reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy można przypuszczać że dziecko będzie leworęczne?

Moja córka od zawsze wszystko łapała lewą ręką, teraz rysuje, je też lewą. Na pewno jak miała rok to już było wiadomo, syn różnie, raz lewą, raz prawą. Póki co nie zauważyłam żeby którąś wolał.
 
reklama
Praworęczność kształtuje się wcześniej u dziecka , leworęczność później. Pełna lateralizacja kształtuje się do 5-6 r.ż. :)
 
Mój synek 4 i pół roku też wszystko robi lewą rączką, nawet piłkę kopie lewą nogą, na początku próbowałam mu przekładać wszystko do prawej,ale on i tak wracał do punktu wyjścia . Nic na siłę, skoro mu tak wygodniej [emoji4]

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mój synek maluje prawą, ale wszystkie inne rzeczy zazwyczaj robi lewą :huh: może ma to po mojej mamie, bo ona też zawsze twierdzi, że jest leworęczna i tylko prawą ręką pisze:-D
 
Moj jest w ogole dziwny bo je prawa reka( trzyma widelec lyzke itp) a pisze, wycina, maluje lewa jest tez lewonozny.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry