reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z noworodkiem

Mój syn urodził się z wagą 4200 jak wychodziliśmy ważył 3800, ja karmiłam go piersią niestety niby miałam dużo pokarmu i syn jadł ciągle ,ale nie przybierał zbytnio ,dlatego kazano mi dodatkowo podawać mleko modyfikowane, ja używałam bebilon fakt bardzo drogie ,ale jedynie po tym było ok , po innych był płacz i ból brzucha,może naprawdę musisz dopasować mu mleko. Już nie pamiętam jakie proporcje mu dawałam, dokładnie to piszę na opakowaniu ile ml co ile godzin powinno się podawać. A ty jakie mleko używasz? I butelki? Wiem ,ze podawałam mu też picie herbatkę koperkową, ale to chyba od 1 miesiąca o ile dobrze pamiętam. Poszukaj jakiegoś dobrego lekarza na znany lekarz i nie czekaj, bo szkoda biedactwa. I pamiętaj jak zmienia się dziecku mleko to nie na raz tylko mieszanki się robi, bo to też źle wpływa na dziecka brzuszek.
Jeśli chodzi o cc to prawie każde dziecko ma problem z oddychaniem, mój po urodzeniu po chwili zrobił się siny i miał podawany tlen. Zazwyczaj te dzieciaczki z cc dostają mniej punktów
 
reklama
@Kaaroolinaa a ile on wypija dziennie mleka, bo w sumie dziennie powinien około 530 ml. Druga sprawa, może warto żebyś się odezwała do kogoś z poradni laktacyjnej, żeby pomógł ci z karmieniem naturalnym - może uda ci się rozbujać laktację? Czy przystawiasz go do piersi?
 
Przestawiam, niestety mały wtedy się bardzo złości. Przypuszczam że dlatego ze mam mało pokarmu wiec wole ściągnąć mleko i wtedy chociaż wiem ile wypije. Zazwyczaj jesli uda mi sie sciagnac to ściągam 30 ml... mały niezależnie od rodzaju mleka wypija co 3 godziny maksymalnie 60 ml. Ale najczęściej 40/50. Zeszłej nocy jak płakał od 20 do 5;00 nad ranem wypił tylko 10 ml. Przecież to tyle co nic...
Martwi mnie też fakt dlaczego tak wolno pije. Żeby wypić to 60 ml musi pić około pół godziny. Bierze 3 "łyki" i musi odpocząć...
Myślałam że może problem tkwi w nie wykształconym odruchu ssania ale wszystko wydaje się być w porządku, dobrze zasysa smoczek czy piers..
 
Oczywiście jeśli podam mu 30 ml mleka swojego to dorabiam mu mm.
Wczoraj przybyło go 80 gram, dziś już 30 gram mniej waży..
A najbardziej martwią mnie te nieprzespane noce. Synek potrafi całą noc przepłakac , zmruzy oczka dosłownie na minutę i budzi się z krzykiem. Jesteśmy cały czas w szpitalu , a lekarze rozkładają ręce. "Widocznie pani syn tak ma". Ale przecież to nie jest normalne i ja wiem o tym, tylko jak sprawdzić co mu dolega..
 
reklama
A robią mu dodatkowe badania? U mojego synka przedłużająca się żółtaczka okazała się zakażeniem bakteryjnym coli i on kiepsko wtedy jadł i przybierał na wadze. Jeśli jesteś w szpitalu, to nie ma żadnej położnej, która mogłaby cię wesprzeć i pomóc? Jeszcze jedno, prawdopodobnie też bardzo przeżywasz sytuację i maluszek czuje twój lęk i się stresuje. Jeśli mogłabyś go często kangurować, najlepiej skóra d skóry, lub po prostu kłaść go na swojej piersi, żeby mógł przytulony spać - zobacz czy trochę to nie pomoże. Oczywiście w sytuacji, kiedy on śpi, a nie ty z nim, bo to niebezpieczne:)
 
Do góry