reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Z szyjka niestety masz rację. Ja po 4 zabiegach plus histeroskopia i jeden porod tez miałam ogromne problemy żeby teraz donosic ciążę ale że szwem i pessarem się udało :)
@nafoczka a czy u Ciebie znaleziono przyczyny poronień ? ... nigdy nie pytałam a nie wiem może nie doczytałam ;/
przyszły mi wyniki z a. tocznia i p.przeciwplemnikom wynik ujemny uf teraz jeszcze czekam na białko S i mutacje
 
reklama
Wszystko mi sie w krotce wyjasni. Najpierw w niedziele mam prenatalne potem we wtorek wizyte u nowej doktor moze ja znasz Grudzien Furman z Nowej Deby, prowadzila ciaze mojej znajmej. Zalozyla jej pesar w 20 tc. Mowila ze polozy mnie do szpitala najpierw zeby zobaczyc co sie dzieje i zdecyduja co zrobic.
Nafoczka mozesz mi napisac kiedy okazalo sie ze masz niewydolność szyjki i jakie miala wymiary jak sie lekarze zorietowali?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Roxie mam właśnie taki zamiar zmienić nastawienie o 360 stopni☺ zobaczymy co z tego wyjdzie☺ ogólnie mam przed świętami dużo pracy także nie będę miała czasu na myślenie,mam nadzieję hehe☺☺☺

Funia rok temu sadzilam tuje i z 18 przyjely się tylko 4 haha:realmad::realmad: muszę zakupić znowu bo mam luki na sąsiada :laugh2: Ja mam o tyle gorzej ze mieszkam tak że jedno ogrodzenie mamy z sąsiadem z jednej i drugiej strony lipa tak jeden na drugim mieszkać :dry: ogólnie 22lata mieszkałam na wsi gdzie sąsiad od sąsiada km hehe a teraz w mieście nie mogę się odnaleźć :-D:-D dlatego obsadzam się tujami bo nawet trawy nie mogę skosic spokojnie bo sąsiedzi zaczepiaja :crazy:
Funia sądzę to co mi się podoba haha jakieś kwiatki nawet nie wiem jak się nazywają :-Dogólnie to już zdechly kwiatków nie ma, chyba za zimno miały :sorry2: Ale co tam znam babeczke która mi te kwiatki bardzo tanio liczy bo chyba za 10szt płace 15zł także najwyżej kupię druga palete;-) ;) chciałam w tum roku namówić męża na taki biały drobny kamień żeby obsypać krzewy i dom dookola trochę gustowniej by to wyglądało :happy: namysla się także może mi się uda nowe zajęcie wymodzic :rolleyes: ale fajna sprawa na relax :cool2:
 
z pierwsza ciaza nie mialam wiekszych problemow i mam synka ma prawie 8 lat. Przy drugiej ciazy nagle zaczal sie porod. Pojechalam do lekaza no troche pobolewalo, wzielam mlodego ze soba. Wizyta o 17 o 19 odeszly mi wody a o 23 urodzilam przedwczesnie. Nie plamilam, nie bolalo ale tez sie nie oszczdzalam pracowalam, meza w domu nie bylo bo mial dodatkowa robote wic wszystko w domu musiałam zrobic sama i w ogrodzie, jarzynach. Teraz jestem po 2 zabiegach i wiem ze szyjka przez to jeszcze slabsza. Dlatego nie chodze do pracy. Ledwo zrobie cos w domu i leze. Skracajaca szyjka nie boli ! To niebezpieczne zwlaszcza po zabiegach. Nie czuc. Jak sie orietujesz ze jest zle to sie przewaznie nie udaje zatrzymac procesu.

Wytrwala rodzily dziewczyny z jednym jajowodem. Nie martw sie uda ci sie

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Dziękuję ja już spać nie mogę, chociaż w głębi czuję, że się uda.
 
Ostatnia edycja:
@hajmal na pewno bede kontrolowala szyjke.
Dlatego ja staralam sie uniknac zabiegu,mam nadzieje,ze dobrze zrobilam,w pn lub wt ide znow na bete i licZe na 0(jakie to smutne)

@Wytrwala bedzie w porzadku[emoji5]
Poprzednie ciaze byly pozamaciczne ,ze tego sie obawiasz?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom


We wrześniu miałam martwą ciążę, po zabiegu mówili że śmiało mogę zachodzić ponownie. W listopadzie ciąża pozamaciczna i pęknięty jajowod, krwawienie wewnętrzne i operacja.
Teraz 4 tydzień ciąży. Jeszcze nie widać gdzie pęcherzyk jest.
 
