reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie, a poród naturalny.

CHERIE co ma plywac w wodach? Jest w miare czysta, caly czas byla w tobie, dopiero po terminie wody robia sie zielone i zaczynaja gnic. A tak apropo to przy cc wody odsaczane se specjalna rurka, nic po tobie sie nie leje i nie plywasz w nich..



Co do cc na zyczenie. Ja takowe mialam. Koszt 1500zl. Nigdy nie zdecyduje sie na porod sn. Cc przeszlam baaaardzo dobrze, wiadomo przy wstawaniu troche bolu, ale 6 dni po cc wyskoczylam na zakupy do galerii :p

A gdzie miałaś to Cc na życzenie? Tez bym bardzo chciała


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja miałam cc w maju. Bardzo chciałam rodzić sn ale odeszły mi zielone wody, brak rozwarcia, skurcze co jakieś 5 min ale za słabe. Był to dzień terminu, a miałam na pewno dobrze wyliczony bo wiem kiedy zaszłam w ciążę. Więc problem wód to nie tylko przenoszona ciąża jak ktoś pisał. Niestety ranę czuję do dziś, a minęło już 8 miesięcy. Jak sprzątałam na Boże Narodzenie to dokładnie w miejscu rozciecia bolał mnie brzuch. Minusem dla mnie jest fakt, że do pół roku nie można ćwiczyć brzucha po cc. Pamiętam też, że długo mnie ciągnęło, a po zdjęciu szwów nie odczułam żadnej ulgi. Ale ból przy dziecku da się znieść, w drugiej dobie już byłam bez przeciwbólowych. Może tak źle to wspominam bo nie byłam przygotowana na cc. A i znieczulenie miałam ogólne ale te wody to chyba jednak wypływają. Bo słyszałam jak pielęgniarka mówi, że buty musi zmienić, żeby się nie pochlapac :D

Gdybym drugi raz była w ciąży chyba jednak wybrałabym cc. Bałabym się komplikacji i braku postępu porodu.

Napisane na HTC One_M8 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja miałam cc w maju. Bardzo chciałam rodzić sn ale odeszły mi zielone wody, brak rozwarcia, skurcze co jakieś 5 min ale za słabe. Był to dzień terminu, a miałam na pewno dobrze wyliczony bo wiem kiedy zaszłam w ciążę. Więc problem wód to nie tylko przenoszona ciąża jak ktoś pisał. Niestety ranę czuję do dziś, a minęło już 8 miesięcy. Jak sprzątałam na Boże Narodzenie to dokładnie w miejscu rozciecia bolał mnie brzuch. Minusem dla mnie jest fakt, że do pół roku nie można ćwiczyć brzucha po cc. Pamiętam też, że długo mnie ciągnęło, a po zdjęciu szwów nie odczułam żadnej ulgi. Ale ból przy dziecku da się znieść, w drugiej dobie już byłam bez przeciwbólowych. Może tak źle to wspominam bo nie byłam przygotowana na cc. A i znieczulenie miałam ogólne ale te wody to chyba jednak wypływają. Bo słyszałam jak pielęgniarka mówi, że buty musi zmienić, żeby się nie pochlapac :D

Gdybym drugi raz była w ciąży chyba jednak wybrałabym cc. Bałabym się komplikacji i braku postępu porodu.

Napisane na HTC One_M8 w aplikacji Forum BabyBoom

Mi tez bardzo dużo osób pisze ze gdyby miało wybór to jednak wybraliby cc. W Polsce to jednak często temat do krytyki niestety


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie zgodzę się z Tobą. Widzisz po prostu to co chcesz. W moim otoczeniu zdecydowana większość kobiet chciało i zwykle rodziło naturalnie. Jak zakładasz watek o cesarskim cięciu to głównie wypowiadać się będą kobiety które są zwolenniczkami cięcia. No i zależy jakie masz środowisko. Ja mam bardzo dużo koleżanek ze służby zdrowia i większość albo rodziłam sn albo przynajmniej tak chciała. Wiadomo dlaczego...
Mam tylko jedną dziewczyn e w rodzinie która świadomie wybrała cesarkę. Więc to nie Polska tylko kwestia patrzenia na pewne sprawy.
 
Kiniut w mojej wypowiedzi chodziło o to, że już po przebytym raz cc, drugie dziecko miałabym obawy rodzić sn. Pierwsze chciałam sn ale nie wyszło.

Ja z kolei spotykam się z tym, że mówią mi , że nie wiem co to ból porodu, że nie musiałam się męczyć. To co, że przez 6 godz miałam regularne skurcze ale ominęły mnie największe itp. Ja uważam, że bez względu na sposób poród boli. Sn przed, cc po i nie ma co porównywać

Napisane na HTC One_M8 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja rodzilam naturalnie i przy drugiej ciąży napenwo będę chciała cc dla mnie straszny ból w czasie porodu jak i po .... nacięcie krocza po którym nie mogłam siedzieć , leżeć ani chodzić coś okropnego
 
Do góry