecka i szczególnie dziewczynek, więc myślę że nie musisz się niczym stresować,bo Twoja druga pociecha :)
 
reklama
U nas leje :( Nakarmiłam, przy cycku zasnęła, odłożyłam do łóżeczka i już oczy otwarte :( Dlaczego ona nie śpi mi w domu???? Chyba usprawnię wózek i będę ją w domu we wózku kłaść, na dole, najwyżej drzwi otworzę, jak tak leje, bo potem ona jest mega marudna :/

Ruda - dzięki! Czyli, jak coś na skórze wychodzi, jakieś krostki czy czerwone placki to od białka krowiego tylko? Od laktozy nie wysypuje?
 
Ja mam dzis kieppski dzien, niby maly mi spi w nocy ale ja nie moge zasnac, rzucam sie z boku na bok. Mam czasem dosc i chcialabym miec dzien wolny, tylko dla siebie, ale chyba sie nie doczekam. Wczoraj przyjechała w odwiedziny ciotka i dalam jej malego na ręce, zaczal sie jej przyglądać i tak sie rozplakal jak nigdy, na lekarki reaguje ok myslalam ze nie ma jeszcze jakiejs bariery w,stosunku do obcych.
 
Aga heh współczuję tak wczesnych pobudek, mam nadzieję ze to przejściowe!

Julka ja czytałam że dzieci dopiero od ok 6 miesiąca życia zaczynają odczuwać strach przed obcymi. Może np zapach perfum jej nie podpasował? U mnie ostatnio była jazda bo była moja mama i ciocia którą Natalka widziała pierwszy raz. I u cioci chętnie na rękach siedziała a jak ją moja mama chciała wziąć to płacz w niebogłosy :p moja mama strasznie zwiedziona była heheh a ja dotąd nie wiem, o co chodziło;) a najlepiej ostatnio jak byliśmy u lekarza to lekarka mi na chwilę ją wzięła na ręce i siedziała z bardzo zadowoloną minką. A jak ja ją wzięłam to zaczęła płakać hehe. Tak jej się dobrze u obcej siedziało!:p
 
Dziewczyny, czy miałyście problem z odparzeniem pod pachą? Natalce się już z dwa tygodnie nie chce zagoić. Próbowałam na zmianę Bepanthenem i pudrem zwalczać. Dotąd było tylko zaczerwienienie a przed chwilą ją przebierałam i zobaczyłam że na brzegach odparzenia jest jakby trochę ropy :(
 
Mój synuś wczoraj do lekarki się uśmiechał. Pewnie dlatego, że był rozebrany i myślał, że będzie kąpiel :p do pielęgniarki też się cieszył, dopóki nie wbiła szczepionki :p
 
Przestało lać to polazłam. Śpi. Wjechałam wózkiem do domu, bo za zimno, żeby drzwi były otwarte. Zobaczymy ile pośpi.

Czy Wam też żal każdej minuty, kiedy nie można już tak fajnie pospacerować lub zostawić wózek przed domem i sobie w słonku posiedzieć?

Kamejka, moja ma. Pod kolanami też. Czytałam, że takie objawy są objawami przeholowania z nabiałem. Nam pomaga sudokrem, już po jednym posmarowaniu po kąpieli na noc była duża poprawa.
 
Hej. U nas kolejna kiepska noc. Usnąl o 21.30 i o 22 już był wyspany i glodny. Spał cała noc z nami i jak pamiętam to karmilam o 2.30, 4, 6 i 8. Tylko tak naprawdę nie wiem czy on jest głodny czy od tak wybudza się, wolę dać cycusia bo wiem że chwilę pociumka i usypia.
A z nocnym karmieniem to teraz głownie na leżąco bo po karmieniu miał problem z uśnięciem , wcześniej na siedzaco i powiem ze tęsknię za tymi nocami jak budził się tylko raz ok 2, a o tych które całkowicie przysypial to marzę...
A z takich niefajnych akcji to miałam na początku jak Filipa brałam do łóżka, nie chcący nakryłam go całego, kołdrą. Wiecie jakie było moje przerażenie jak się obudziłam, pierwsze co to sprawdziłam czy oddycha, matko ile ja sie obwiniałam ajjj az mam ciary jak to sobie przypominam. Później bałam się go brać do łóżka . Nawet mężowi nic nie mówiłam. Teraz koniec kołdry wkładam sobie między nogi i zwiększyłam odległości między nami.
A jak się spotkałam z koleżankami to każda miała podobną histori, więc instynkt instynktem.
 
reklama
witajcie;-)
my po wizycie kontrolnej i mała już 5800 waży;-) ogólnie ładnie się rozwija;-)
wczoraj i dzisiaj zaliczyłyśmy długi,jesienny spacer,tez bardzo mi brakuje ładnej pogody i możliwości spedzania czasu na zewnatrz.Już zaczęlo padac;-/
z tyłu główki wyczułam u małej takie kulki pod skórą,lekarka powiedziała ze to węzły chłonne i że u dzieci mogą się powiększać bez przyczyny.mówiła też żeby ok 4,5 miesiąca wprowadzać już warzywka i owoce;-)

Wczoraj mała chyba z 2 godziny bardzo mocno płakała przed snem i co chwilę pierdki i beki były-zasneła ok 21 i spała do 6 zjadła i znowu z pół godziny mega płacz zanim zasnęła-nie wiem jak uniknąć takiego zagazowania,rzadko daję butelkę,a pierś je różnie raz ładnie spokojnie,a czasem tyle tego powietrza połyka...macie jakieś sposoby??? w dzień już ok,zobaczymy jak dzisiejsze zasypianie

Mała widzi się już w lustrze,tyle się 'ugada' i uuśmiecha do swojego odbicia że nie mogę;-)
czekam tylko cały czas na głośny śmiech ;-)
 
Do góry