@nafoczka a czy u Ciebie znaleziono przyczyny poronień ? ... nigdy nie pytałam a nie wiem może nie doczytałam ;/
przyszły mi wyniki z a. tocznia i p.przeciwplemnikom wynik ujemny uf teraz jeszcze czekam na białko S i mutacje
Pewnie nie doczytałas ;) bo na drugim wątku pisze o sobie :) D3-12,9 insulina 15 IO?, homocys.9,6; NK17%; MTHFR A1298C hetero tyle z nieprawidłowości a ilość badań podobna do twoich. Dlatego sądzę że często jest to kilka powodów po trosze, wcale nie musi być jeden. Co brałam to tez opisywałam. W tej ostatniej ciąży dorzucilam wit D 4000j, B6, B9 i B12 metylowe na mutacje i wysoką homocysteine i metformax na insulinę. Pomoglo :) coś :)

Wszystko mi sie w krotce wyjasni. Najpierw w niedziele mam prenatalne potem we wtorek wizyte u nowej doktor moze ja znasz Grudzien Furman z Nowej Deby, prowadzila ciaze mojej znajmej. Zalozyla jej pesar w 20 tc. Mowila ze polozy mnie do szpitala najpierw zeby zobaczyc co sie dzieje i zdecyduja co zrobic.
Nafoczka mozesz mi napisac kiedy okazalo sie ze masz niewydolność szyjki i jakie miala wymiary jak sie lekarze zorietowali?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
O pani dok nie słyszałam a o szyjce to jej ciągle gledz żeby tego nie przegapic bo to bardzo ważne.
Ja piesze w ok 18 tc szyjkę miałam 28 mm lecz gdy poszlam za dwa tyg to było 26 mm. Bylo to w normie bo jest 25mm i w granicy błędu ale moja gin wolała chuchac na zimne i dobrze bo miala racje. Dała mi skierowanie do szpitala klinicznego na Lwowska i tam stwierdzili na wysokości 18mm lej wewnętrzny choć cała szyjka miała 26mm. Postanowili na tej wysokości założyć szew to był 21tc. Po założeniu szwu brzuch mi się zaczął napinac co powodowało dalsze skracanie. W 32tc szyjka była na 11mm i założyli dodatkowo pesSar. Ostatecznie przy ściąganiu miała niecały 1cm bo 7mm bo wcale nie przyspieszyło porodu i tak mi zeszło 16 godz. Ale nie każdy po zabiegach ma problem z szyjka. Dużo zależy też od budowy.
Trzeba jednak być nadgorliwym i upierdliwym bo takie jest nasze prawo. Nie przyjmie cie jeden lekarz to idź do innego!
 
Leżałas od 21 tc?
Ja sie tego strasznie boje, teraz tez duzo leze zeby nie przyspieszyc skracania, tylko jeszcze nie wiem na czym stoje dopiero po tych badaniach bede cos wiecej wiedziec.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Roxie bardzo sie ciesze,ze wyniki sa dobre [emoji5]mysle,ze to "spontaniczna wada" tak jak mowia lekarze,takze lada moment bedziecie mogli dzialac[emoji4]

@zaneta wlasnie ja tez kompletnie nie znam sie na sadzeniu,ale takie prawdziwe obsadzanie to mysle ,ze zeobie najwczesniej w przyszlym roku takze mam czas sie podszkolic jeszcze ,a i my tez mamy z kazdej strony sasiadow,dzialka ma 1200 m wiec jak dla mnie wystarczy i tak bedzie sporo koszenia

Ja wczoraj dostalam wynik wymazu z szyjki na bakterie,wydaje mi sie dobry,Ale dostalam go o 22 na maila wiec nie wiem czy bylam przytomna
Potem Wam wrzuce to moze pomozecie ocenic[emoji5]
U nas w Kato dzis troszke sloneczka wyszlo,choc na dworze zimno brrr


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@nafoczka Tobie widzę już nic nie jest obce w tych tematach , ale cieszę się ,że jest taka osoba jak Ty , która dzieli się informacjami i wg chce pomagać :)
@funia26 mam taką nadzieję :) u Ciebie też będą dobre wyniki na pewno !
 
Do góry