reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z Niemiec pomocy :(

Justyna5789

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Wrzesień 2016
Postów
720
Mój mąż stara się o awans w Niemczech. Proponują mu ok 2200 netto euro. On jest zachwycony, ja od wczoraj wyję na samą myśl. Nie wyobrażam sobie życia tam, nie znam niemieckiego, już w stolicy z dala od rodziny i przyjaciół czuję się samotna. W marcu synek przyjdzie na świat, nie wyobrażam sobie przebywania z maleństwem tam. Z dala od rodziny. Jak ja cokolwiek tam załatwię? kiedy mąż będzie w pracy cokolwiek z dzieckiem zacznie się dziać to nawet z lekarzem się nie dogadam. Ale...nie chce go ograniczać, bo wg niego to jest szansa dla nas. Wg mnie 2200 euro netto to nie jest dużo. Bardzo proszę o pomoc? Jak za te pieniądze będzie nam się żyło? Licząc ok 500euro za mieszkanie.
Jak wyglądają pozostałe opłaty?
Obecnie mieszkając w Wawie mamy 6 tys. Jak przejdę na macierzyński od marca będzie 5,5. W zasadzie na nic nam nie brakuję, ale też bez szaleństw np. mieszkania na kredyt nie jesteśmy w stanie wziąć.
 
reklama
Cześć :) myślę że żyło wam się będzie praktycznie tak samo jak w Polsce, 2200 euro netto to tu jest zazwyczaj na start (przynajmniej mój mąż tyle zarabia a zaczął prace w kwietniu 2016), oczywiście może być też o wiele lepiej jeśli twój mąż juz tutaj awansuje. Co do samych kosztów życia to ceny są porownywalne, jedzenie, ubrania itp. Drogie są tutaj usługi typu ubezpiecznie np auta, fryzjer, kosmetyczka, dodatkowe zajęcia dla dzieci (np. U nas basen dla dziecka 60euro/h, kurs 130 euro/10 lekcji, gdzie w Polsce około 30zl/h). Najgorsze dla Ciebie to będzie brak znajomych, rodziny, znajomości jezyka. Ja bym to jeszcze przedyskutowala z mezem.
 
Do góry