reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zatkany nosek,brak wydzielny

a ja radzę podejść do laryngologa. takie zatkany nos w nocy sugeruje przerost migdalka gardłowego niestety...
 
reklama
nawilżaj powietrze tak jak radziły koleżanki wcześniej, albo może wypróbuj euphorbium do noska (to preparat dostępny bez recepty) można go dawać maluchom, mojej córeczce pomogło z męczącym katarkiem
 
a może przyczyną zapchanego noska jest przerośnięty trzeci migdał. Zatem nawilżyć pomieszczenie i podać Lymphomoyost na zmiejszenie obrzęku i przejśc się do laryngologa.
 
czesc
u moich dzieci to alergia wlasnie objawa sie zatkanym noskiem i to wlasnie w nocy i zaczyna sie gdzies od poczatku kwietnia jak wszytsko zaczyna pylic
na nosek dostaja nasivin krople a dla organizmu zyrtec w kropelkach
bez nawilzacza powietrza ani rusz rowniez mokre reczniki porozwieszane w calym pokoju
 
Mojemu synowi pomogła bardzo sól morska, niestety w ostateczności gdy katar nie ustępował okazało się że był to alergiczny nieżyt nosa. Dermatolog przepisał nam zwykły lek w tabletkach na alergię i katar ustąpił. Sól morska z pewnością nie zaszkodzi więc warto ją zawsze mieć w domowej apteczce.
 
Też tak miałem, może to być nieżyt nosa na tle alergicznym lub/i z połączonym niskim zespołem immunologicznym, nie chodzi mi tutaj o chorobę, ale o ogólne osłabienie organizmu, W takim przypadku też występują powiększone węzły chłonne w szczególności pod pachami i na szyi. To wiem z własnego doświadczenia :) Tutaj nosek będzie cały czas zatkany, grunt, żeby nie bolał w czasie skurczu przegród nosowych bo czasami tak jest, że boli od środka. Jest to spowodowane tym, że przegroda nosowa w ten sposób się regeneruje, dlatego dziecko nie może się wysmarkać , a jednocześnie nosek jest zatkany. Grun, żeby nie bolało i druga przegroda nosowa jest otwarta.
Może więcej informacji pomoże. Takie coś znalazłem Link do: Farmaceutka radzi: Katar, czyli co należy wiedzieć o kroplach nosa

Mam nadzieje, że jakoś pomogłem :)
 
Na katarek moja Anusia dostaje nozitix. O niebo lepszy od kropli, bo utrzymuje się w nosku i nie spływa, także ma dłuższe działanie i jest skuteczny. Warto spróbować, bo córcia wodą morską mi się krztusiła i nie dawała sobie podawać. Straszne były krzyki i płacze, także ten sprej to dla mnie prawdziwa ulga :)
 
reklama
U nas na zatkany nos świetnie sprawdza się NOZITIX - nawilża śluzówkę, a synek od razu po aplikacji zaczyna psikać - wszystko z nosa wychodzi;). A tak jak wspomniała Shiobanne jest w formie spreyu, więc nie wycieka z nosa i do gardła, tylko osadza się w nosku.
 
Do góry