reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CO KAZDA 'CIEZAROWKA' W IRLANDII WIEDZIEC POWINNA - W trakcie tworzenia :D

Witam wszystkich! Niewa88 - też mieszkam w Irlandii i z moich obliczeń jestem, tak jak Ty, w 5 tc - stąd moje pytanie - byłaś już u GP? Podobno, z tego co czytałam, można iść dopiero koło 10 tygodnia. Ja jeszcze nie byłam i właśnie nie wiem na kiedy się umówić. Też się boję języka, ale może jakoś się dogadam ;) To również moja pierwsza ciąża. A do szpitala może zadzwon i się umów, jak nie możesz znaleźć on-line. Tak przynajmniej moje koleżanki robiły, że umawiały się telefonicznie. Pozdrawiam!
 
reklama
hej,
Nie orientujecie sie moze czy w Irlandii mierzą miednicę? Chodzi mi o to badanie czy kobieta moze urodzić naturalnie? Czy oni w ogóle coś proponują w tym kierunku?
 
Czesc Dziewczyny :) jestem po 1 wizycie u GP potwierdzającej ciąże. Jestem dopiero w około 5 tygodniu ciąży i oprócz mojego męża nikt o niczym nie wie. Pani doktor na dzisiejszej wizycie wypisała wszystkie papiery do szpitala Coombe, zaś kolejna wizyta w około 15 tc. Mam średni angielski i z tego co zrozumiałam mam wizytę w szpitalu zarezerwować sobie online tak na około 15 tc. Dziewczyny mam wielką prośbę jak tą wizytę zarezerwować bo jestem na stronie szpitala i czarna magia mnie ogarnęła. Ma któraś z Was czas i ochotę pomóc mi ? potrzebna mi jest dobra duszyczka z którą będę mogła swobodnie porozmawiać i się zapytać jak kobitka kobitki ;) To moja 1 ciąża, mam sporo pytań i potrzebuję pomocnych rad ;)
Pozdrawiam i czekam na z niecierpliwością na którąś z Was :)
Ja nie wiem jak to jest w Dublinie, ale w Cork po 1 wizycie u GP dostałam list ze szpitala z wyznaczonym terminem na pierwsza wizytę i miałam tylko USG.
 
Witam, mam pytanie przyjechałam do Irlandii 4 msc temu dokładnie do NAVAN. 30.12.2016r. zrobiłam testy i wyszedł pozytywny po czym na drugi dzień zrobiłam również wyszedł pozytywny. Tutaj powidzieli ze lekarz GP moze mnie przyjąć za 3 msc. wgl porażka jakaś. Mój chłopak pracuje tutaj 6 msc. powiedźcie mi czy coś mi przysługuje gdzie mam iść co mam robić ?;(
 
Dziewczyny. Do gp idziecie I nie czekacie 3 miesiace. Gp to lekarz rodzinny. Kobiety ciezarne maja opieke medyczna I prowadzdnie ciazy za darmo. Jeśli gp wyslal papiery do szpitala to poczekacie do 16 tygodnia na pierwsze usg. Lepiej wybrać się do prywatnego ginekologa. Wiem że kosztuje ale przynajmniej bedziecie miały pewnosc że wszystko jest ok. Ja jestem teraz na urlopie w polsce więc skorzystalam z okazji I poszlam do lekarza. I teraz wiem że wszystko podwojnie kupowac musze bo blizniaki w drodze [emoji5] w irlandii robia chyba tylko dwa usg. Ale tego pewna nie jestem. Może ktos bardziej doswiadczony się wypowie
 
Ja jestem w ciazy obecnie 28tydzień. Mieszkam w irlandii. Wybralam szpital w waterfordzie. Pierwsze usg mialam w 13tc drugie w 20tc a jutro jade na trzecie usg. Ogolnie jestem zadowolona ale raz miesiącu jezdze do prywatnej kliniki w dublinie do pani ginekolog. Ogolnie oni podchodzą do wszystkiego bardzo lajtowo... nie stresuja matek tak jak w Polsce nie robia milion badań , moze i lepiej bo jak chodze do pl gina to ciagle cosnie mi gada ze to ze tamto trzeba zrobic a w szpitalu kazdy mówi ze wszystko ok ... zalezy jaki sZpital wybierzecie jedne robia 3 usg a drugie więcej, u mnie w szpitalu mam juz 3-cie usg i pozniej co 4tyg bede jezdzic na usg ale co dwa tyg musze chodzic do mojego gp.. tak to wyglada w waterdordzie.
 
O w koncu sie ktos odezwal[emoji16]
Waterford ma super opinie ale dla mnie za daleko... zastanawiam sie miedzy holls st rotunda i coombe

Ciezko wybrac...

A do ktorej gin jezdzisz w dublinie?
Robia tam prenatalne?
 
reklama
Ja mam 70km do waterford tez sie obawiam ze za daleko ale dam rade :) tak ja mialam w 12tc prenatalne chodze do dr Antepowicz. Ona jedyna tam ma certyfikat ukonczenia badan prenatalnych.. ceny jak z kosmosu jak dla mnie no ale cZego sie nie robi zeby sprawdzic czy wszystko ok :) ja sie zastanawialam miedzy dublinem wlasnie. Slyszalam ze rotunda jest bardzo dobrym szpitalem :) koleżanka rodzila i bardzo zadowolona byla :)
 
Do góry