reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Freistellung to zwolnienie z pracy na czas ciąży. Niestety w Austrii podchodzą do tego bardzo rygorystycznie i jest chyba tylko 12 powodów na które można iść na Freistellung, np łożysko przodujące. Generalnie ciąża zagrożona itd...
 
reklama
Aga ja bym się przeszła do AK. Dowiesz się dokładnie co możesz, a czego nie musisz robić w Twoim konkretnym przypadku. Jeśli jest tak jak mówisz to sorry, ale ja bym się rozglądała za inną pracą skoro pracodawca już teraz pokazał jaki ma stosunek do pracowników. Przytyki na temat ciąży to już pod mobbing podchodzą. Nie pamiętam już czy pracodawca ma prawnie obowiązek Cię poinformować o przywilejach, co często wykorzystują, ale nie ma prawa Ci bronić z nich korzystać.
Z jednej strony rozumiem pracodawcę bo wyszkolił pracownika przez rok itd. i pewnie się boi, że Cię przez kilka lat nie zobaczy. Jedno dziecko, 2 lata Karenz, drugie dziecko znów 2 lata itd. Ale ciężarne mają tu swoje prawa i każdy pracodawca powinien je respektować koniec i kropka.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Hej Dziewczyny :) mam jeszcze jedno pytanie od kiedy trzeba chodzi do ginekologa aby były ważne te pieczątki i to wszystko tak jak wspomniane we wcześniejszych postach. Czyli od którego tygodnia lub miesiąca ciąży? ma to jakieś znaczenie?
 
Kaśq pierwsze badanie wraz z badaniem krwi do 16 tyg. Pierwsze USG jest miedzy 8-12 tyg.(USG nie jest wymogiem do otrzymania KBG) ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Vixen a zmieniasz ta dinhof czy zostajesz? :) powiem Ci że ja też miałam plany karmić myślałam że wszystko ogarne ale niestety w praktyce trochę gorzej. Od kąt wyszłam ze szpitala to dzisiaj dopiero pierwszy raz sobie po lezalam i odpoczelam trochę. Tak to jak Adam jest to chce gdzieś wyjść z Elizka na spacer zeby sie nie czuła odrzucona. Nie jest też tak że cieszy się cały czas z siostry są gorsze dni albo noce gdzie się budzi i krzyczy bo ona chce moja a ja karmię Klare. Jakoś dajemy rady[emoji14]
Ja właśnie 3 lata temu miałam to zaświadczenie :)

Napisane na HTC Desire 626G dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry