reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Polcia moja Maja ma 5 miesiecy i 1 tydzien a przewracac sie zaczela dopiero 3 dni temu. Nam rehabilitantka mowila ze przewrot z plecow na brzuch to umiejetnosc dziecka ktore konczy 6 miesiecy, do tego czasu powinna to umiec wiec ma jeszcze sporo czasu, to ponad miesiac! Maja zalapala dopiero po wtorkowej rehabilitacji jak polowe czasu babka poswiecila na pokazanie jej jak ma sie przewracac. A teraz i tak nie zawsze jej wychodzi ;)

n59y6iye227k1jnm.png
 
reklama
Paper ja jej klade wszysykie zabawki co ma, podaje tak żeby musiala sie wysilić i złapać przekraczając na bok.
Dordaw i ćwiczę codziennie.
No jak ma jeszcze czas do dobrze mam nadzieje że do dwóch tygodni zacznie. Codziennie u niej widze jakies nowe rzeczy. Np już sama świadomie potrafi WŁOŻYĆ smoczek sobie a niedawno sie nim tylko bawiła wiec i mam nadzieję że zacznie na boczek a potem na brzuszek.

wniddf9hpcb059dp.png
 
Wracajac do tego wózka to fakt pewnie nudy to raz a dwa on nie usiedzi w miejscu ani chwili non stop na rękach i pokazywanie co w domu jest, masakra. Oj byleby do wiosny. A obracać też się jeszcze nie obraca chyba że z moją pomocą, narazie poznał i posmakowal swoje stópki
 
Marlenkawww odstawienie laktozy nic nie da bo czy ją spożywasz czy nie ona zawsze będzie w Twoim mleku. Poza tym nietolerancja laktozy nie daje objawów skórnych a jelitowe. Co innego białko mleka krowiego.
 
Hej dziewczyny czy miałyście może problem wozkowy z waszymi maluchami? Bo jak zawsze mój mały zasypiał na spacerze tak teraz nie będzie w nim leżał i koniec kropka tylko wrzask i ryk. Jest już w spacerówce i nie mam pojęcia co mogę zrobić żeby chociaż chwilę w niej wysiedzial

Moj zwykle nie usypia na spacerze chyba że godzinę go prowadzam i zasłonie widoki pieluszka. Mialam tak ze 2 mce temu że był ciągły krzyk w wózku non stop, samo przeszlo;) teraz się rozglada i nasluchuje. Ale mu podniosłam oparcie na jakieś 30stopni.

Polcia mój jest starszy a też się jeszcze nie przewraca, na boki jak najbardziej ale na brzuchu nie lubi zbytnio leżeć. I nie chce mu się nawet z brzucha na plecy przekrecic tylko woli krzyczeć żebym go wzięła. A wczoraj jak go polozylam na brzuchu i weszłam na chwilę do kuchni to jak wróciłam to już leżał na plecach;) tak ze umie ale leniwy jest;)

Doczekałam się dziś wreszcie przy kąpaniu jednego z najbardziej ulubionych widoków u niemowlaka;)

20170120_192730.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
 

Załączniki

  • 20170120_192730.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
    20170120_192730.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
    23,9 KB · Wyświetleń: 242
My też się nie przekrecamy ani tak ani tak czyli w ogóle [emoji6]
Dziewczyny dziś miałam pierwszą dłuższą rozłąkę z Adasiem bo byłam potrzebna w pracy i poszłam na dniówke nie było mnie od 10-18 mąż dzielnie dawał radę był w sumie pierwszy raz sam tyle czasu, ale niestety nie do końca było tak różowo bo Adaś praktycznie NIC nie jadł !!!!! Ja mu dałam ostatnie mleczko o 8 i potem już miał działać mąż niestety jedną butelkę mleka (masakra!) pił na trzy razy i jeszcze nie wypił [emoji53]
Na noc po kąpieli zrobiłam butlę z kaszką wmłócił caluteńką i teraz śpi. ...ciekawe czemu nie jadł mężowi? ???
Ech...
Poza tym moje przemyślenia są takie ze nie jestem napewno gotowa na powrót do pracy bo myślałam ze oszaleje w ciągu tego dnia a jak wróciłam to Adaś wydawał mi sie taki inny doroślejszy hahaha jakieś schizy mam [emoji6]

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny nie martwcie sie tym przekrecaniem. Moj od kilku dni kombinuje coraz bardziej. Przekreca sie sam na boki i troszke jeszcze mu ciezko wskoczyc od razu ma brzuch ale wczesniej nawet tego nie robil. Wiec mysle, ze to kwestia dni. Za tydzien skonczy 5 miesiecy. Takze spokojnie, predzej czy pozniej kazdy maluch zacznie sie przekrecac, raczkowac siadac itd a pozniej to juz bedzie przekichane jak zaczna chodzic. Oczy dookola glowy trzeba bedzie miec hehe


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
74dii09ku6mxcfne.png
 
agnes ja myslalam, ze moja przeziebiona goraczka katar kaszel a tu zeby a nie chora [emoji23]

btw jak szoruje tymi malymi szabelkami po sutkach DRAMAT jak wyjda gorne to normalnie gilotyna bedzie
Tylko ze 1 juz mu wyszedł bez kataru. Wydaje mi się ze albo mąż albo starszy syn coś przynieśli. Choć mam nadzieje ze będzie tak jak u ciebie:-)
 
Mój też się nie przewraca z pleców na brzuch i z brzucha na plecy. Nie ma też jeszcze zębów ale gryzie wszystko i budzi się często w nocy więc może to to.A tak sucha skóra oby nie atopowa do alergolog dopiero idziemy.W czym kąpać, czym smarować?Narazie kapie w Emolium ale może jest coś lepszego dla takiej skóry? 5 miesięcy kończymy za 5 dni.I mój chudzik ważył wczoraj 6,5 kg.Karmię go nadal tylko piersią.Odstawiłam laktoze.Ale czy to coś daje sama nie wiem.
Ja też kapie w emolium. Zastanawiałam się nad Mustela. Ale balsam się ze wyląduje na dnie szuflady ze sterta innych kosmetyków bo nie będzie pasować. Nam krem do buzi odpowiada cethapil ps. Balsamy najlepsze wg mnie to lipikar lait (lzejszy) lub ap+, aderma, bioderma. Teraz zamówiłam avene xera calm. Zobaczę czy będzie lepszy. No ale my mamy mocne azs. I każdemu może coś innego pomagać.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moja z pleców Na brzuch przewraca się tylko na macie i żadne sztuczki ani zabawki u nas nie działają.... nasze dziecko muszę ułożyć na stacie tyłem do tv to zrobi wszystko żeby pooglądać więc wtedy się przewroci na brzuch- wrócić na płacy już nie potrafi i się wkurza. Eehhh. ;-)
 
Do góry