reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

Cześć, miałam problemy z logowaniem, widzę nowe twarze, fajnie, że wątek "żyje". Miałam połówkowe, jutro wchodę w 20 tydzień ciąży, spodziewamy się synka, termin ok 17-20 kwietnia :D bardzo pozytywna wizyta, ( w końcu! ) dziecko sprawdzone wzdłuż i wszerz :) narządy wymiary, płeć itd. Krwi nie miałam badanej, wyniki z października są dobre, mocz też w porządku więc nie był badany. Pytałam o podróż do PL i nie dostałam przeciwwskazań, za to doktor orzekł, że absolutnie nie musi mnie w PL oglądać żaden lekarz, szyjka od podróży nie powinna się skracać, teraz ma prawie 6 cm i jest bezpiecznie więc wizyta w PL zbędna, mam wócić i oni na miejscu wszystkim co trzeba się zajmą, więc o ile nic niepokojącego się nie stanie do lekarza u nas nie idę.
Niemniej przy kolejnej ciąży planujemy w okolicach 10 tyg w PL zrobić badania typu nify i miećspokój, bo w NO czekanie do połowy ciąży aby usłyszeć, ze dziecko jest zdrowe to jednak za duży stres dla mnie :)
 
reklama
Hej dziewczyny jest tu ktoś. Ma któraś może wysokie ciśnienie? Podejrzenie zatrucia ciążowego. Jak do tego podchodzą wasi lekarze? Ja przy ciśnieniu 150/100 nie dostałam żadnych leków...

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jejku.. nie miałam powiadomień, że coś tu się dzieje na wątku!
Mam urwanie głowy z moim prawie 7 miesięcznym łobuzem i nie dam rady nadrobić!

Cześć, miałam problemy z logowaniem, widzę nowe twarze, fajnie, że wątek "żyje". Miałam połówkowe, jutro wchodę w 20 tydzień ciąży, spodziewamy się synka, termin ok 17-20 kwietnia :D bardzo pozytywna wizyta, ( w końcu! ) dziecko sprawdzone wzdłuż i wszerz :) narządy wymiary, płeć itd. Krwi nie miałam badanej, wyniki z października są dobre, mocz też w porządku więc nie był badany. Pytałam o podróż do PL i nie dostałam przeciwwskazań, za to doktor orzekł, że absolutnie nie musi mnie w PL oglądać żaden lekarz, szyjka od podróży nie powinna się skracać, teraz ma prawie 6 cm i jest bezpiecznie więc wizyta w PL zbędna, mam wócić i oni na miejscu wszystkim co trzeba się zajmą, więc o ile nic niepokojącego się nie stanie do lekarza u nas nie idę.
Niemniej przy kolejnej ciąży planujemy w okolicach 10 tyg w PL zrobić badania typu nify i miećspokój, bo w NO czekanie do połowy ciąży aby usłyszeć, ze dziecko jest zdrowe to jednak za duży stres dla mnie :)

Dominika, spóźnione gratulację! Super, że wszystko dobrze :) Mówiłam, że będzie ok!

Hej dziewczyny jest tu ktoś. Ma któraś może wysokie ciśnienie? Podejrzenie zatrucia ciążowego. Jak do tego podchodzą wasi lekarze? Ja przy ciśnieniu 150/100 nie dostałam żadnych leków...

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom

Akurat ciśnienie miałam ok, to nie mogę dużo powiedziec. A nie pytałaś o to na wizycie?
 
Ja też mam w normie, tzn niskie ale ja takie mam całe życie więc tylko położna sprawdza kilka wizyt wstecz czy zawsze takie było ale sąsiadka, która ma termin za chyba 2 tygodnie ma wysokie i jest konrolowana co dwa dni, nie bierze leków, po prostu w razie potrzeby chyba wywołają jej poród lub będzie miała cc.
 
Czy możecie mi polecić norweskie kosmetyki/leki, które są polecane dla noworodków i kobiet po porodzie? Chodzi mi o kremy do pielęgnacji, na odparzenia, coś na popękane brodawki oraz na gojenie się ewentualnych pęknięć po porodzie. :) nic tu z nazwy nie znam, a nie wiem czy do końca opłaca się słać z PL pocztą p.
 
Czy możecie mi polecić norweskie kosmetyki/leki, które są polecane dla noworodków i kobiet po porodzie? Chodzi mi o kremy do pielęgnacji, na odparzenia, coś na popękane brodawki oraz na gojenie się ewentualnych pęknięć po porodzie. :) nic tu z nazwy nie znam, a nie wiem czy do końca opłaca się słać z PL pocztą p.
Ja ci nie pomogę bo nie znam norweskich kosmetyków. Z przesyłaniem poczta może być problem z rolki nie wiadomo jak do tego podejdą, szczególnie chodzi mi o maści. Jak masz fejsa to może zapytaj na grupie ciąża w Norwegii

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czy możecie mi polecić norweskie kosmetyki/leki, które są polecane dla noworodków i kobiet po porodzie? Chodzi mi o kremy do pielęgnacji, na odparzenia, coś na popękane brodawki oraz na gojenie się ewentualnych pęknięć po porodzie. :) nic tu z nazwy nie znam, a nie wiem czy do końca opłaca się słać z PL pocztą p.

W każdym sklepie w dziale dziecięcym znajdziesz kosmetyki dla dzieci. Ja moge w sumie polecić Neutral, bo są bezzapachowe, dobre nawet dla alergików i maja dobry skład. W każdej aptece też coś znajdziesz. Na odparzenia, a raczej by zapobiec odparzeniom w aptece możesz kupić Bepanten. Jest rewelacyjny! Mają też maść z cynkiem, ale nie pamiętam nazwy.
Na sutki koniecznie sobie kup Purelan!

Zamów sobie darmową paczke z Apotek1. Tam dają troche próbek :)
 
reklama
Do góry