reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

turluturlu - ja niby wszystko mam,ale gdzies poupychane w garazu, wiec trzeba przyniesc, skrecic, odswiezyc, ubranka uprac itp. Tez tak sobie mysle, ze chcialabym na koniec listopada miec gotowe, bo to nigdy nie wiadomo, z drugiej strony jakbym urodzila super za wczesnie to dzidzi mozna spac chociazby w gondoli, nie ma szalu z lozeczkiem :) w szpitalu ma sie szpitalne rzeczy, nawet pieluchy tam daja, tyle ze na wyjscie cos trzeba

Ja dzis mam flow z pisaniem, wiec okupuje komputer od rana, teraz mnie glod sciska i kminie co tu zjesc :) pewnie jaglanka z avokado i innymi warzywami, hmm

densik - trzymaj sie! dasz rade!
 
reklama
W Polsce używa się octeniseptu do pępka (ale nie kupuję, bo mam). Podkłady do majtek belli są jednymi z najgorszych, polecam hartmann molimed (są w 3 rozmiarach, midi spokojnie wystarczy na pierwsze dni), mają pasek z klejem i kształt anatomiczny. Bella to tylko mi się przesuwała w gaciach i zbijała w grudy, co cholernie podrażniało ranę po nacięciu, nigdy więcej.. Ale za to już bella happy na łóżko są świetne - mocne i chłonne. Próbowałam też marki panda i odradzam, rwał mi się pod tyłkiem i potem pod dzieckiem:p
Niby niedrogie rzeczy, ale ponad 200zł poszło..

Aktualnie pępka niczym się nie przemywa. Pielęgnacja jest na sucho, chyba, że wystąpi infekcja to wtedy dopiero używa się octaniseptu. Siostra rodziła 3 tygodnie temu i w szkole rodzenia też nam tam mówili ;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja już kompletuje wszystko dla dzidziusia, ale nie mam innego wyjścia, bo nawet termometru nie miałam :p więc jakby mi przyszło kupić wszystko na raz to chyba bym zbankrutowała. Wózek mam, łóżeczko i komoda przyjdą dzisiaj, kupiłam już laktator, aspirator do noska, smoczki i dla siebie majtki siateczkowe.
Maść na sutki musiałam już kupić dawno, bo nie potrafię normalnie usiedzieć tak mnie czasem sutki bolą :/
kupiłam Maltan, niby pomógł ale tak na prawdę tylko na chwilę.
Ja torbę do szpitala mam już, tylko taką na teraz, bo ostatnio jak wylądowałam w szpitalu to mąż o 23.00 biegał po domu i szukał dla mnie rzeczy zeby mi do szpitala przywieźć więc teraz wolę się zabezpieczyć wcześniej :)

Kinia, swoją drogą moja imienniczko ;) gratulacje!

Densik powodzenia, wiem co to znaczy leżeć w szpitalnym łóżku, a te telewizory na kase to masakra :szok: mogliby sobie odpuścic..
 
Sojna co szpital to inne zalecenia - u nas nadal octenisept - zgłupieć można:confused:
Kupiłam nici pod kolor minky, odebrałam kombinezon/śpiworek (wrzuciłam na wyprawkowy), pojechałam po te spodnie, h&m, kurde no jak nówki, tylko pas na szwie puścił (no problem dla mnie), ale z tak sztywnego grubego jeansu, że ledwo się z nie wbiłam, może je rozchodzę, bo szkoda by było. Dałam pani ptasie mleczko, bo nic za nie nie chciała, bardzo miła dziewczyna ,zamieniłyśmy kilka zdań, fajnie się gadało;) Kupiłam też pojemniki na mocz i lactovaginal, a po drodze odebrałam Klaudię. Wszystkie obowiązki na dziś odhaczone - oprócz wieczornego basenu. Obiad mam z wczoraj, lubię takie dni.
 
Ja wlasnie zamowilam ciazowe rajstopy bo w piatek chcialam zalozyc sukienke i probowalam sie wcisnac w normalne i bylo ok oprocz brzucha :) nozyczkami sobie pocielam boki i bylo ok ...
wlasnie a czego uzywacie do codziennej pielegnacji dziecka? Ja gdzies czytalam o tym sudocremie to mi maja wyslac z polski ale moze jeszcxe jakies komsetyki powinni? Tutaj jest tego strasznie duzo ale jesli chodzi o pielegnacyjne tp nawet ja uzywam tylko z polski
Podobno u nas w szpitalu tez wssystko daja dla dziecka i mamy, zreszta na stronie szpitala jest napisane zeby wziasc tylko ubranie na wyjscie i rzeczy na zmiane dla taty ;)
Tylko zastanawiam sie czy takie podklady poporodowe , majtki wkladki itp dlugo sie uzywa? Bo jak w szpitalu daja to nie wiem ile kupic do domu? Nie chce pozniej meza wysylac bo kupi pewnie cos innego :)
 
Ja przez kilka dni używałam tych podkładów, potem podpasek tych nocnych. W domu podkłady na łóżko tez kładłam, bo się bałam, że zabrudzę. Majtki siatkowe tylko w szpitalu, w domu normalne, ale bawełniane.
Link do: Sroka o....: Analizy dla dzieci Tutaj jest zestawienie ocen kosmetyków dla dzieci - kremy, emolienty, oliwki itd. Ja nie smarowałam niczym dzieci po kąpieli, stosowałam hipp do włosów i ciała - on ma olejek migdałowy, więc skóra była odpowiednio nawilżona. Do pupy też niczego nie używałam. Chyba, że było odparzenie to wtedy alantan dermoline z witaminą F, bephanten, albo alantan niebieski, sudocrem w ostateczności. Do buzi na zimno trzeba coś mieć - ja kupuję Weledę z nagietkiem-ma bardzo dobry skład i opinie.
 
Ellie ja z reguły nic nie uzywalam specjalnie do skory. Sudocrem na czerwona dupke (potem penaten), u córki tak jak pisałam linomag, jest to taka mega tłusta masc (używa się jej też na luszczyce).
Poza tym miałam z hippa mleczko po kąpieli (albo baby dream z rossmana). A do kąpieli uzywalam płyn z rossmana dla dzidziusiow. Wszystko tez zależy od dziecka, czy ma b.delikatna skórę czy ma AZS czy nie. Oliwki nie uzywalam nigdy, u mnie się nie sprawdzala.
Na twarz krem z hippa tez ale taki na wyjście na zewnatrz, jesienia i zimą przede wszystkim chroni przed wiatrem i mrozem, latem krem z filtrem.
Podklady, majtki i wkładki tez dostaje się w szpitalu u nas ale do domu racze trzeba sobie kupić. Ja krwawilam dość mocno pierwszy tydzień a potem drugi coraz mniej każdego dnia to się przezucilam na normalne podpaski ale takie jak najbardziej naturalne.
 
reklama
O! Oliwki używałam do masażu brzuszka przy kolkach, żeby mi się lepiej ręka ślizgała;) Ale to nawet i oliwa z oliwek może być i zdrowsza. Teraz mam w domu chyba z 5 różnych olejów (m.in. z avocado, lniany), więc oliwki na pewno nie będę używać.
 
Do góry