reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wstęp w życie seksualne.. Stres... Możliwe?

Dołączył(a)
19 Styczeń 2017
Postów
8
Witam, błagam tylko bez wścibskich komentarzy, ponieważ dopiero to wszystko zaczynam i potrzebuję pomocy/porady.

po ok 15/30 minutach poszłam się umyć. Czy spływająca woda z plemnikami z piersi może doprowadzić do zapłodnienia
Kiedy wytrysk nastąpił kilka kropel poleciało na moje udo (byłam w spodniach i bieliźnie). Czy to możliwe?
Czy któraś sytuacja była rezekowna?

I jeszcze jedno pytanie, czym się najlepiej zabezpieczyć na pierwszy raz (16 lat)?
Wiem, że kogoś może to razić, a ja jestem pewna, że chce to zrobić właśnie z nim.
 
reklama
Rozwiązanie
Ja nie używałam ani prezerwatyw, ani tabletek, ani spiralek itp itd, jedyne czego pilniwalam to swój kalendarzyk i przez 4 lata sprawdzalo się bardzo dobrze ale to takie dość ryzykowne [emoji14] nawet czasem zastanawiałam się czy wszystko ok z moją plodnoscia ale jak już zdecydowałam się na dziecko to udało się przy drugim cyklu także pilnowanie k alendarzyka i dni plodnych to też jakiś sposób

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Oczywiście, że można pod warunkiem, że ma się regularne cykle i zna się swoje ciało.
Nie radzę dziewczynie korzystać z tego typu zabezpieczenia bo Ona nie ma zielonego pojęcia na temat współżycia i nie zna swojego ciała. Niech uda się z mamą do ginekologa i niech jej wszystko wytłumaczy bo my...
Witam, błagam tylko bez wścibskich komentarzy, ponieważ dopiero to wszystko zaczynam i potrzebuję pomocy/porady.

po ok 15/30 minutach poszłam się umyć. Czy spływająca woda z plemnikami z piersi może doprowadzić do zapłodnienia
Kiedy wytrysk nastąpił kilka kropel poleciało na moje udo (byłam w spodniach i bieliźnie). Czy to możliwe?
Czy któraś sytuacja była rezekowna?

I jeszcze jedno pytanie, czym się najlepiej zabezpieczyć na pierwszy raz (16 lat)?
Wiem, że kogoś może to razić, a ja jestem pewna, że chce to zrobić właśnie z nim.
Przepraszam Cię bardzo a zdarzylas poznać swój cykl miesięczny? Czy poznalas mowe swojego ciala? Żadne prezerwatywy ani tabletki anty nie dadzą Ci gwarancji, musisz też wsłuchać się w swoje ciało.
 
Witam, błagam tylko bez wścibskich komentarzy, ponieważ dopiero to wszystko zaczynam i potrzebuję pomocy/porady.

po ok 15/30 minutach poszłam się umyć. Czy spływająca woda z plemnikami z piersi może doprowadzić do zapłodnienia
Kiedy wytrysk nastąpił kilka kropel poleciało na moje udo (byłam w spodniach i bieliźnie). Czy to możliwe?
Czy któraś sytuacja była rezekowna?

I jeszcze jedno pytanie, czym się najlepiej zabezpieczyć na pierwszy raz (16 lat)?
Wiem, że kogoś może to razić, a ja jestem pewna, że chce to zrobić właśnie z nim.

Nie ma możliwości, żebyś zaszła w ciążę.
Udaj się do ginekologa i najlepiej podszkol w dziedzinie współżycia bo widać, że nie masz o tym zielonego pojęcia.
W szkole chyba były jakieś zajęcia z tej tematyki ?
Skoro nie masz wiedzy na ten temat to daj sobie spokój ze współżyciem bo ciekawa jestem co zrobisz jak w ciąże zajdziesz a dziecko to nie jest zabawka.
 
