reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Tak też właśnie pomyślałam poza tym dużo dało to ze lubiła na brzuchy leżeć. Stsrszy nie znosił i pewnie temu raczek mu nie szedł..

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć dziewczyny
Niedawno dowiedziałam się, że moja rodzinka również się powiększy.
Jestem w 9 tc i niestety dopiero teraz pojawiła się u mnie większa motywacja do nauki niemieckiego.Mieszkamy w Austrii ponad rok jednak wielu tematów jeszcze do końca nie udało mi się ogarnąć. Jeżeli znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która znajdzie chwilę i troszkę mi podpowie będę bardzo wdzięczna .
Od lekarza dostałam Mutter-Kind-Pass, skierowanie na badania oraz skierowanie do szpitala. Czy to znaczy, że szpital muszę wybrać już teraz?Tam również będę miała jakieś badania w trakcie ciąży? Oprócz ginekologa muszę również zgłosić się do wybranej położnej?A może jeszcze nie wiem o czymś ważnym? Proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam!
 
Martyna a skąd jesteś? Bo co region to inne zalecenia odnośnie szpitala. W Wiedniu w niektórych szpitalach im wcześniej sie zapiszesz tym lepiej bo potem może nie być miejsc. W mniejszych miejscowościach wystarczy pod koniec porodu. Położnej możesz szukać do badania MKP i opieki po porodzie, ale nie musisz. Powiadom pracodawce, że jesteś w ciąży, dla swojej ochrony ;)
No i gratulacje Fasolki

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
Dziękuję za tak szybką odpowiedź.
Mieszkam pod Wiedniem, więc to tu będę rodzić.W pracy już wiedzą czyli najważniejsze teraz to szybko wybrać szpital i zaklepać miejsce.Dzięki raz jeszcze :)
 
Martyna gratulacje!

Większość już napisała Karolask, a jeśli chodzi o badania w szpitalu, to nie każdy szpital robi je w ciąży, czasem dopiero w dzien terminu porodu każą przyjść jeżeli jeszcze się nie urodzi. Z meldowaniem się do porodu to nawet w wiedniu zależy od szpitala, w jednym już maksymalnie do 12 tc trzeba się zameldować, a w innym dopiero od 22 tc można. Dlatego najlepiej zorientuj się teraz w szpitalach i zobacz jak z meldowaniem się :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dziękuję za kolejną radę :)
Mieszkam w Pressbaum to niedaleko 13 Bez. Najbliżej mam do Wilhelminenspital więc na niego się zdecydowałam. Wiem już, że nie robią tam dodatkowych badań i muszę się już tylko zapisać na termin do zameldowania. Zrobię to w poniedziałek. Mam też namiary na położną, ale konsultacja jest dopiero po 18 tc.
Dzięki dziewczyny za motywację do wyboru szpitala, bo faktycznie nie byłoby fajnie usłyszeć, że nie ma już dla mnie miejsca. o_O
 
Jak masz niedaleko do 13. Bezirku to jest tam dobry szpital St Josef Krankenhaus, kilka moich koleżanek tam rodziło i bardzo sobie chwaliły :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Witam! Chciałbym posłać moja córkę na balet, ma prawie 5 lat, czy mogłybyście mi coś polecić. Chciałabym zaznaczyć, że córka nie mówi po niemiecku, z resztą ja też dopiero się uczę. Pozdrawiam cieplutko
 
Witam wszystkie mamy z Austrii,
na początek chciałam podziękować za Waszą obecność na forum. Dzięki Waszym informacjom oraz komentarzom rozwiałam wiele wątpliwości dotyczących biurokracji po urodzeniu dziecka.
Mieszkam z mężem i 16sto miesięcznym synem pod Wiedniem w okolicy Mödling. Bardzo chętnie nawiąże znajomość z mamą, która tak jak ja, przez cały dzień przebywa w towarzystwie dziecka i brakuje jej pogawędki przy kawie :)
Pozdrawiam wszystkie Mamusie!
 
reklama
Do góry