reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Kas ten nie pęknięty pecherzyk to właśnie jest mała torbiel i teraz pytanie czy sie wchłonie i wydali z miesiaczką czy będzie sobie rosół ja byłam stymulowana bo kiepsko u mnie z owulacja tzn jest ale późno i za krótka druga faza. Mnie zawsze lekarz kazał przyjść w 1 dniu cyklu i niestety robił usg nie było to przyjemne ale jak mus to mus więc tak ci radzę i najważniejsze dla pocieszenia mnie te torbielki zawsze się wchłaniały więc glowa do góry, a moze bedzie jak u fondi czego Ci życzę
 
reklama
Witam dziewczyny jestem po wizycie u Maliny.

Wchodzę na wizytę zadowolona z wyniku MRL przedstawiam doktorowi dokument a on mnie pyta gdzie reszta wyników oczywiście byłam zdziwiona bo nie wiedziałam o jakie badania chodzi okazało się ,że powinnam powtórzyć badania na zespół antyfosfolipidowy i parę innych wraz z MRL. Z pierwszej wizyty zapamietałam, że doktor wspomniał coś na temat powtórzenia badań na zespół antyfosfolipidowy .Myślałam, że oszaleje nie zauważyłam , że przy odnośniku MRL są bazgroły doktora z wypisanymi badaniami ,które miałam zrobić w dniu badania MRL. Mąż nadmienił doktorów , że Panie które przyjmowały moją kartkę również nie zauważyły tych badań. Oczywiście Pan doktor stwierdził, że wszystko jest zapisane na kartce którą otrzymałam. Wyszłam na głupią bo jak to inaczej nazwać wstyd. Z tego wszystkiego zapomniałam daty ostatniej miesiączki musiałam zerknąć w kalendarz. Za każdym razem gdy wspomniałam o dziewczynach o podobnych doświadczeniach jak moje Pan doktor odpowiadał abym słuchała tylko jego zaleceń. Starałam się zadać pytanie przedstawić swój punkt widzenia ale Malina swoje mam go słuchać i nie gadać tyle bo coś przeoczę lub zapomnę . Czasami wydaje mi się taki zarozumiały . Na szczęście pobrali mi krew na miejscu i za 2 tyg. mam dzwonić po wyniki i skonsultować je telefonicznie z doktorem co do ustalonych leków i dawek. Oczywiście jak zawsze Pan doktor zapewnia mnie że będzie dobrze itd.

Mam zapytanie kochane czy któraś z was też musiała powtarzać badania.?

Dostałam rozpiske leków wraz z dawkami i zielone światełko od następnego cyklu. :)
:D
 
Ostatnia edycja:
Magda badania zrobisz a najważniejsze jest to, że masz zielone światło!!:) mnie też on nieraz wkurza ale co zrobić, trzeba robić tak jak mówi bo inaczej chyba byłoby bez sensu!!
A jaki masz MLR?!
 
Coś juz uzupełnilam wiec zerknijcie.
Uzupelnilam tylko to co miałam z NFZ. Dziewczyny wypowiedźcie sie czy chcecie tylko lekarzy z badaniami NFZ czy prywatnie tez. Tylko prywatnie to w sumie można sobie wszystko a tu by bardziej chyba o NFZ było pomocne no ale piszcie piszcie :D
Link do: Poronienia nawykowe - przebieg ciąży
No to co? Napiszecie coś, co i od kogo można wysepic? A jak pamiętacie które badania zrobić w który dc to tez napiszcie :) czekam, będzie nagroda :p
 
No to co? Napiszecie coś, co i od kogo można wysepic? A jak pamiętacie które badania zrobić w który dc to tez napiszcie :) czekam, będzie nagroda :p
Foczus na antykoagulant toczniowy gin i ta wit.d od endo.

xnw43e3k256g9p2p.png
 
Dziewczyny, tak czytam o tych badaniach kosmówki w Genesis. I Wy na pewno wiecie. Jak to jest z tymi kostkami parafinowymi? Gdzie je można pobrać i ile jest na to czasu żeby zrobić badanie genetyczne? Ja zabieg miałam w maju 2014 więc niebawem miną 3 lata i trochę żałuję, że nie zrobiłam badań.
 
Dziewczyny, tak czytam o tych badaniach kosmówki w Genesis. I Wy na pewno wiecie. Jak to jest z tymi kostkami parafinowymi? Gdzie je można pobrać i ile jest na to czasu żeby zrobić badanie genetyczne? Ja zabieg miałam w maju 2014 więc niebawem miną 3 lata i trochę żałuję, że nie zrobiłam badań.

Z tego co wiem badania z kostek mozna zrobic nawet wiele lat po stracie, ale pytanie ile szpital przechowuje te kostki, czy je archiwizuje i na ile?
Kostki mozna "wypożyczyć" ze szpitala do badan w Genesis, ale potem trzeba je zwrócić. Te informacje akurat dzis otrzymałam będąc w oddziale histopatologii na Polnej w Poznaniu. Nam zależało na badaniach tych najbardziej szczegółowych - z mikromacierzy na podstawie kosmowki, ale pech chciał ze szpita nie pobrał odpowiednio materiału i juz nie mamy szans na to badanie bo materiał z poronienia został utrwalony :( mozemy zrobic badanie z kostek za 850 zł ktore poda płeć dziecka i najpopularniejsze zmiany, tj. zespół downa, itp.
 
reklama
Doris, bardzo proszę!
Kontaktuj sie najlepiej ze szpitalem, w ktorym mialas zabieg. Nic straconego, badanie pewnie bedzie możliwe do wykonania jesli w kostce bedzie kosmowka. Powodzenia!
 
Do góry