Zadna antykoncepcja nie daje 100% gwarancji. Moja kolezanka miala zalozona spirale, miala niedrozny jeden jajowod, a mimo to zaszla w ciaze :D. Prezerwatywa- trzeba umiec jej uzywac , a i tak zawsze jest niebezpieczenstwo, ze peknie czy sie zesliznie. Rozne kremy czy globulki plemnikobojcze- moga miec krepujace "skutki uboczne", typu piana itd., moze to ci calkowicie zaburzyc i zepsuc przezywanie tego pierwszego razu. Zgadzam sie z moimi poprzedniczkami, ze powinnas poznac swoj cykl i swoje cialo- bys umiala okreslic dni plodne. Chwali Ci sie bardzo, ze myslisz i chcesz sie zabezpieczac , zanim podejmiesz wspolzycie , ale wiedza o wlasnej fizjologii jest kluczowa. Gdy nauczysz sie rozpoznawac u siebie moment owulacji, wowczas bedziesz miala pewnosc i spokoj, ze nie zajdziesz w ciaze. Moja kolezanka (inna, nie ta od spirali i niedroznego jajowodu ;) ) korzystala z mikroskopu owulacyjnego "Donna", fajna rzecz. Mozna kupic w aptece i na biezaca monitorowac swoj cykl. Tak dla przypomnienia, w skrocie- cykl zaczyna sie z pierwszym dniem miesiaczki. Potem organizm zaczyna przygotowywac sie do owulacji (poczytaj sobie o tej fazie i objawach). W czasie owulacji (okres 3 dni przed i 3 dni po ) jestes plodna i masz najwieksze szanse na zajscie w ciaze. Dopiero w ostatniej fazie cyklu, po owulacji a przed nastepnym okresem jestes nieplodna . Co do czasu przed owulacja- tu ciezko powiedziec, bo nie jest to stale. Owulacja moze sie przesunac, moze wystapic wczesniej czy pozniej- wtedy lepiej nie ryzykowac, jesli sie dobrze nie zna wlasnego organizmu . Jedynie dni po owulacji, gdy mialas pewnosc co do jej wystapienia, sa "bezpieczne". A prezerwatywe i tak polecam- chroni nie tylko przed ciaza ;).To dobry nawyk.
 
Przepraszam Cię bardzo a zdarzylas poznać swój cykl miesięczny? Czy poznalas mowe swojego ciala? Żadne prezerwatywy ani tabletki anty nie dadzą Ci gwarancji, musisz też wsłuchać się w swoje ciało.

Tabletki nie dadza gwarancji? Brane zgodnie z zaleceniami sa skuteczne. Nie znam nikogo, kto by wpadl odpowiednio sie zabezpieczajac.

Inna sprawa, ze nie majac wogole pojecia o swojej plodnosci, nie powinno sie wogole nawet myslec o seksie. Zgadzam sie, ze najpierw trzeba sie troche poduczyc, a potem za "to" brac.

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tabletki nie dadza gwarancji? Brane zgodnie z zaleceniami sa skuteczne. Nie znam nikogo, kto by wpadl odpowiednio sie zabezpieczajac.

Inna sprawa, ze nie majac wogole pojecia o swojej plodnosci, nie powinno sie wogole nawet myslec o seksie. Zgadzam sie, ze najpierw trzeba sie troche poduczyc, a potem za "to" brac.

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Wierzyłam w to póki siostrą nie zaszła, niby mówiła że brała non stop a czy taka prawda była to nie wiem.
 
reklama
Ja nie używałam ani prezerwatyw, ani tabletek, ani spiralek itp itd, jedyne czego pilniwalam to swój kalendarzyk i przez 4 lata sprawdzalo się bardzo dobrze ale to takie dość ryzykowne [emoji14] nawet czasem zastanawiałam się czy wszystko ok z moją plodnoscia ale jak już zdecydowałam się na dziecko to udało się przy drugim cyklu także pilnowanie k alendarzyka i dni plodnych to też jakiś sposób

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
reklama
przy braniu tabletek można zajść wystarczy, napicie się niektórych ziół np. dziurawiec, przeziębienie wymioty czy biegunka

Dlatego napisalam biorac zgodnie z zaleceniami. Jasno i wyraznie jest napisane co moze zaklucic ich dzialanie, wiec jesli dopada Cie biegunka albo bierzesz antybiotyk to logiczne, ze musisz sie dodatkowo zabezpieczyc albo po prostu sobie odpuscic.
W obecnych czasach naprawde mozna sie skutecznie zabezpieczyc przed ciaza.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 

Podobne tematy

Do góry