reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza ciąża wyprawka od a do z

Nie zgodzę sie z pania Ania_Beata. Butelke choćby ta z najmniejsza pojemnością, 120 ml bodajże każda mama piwinna mieć.
Różne sa przypadki, ja np miałam problem z karmieniem i po nocy moj mąż latał po mleko w proszku - w aptece znalazł mleko butelek nie mieli. i co gdybym nie miała to bym chyba płakała z dzieckiem cała noc.... Bo pokarm mi się spalił a dziecko głodne.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Butelka musi być prędzej czy później sie przyda chodź by do picia wody... mleko opakowanie tez tak na wszelki wypadek jakby dziecko w nocy płakalo z głodu to nie są wielkie wydatki w porównaniu z całą resztą...
 
Kochane przyszle mamy. Co ja Wam moge polecic to: pieluchomajtki na noc do spania. W ciagu dnia zwykle wysokie majtki bawelniane i podpaski xxl lepiej trzymaja niz wkłady. Do ubrania same koszule i szlafroki i kapcie. Jasiek pod głowę. Suchy szampon, bo ciezko umyc głowę. Dla dzidzi: rozek albo otulacz, smoczek, czapeczka, skarpetki na dłonie. Ja wezme rlwniez podgrzewacz do butelek wodę mineralna i własne mleko, bo przy pierwazym dziecku musialam dokarmiac, a proszenie poloznych o mleko bylo dla mniei dla nich dyskomfortem

Napisane na F3211 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czy możecie napisać co powinno sie znaleźć w każdym domu przed porodem? Wózek - jaki polecacie. Fotelik - jaki polecacie? Wanienka... i co dalej? Jakie butelki, smoczki wszystko o czym powinnismy pamiętać?

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Z doświadczenia powiem, że jednym z najlepszych rzeczy, jakie miałam to przewijak Link do: Przewijaki ścienne składane • Sklep internetowy OLE.PL można dziecko przewinąć w pokoju bez obaw, że całe łózko czy koc będzie w pudrze lub mokre.
 
Fotelik - polecam taki, żebyś mogła go wpinać w stelaż wózka. Nie wyobrażam sobie w ogóle innej opcji :)

Wózek - w zależności od potrzeb; jeśli masz przy domu nierówne chodniki, będziesz jeździć na wieś albo do lasu - to pompowane koła. Jeśli mieszkasz w mieście i głównie spacerować będziesz po równych chodnikach czy galeriach - to koła mniejsze, koniecznie obrotowe z przodu.

Butelki - ja próbowałam 3 marki: Dr Brown (ponoć są super, ale jak dla mnie były normalne i okropnie się je czyści), Tommee Tippee i Chicco. Ostatecznie córka najbardziej pokochała Chicco z linii Natural Feeling i myślę że to była najlepsza opcja. Smoczki tych butelek są ukośne i bardzo przypominają pierś mamy. Ma to znaczenie, bo często nawet sporadyczne podawanie butelki dziecku, które jest na piersi, może zaburzać jego odruch ssania i powodować, że będzie odrzucało pierś (z butli pije się łatwiej). Dlatego ja bardzo je polecam - karmiłam w sposób mieszany i córka bez problemu piła z piersi także :)

Akcesoria: na pewno przyda Ci się Frida do noska, termometr gumowy (do pupki) oraz bezdotykowy, wanienka, przewijak, prześcieradła na przewijak (fajne są w IKEI), pieluch tetrowe i flanelowe, kosmetyki dla maluszka...
 
może nie odrazu ale warto nauczyć maluszka pica z butli bo pozniej będzie problem.Karmie piersia od roku w 3-4 mc podawałam wodę butelka Tomme Tippee
Karmiąc piersią, dziecka się nie dopaja przez pół roku. Takie są rekomendacje Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, potwierdzi ci to każda doradczyni laktacyjna. Po pół roku - gdy zaczynasz rozszerzać dietę - podajesz dziecku kubek niekapek i uczysz picia wodą.
Tu np. info: Link do: Dopajanie niemowląt
I tu: Link do: Niemowlęta i woda – czy niemowlętom woda jest potrzebna do picia i życia
 
Karmiąc piersią, dziecka się nie dopaja przez pół roku. Takie są rekomendacje Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, potwierdzi ci to każda doradczyni laktacyjna. Po pół roku - gdy zaczynasz rozszerzać dietę - podajesz dziecku kubek niekapek i uczysz picia wodą.
Tu np. info: Link do: Dopajanie niemowląt
I tu: Link do: Niemowlęta i woda – czy niemowlętom woda jest potrzebna do picia i życia
Więc nawet butelka jest niepotrzebna, mój syn po pół roku i tak pił z niekapkow bo ssanie butelki psuje zeby

Hubert 18.02.2015
Wiktoria termin 04.06.2017
 
Butelka musi być prędzej czy później sie przyda chodź by do picia wody... mleko opakowanie tez tak na wszelki wypadek jakby dziecko w nocy płakalo z głodu to nie są wielkie wydatki w porównaniu z całą resztą...

Dokładnie, chyba że zainwestuje się w jakąś wypasioną butelkę np. samopodgrzewającą się Link do: iiamo Butelka samopodgrzewająca - Karmienie, butelki - sklepbobas.pl albo butelkę-termos Link do: Termobutelka pacificbaby 200ml granatowa :)
Nie każde dziecko w wieku pół roku chętnie pije z niekapka, kubka 360 stopni, a tym bardziej z bidonu z rurką! Owszem, picie z butelki tak samo jak smoczek w buzi może wpływać na późniejsze wady zgryzu, czy ubytki w zębach, ale w większości przypadków jest to winą tego, że dziecko wieczorem zasypia z butelką w buzi! Czyli resztki mleka zostają mu na ząbkach przez całą noc! Z kolei "memlanie" smoczka przez cały dzień w buzi tylko dlatego, żeby mama miała spokój też wpływa źle na uzębienie. A idąc tropem "to jest złe dla dziecka, tamto też" - to powinniśmy zamknąć dziecko w sterylnym pomieszczeniu i to najlepiej samo, żeby przypadkiem bakterii mu nikt nie sprzedał!
 
reklama
Świetny filmik. Faktycznie wiele kobiet wpada często w szał kupowania różnego rodzaju gadżetów i ubrań niemowlęcych, które potem użyje się raz albo wcale. Gadzety ogólnie nie są złe, bardzo wiele z nich ułatwia obsługę niemowlaka ,aczkolwiek dobrze jest się kilka razy zastanowić czy rzeczywiście będą nam potrzebne i czy bedziemy z nich korzystali ;)
Nie ma równieć co szaleć z ilością ubranek dla malucha. Wystarczy kilka sztuk ubrań 56, więcej polecam kupować na 62, dziecko potem więcej ponosi 68. Niemowlaki szybko wyrastaja i zdarza się, ze 56 nawet nie nałoży jak urodzi się dlugi ;) Dobrze jest jednak zwracać uwagę na jakość i kupować ubrania z dobrych tkanin oraz naturalne. Dobre ceny obecnie ma coccodrillo
 
Ostatnia edycja:
Do góry