reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pokój nastolatka

Ja ostatnio też wykonałam remont w pokoju mojej siostrzenicy, już nastolatki... :-) Poprosiła mnie, bo wiadomo, jaki w tym wieku te dzieciaki mają stosunek do rodziców – wspólne wybieranie tapety zakończyłoby się 4 wojna światową...:-) No więc ja jej pomagałam, mała chciała tapetę, to siadłyśmy do neta i wybrałyśmy tu: http://www.centrumtapet.pl, ponieważ były całkiem ciekawe i inspirujące aranżacje, a Zośka sama nie do końca wiedziała, co chce:-) Nie mogła się zdecydować, czy tapeta dekoracyjna czy fototapeta. W końcu zamówienie złożyłyśmy na tapetę:-)
 
reklama
A meble modułowe? Fajne w nich jest to, że można je ustawiać w wielu konfiguracjach - jak się humorzastemu nastolatkowi znudzi to co ma, to sobie poprzestawia po swojemu i będzie happy :)
 
Używane meble warto kupować, albo jak są naprawdę fajnej jakości i urody, albo jak kupujemy coś na chwilę by się tego pozbyć. Jasne, że można też kupić nowe meble, które nie będą w wysokiej cenie, np. w IKEI. Ja bym szczerze mówiąc zapytała córki jakie woli. Jeśli cena lepszych używanych i nowych słabszych jest podobna - niech sama wybierze, które woli.
 
To prawda. Moi rodzice przerabiali to z bratem, całkiem dobry pomysł z takimi meblami :)

Dobrze, że są dostępne takie sprytne rozwiązania, bo z nastolatkami naprawdę bywa ciężko. Jak to się mówi - małe dzieci, mały kłopot. Duże dzieci, duży kłopot. Ale jak da im się pole manewru, można dojść do porozumienia. Mi ostatnio spodobały się meble z Black Red White possi light. Można je dowolnie konfigurować, kolorów całe mnóstwo do wyboru. Na stronie mają też konfigurator, można usiąść z dzieckiem i wszystko powybierać.
 
Dzięki za link! Fajny pomysł z tymi meblami :) Rzeczywiście z 40 kolorów można już coś wybrać lub zrobić mixa. Possi Light chyba powinny trafić do każdego nastolatka, nawet najbardziej wybrednego ;) Myślę, że warto wybrać się także do salonu, by dzieciak mógł meble zobaczyć na żywo. To powinno pomóc w ostatecznej decyzji.
 
jeśli chodzi o remonty to jestem już na tym etapie,że nic mnie nie zaskoczy.Remontowałam tyle razy mieszkanie,że teraz mogę być jak ekspert. Proponuje wziąć pod uwagę fakt,że nastolatek często zmienia zdanie na wystrój,więc zamiast wiercić dziury w ścianie,zamiast upychać w nich kołki,wystarczy zastosować sprytne rozwiązanie,plastry montażowe tesa.Są wygodne,wielokrotnego użytku i łatwe w obsłudze.Dodatkowo można sobie o nich pooglądać
 
Jak mają być używane - to niech będą w b.dobrym stanie a powiesz jej, że to sklep . Teraz w każdym sklepie z meblami są tak różne wystawy różności do domu, że nie można się połapać.

A właśnie na te zakupy jedzie z wami czy bez?? Może jak jest bardzo bardzo bysta to może jako dziecko zadawać nie wygodne pytania wam rodzicom :)
 
Czasem na portalach ogłoszeniowych ludzie bardzo fajne meble wystawiają bo im nie pasują do czegoś albo się nie mieszczą a szkoda im wyrzucić, można się obłowić jak się śledzi te portale :)
 
U nas tez by sie przydaly jakieś zmiany w pokojach dzieciaków, zawsze to inaczej jak się czasem coś odmieni, wystarczy nieraz cos poprzestawiać, jakiś jeden element dodac i sie człowiek czuje jak w całkiem nowym ;)
 
reklama
W pokoju nastolatka ważne jest też okno,a właściwie jego odpowiednie zagospodarowanie. Coraz częściej spełnia ono ważna rolę dekoracyjną, warto by było ładnie zaadoptowane,pasujące do całości. Można zastosować nowoczesne rolety Link do: Rolety okienne Warszawa | Verti-Hor Jest tu ich spory wybór,w przeróżnych barwach i wzorach,zapewne każdy nastolatek wybierze coś dla siebie.
 
Do góry