reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pieluchy wielorazowe

Dokładnie tak, na początku najlepiej tylko przetestować, zobaczyć, czy taka forma pieluchowania dziecka odpowiada, a dopiero potem jest sens wydać pieniądze na większy zestaw czy więcej rodzajów pieluszek :)

Można wypróbować nowość od marki GroVia (jeden z najbardziej lubianych i cenionych producentów ekopieluszek!), czyli pieluszki hybrydowe nowej generacji typu SIO.

Do pieluszki trzeba dokupić wkład chłonny - pieluszkę + link do pasujących do niej wkładów chłonnych można znaleźć w sklepie Amedu.pl, np. tutaj pieluszka ze ślicznym wzorem kwiatowym, jedna z naszych ulubionych ;) : https://amedu.pl/p/eko-pieluchy/pieluchy-hybrydowe/otulacze-na-napy-maki
otulacze-na-napy-maki


Gorąco polecamy ekopieluchowanie wszystkim rodzicom, którym zależy na zdrowiu i komforcie dziecka :) A przy tym na oszczędności pieniędzy i jeszcze na dokładkę na ochronie środowiska :)
㋡ ㋡ ㋡

agamal jesteś pewna że chcesz pieluchowa wielorazowo już na bank ? czy chcesz spróbować ?
jeśli spróbować to kup sobie jedną formowaną frotowa na noc i otulacz odpowiedni do wagi
Frotowa bo jest bardziej chłonna .
Kup sobie jedną BumGenius ( to jest taka kieszonka .W srodek wkładasz co tam masz w domu na wkładki ;) pieluche tetrową złożona , wkładki konopne na noc ( super chłonne) ręcznik fajnie chłonny pocięty na prostokaty i złozony itp ;) )
Kup sobie tez pare flanelowych formowanych bo są dobre na dzień .

Pamiętajcie skura dziecka nie ejst mokra w tych pieluszkach ! One maja takie specjalne powłoki organiczne które zatrzymują siuśki wewnatrz i nie powodują odparzeń :)

aha i kup jeszcze papierki na kupke ..coby nie uśminić pieluszki i mie miec potem problemu ;)
Są to takie papierki - bibułki które sie kładzie bezpośrednio na pieluszke i jak bedzie kupa niespodziewajka ;) to nie będzie na pieluszce tylko na papierku ...potem tylko papierek do toalety a pieluszke zsiusianą do pralki :)

jak macie ejszcze jkakeiś pytania to pytajnie , albo sie zarejestrujecioe na forkum którego link wam podałam ..jest tam duzo doświadczonych mam i napewno pomogą tak jak ja :)
 
reklama
candice90, nie bardzo rozumiem dlaczego brzydzą Cię wielorazówki i czemu uważasz że są niehigieniczne. Przecież tak naprawdę technicznie nie różnią się jakoś znacznie od pieluch jednorazowych z tym wyjątkiem, że się je pierze i używa się ich jeszcze raz. Kiedy używasz dobrych środków piorących przeznaczonych do tego typu produktów, to nie ma w ogóle takiej opcji żeby coś się nie sprało i żeby pieluchy nie były świeże i gotowe do ponownego użytku. No ale żeby się o tym przekonać, trzeba spróbować, więc generalnie rozumiem Twoje obawy
 
Na blogu ekomajty widziałam ostatnio bardzo dokładny kosztorys pieluchowania, uwzględniający zużycie wody, środków piorących itp. i wyszło że pieluchy wielorazowe w większości przypadków wychodzą jednak taniej niż jednorazówki, szczególnie przy dwójce dzieci. O ile przy jednym ta różnica wynosiła około 1000zł, to przy dwóch było to już 3000, więc taki konkret
 
finanse finansami i to oczywiście jest w wielu przypadkach bardzo ważne bo nie każdy jest w stanie ponosić nieograniczone koszty, ale wielorazówki są też po prostu zdrowsze dla delikatnej skóry dziaciaczków. Wszystko jest naturalne, bez żadnej chemii, którą niestety wykorzystuje się przy pieluchach jednorazowych. Ciało dziecka ma do czynienia tylko i wyłącznie z naturalnymi tkaninami i to jest już moim zdaniem ogromny plus tego rodzaju pieluchowania. Fakt dbania o środowisko też jest moim zdaniem istotny chociaż wiem że nie wszyscy na to patrzą
 
Tez jestem tego zdania i sama juz przy pierwszym dziecku zdecydowalam sie na pieluchy wielorazowe. Wtedy nie było jakiegoś szczególnego wyboru, za to teraz jest tyle firm i tyle różnych rodzajów pieluszek że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. No i przede wszystkim same pieluchy sa tez duzo wygodniejsze i dla dziecka i dla rodzica. Z mommy mouse mamy chociazby pieluchy kieszonki, otulacze i pieluchy sio, a do tego kilka rodzajow wkladow, rowniez takich bardziej chlonnych na noc. Wiem ze pierwsze kroki z takim pieluchowaniem moga nie byc latwe, ale jak obliczymy sobie mniej wiecej co jaki czas chcemy robic pranie (zalozmy ze co dwa dni) i zalozymy ze dziecko zuzywa dziennie konkretna liczbe pieluszek, to jestesmy w stanie kupic sobie takie zapasy, dzieki ktorym cale to pieluchowanie bedzie komfortowe. Niektorzy wybieraja tez opcje pol na pol i uzywaja zarowno pieluch wielorazowych jak i jednorazowych w sytuacjach kiedy jest im to na reke. Tak czy inaczej warto sie wkrecic
 
reklama
Można też łączyć wielopieluchowanie z metodą NHN i jest szansa, że dziecko odpieluchujemy szybciej. Na ten moment mój Robert ma 14 miesięcy i zużywa 2-3 wielorazówki, resztę potrzeb robi w nocnik. Więcej o tym mówię na kanale na YT gdy spiszecie CzarnaJagoda86 , zapraszam też na konkurs, w którym można wygrać i tym samym wypróbować pieluszki wielorazowe
trwa on do 31 marca.
Od siebie powiem na koniec, że wielorazówki to masa zalet, dużo o nich macie w serii 7 filmów, jakie nagrałam na kanale CzarnaJagoda86 by poopowiadać w pigułeczce dlaczego warto z nich korzystać.
 
Do góry