reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

reklama
O dziewczyny super wiadomości z usg. Świetnie :)

Paulina dzięki za odp. No właśnie piosenki i filmiki nie działają. Nie chce i koniec. Niby mogłabym na siłę, ale nie chcę bo ona wtedy tak bardzo płacze że mi się serce kroi :( A córeczka ma prawie 16 miesięcy :)
 
Kurcze ja jeszcze nie wiem kiedy bede miala pierwsza wizyte wg wyliczen wypada na koniec kwietnia, wiec kupa czasu:/ Jak tu wytrzymac, jak wy ciagle piszecie, ze juz widzicie swoje maluszki. Jestem zazdrosna ;)
 
Witajcie ja mdlosci od samego rana i tez jestem w przychodni ale z cora bo chyba znowu zapalenie krtani masakra jakas czy wasze dzieciaki mialy usuwany 3migdal? Bo zaczynam rozwazac te opcje... Mamy juz dreny w uszkach pozakladane wiec laryngolog nas doglada naokraglo i wlasnie kazal sie zastanowic nad tym migdalkiem....


Oczywiscie trzymqm kciuki za wszystkie wizytujace

Anusiak pierwszy raz słyszę aby zapalanie krtani było powiązane z 3 migdałem. Owszem to jest przewlekła choroba ale mija z wiekiem.
Mój syn na nią chorował wielokrotnie i przeszło mu zupełnie mniej więcej w wieku 8 lat.
Duszności są spowodowane obrzękiem krtani i absolutnie nie należy wtedy dziecka przegrzewać. W sytuacjach krytycznych należy podać steryd.

Katia to powodzenia :) Ft4 mam 17.5... Ft3 niebadane. W poniedziałek mam usg tarczycy to sprobuje się wbić do endo chociaż zapytać co dalej :)

A ja czekam żeby powiedziec o ciąży w pracy aż serduszko zobaczę czyli po 7.04. W pierwszej ciąży powiedziałam po 13 tyg dopiero :p

I oczywiście l4 nie wzięłam. Myślę do końca wakacji pracować jak zdrowie pozwoli.

Ja tez mniej wiecie w tym samym terminie zamierzam powiedzieć ... trzymam kciuki aby poszło bezstresowo [emoji6]

Jestem po wizycie... i jestem przerazona.... mi wychodxilo ze zaczyba sie 7 tydzien albo liczyc nie umiem.. gin olicxyla ze 6 a z usg wyszlo ze 5 niby jakas fasalka..jakis przeplyw jest ale nie sprawdzala bo za male wszystko... na krzesle jak mi robila usg nic nie widziala...na kozetce tez.. dopiero jak mi kazala posladki uniesc do gory to xobaczyla dzidzie... eh... jestem wystraszona...

Napisane na EVA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom

A posłady w góry na tym etapie to nie standard ? Ja tez tak miałam [emoji39]

No i powiedziałam szefowej :):) Ogromnie mi pogratulowała! Powiedziała, że zdaje sobie sprawę, że nie miałam obowiązku jej tak szybko mówić, ale że jest mi za to wdzięczna. Powiedziała, że mam 100% wsparcia z jej strony, że oczywiście ta rozmowa zostaje między nami. Powiedziała też, że mam robić to co mi potrzeba, że jeżeli potrzebuję zostać w łóżku to tak ma być, że jeżeli potrzebuję zostać w domu to ona też to rozumiem.

Zapewniłam ją, że zrobię wszystko żeby dobrze wywiązywać się z obowiązków. Na co ona odparła, że mam teraz za priorytet numer 1: dziecko i siebie, a resztą wspólnymi siłami ułożymy jak trzeba :)

Cieszę się, że powiedziałam jej już teraz :)

Ale Ci fajnie kochana ... super reakcja. Mój szef to facet wiec nawet nie liczę na taka wyrozumiałość.

Ja jeszcze nie robiłam wszystkich badań :) co prawda dostałam już skierowania i na 12.04 chce mieć już wyniki.
Teraz nadania tarczycy robiłam na własna rękę.




Synek [emoji170] luty 2014
Walentynka [emoji169] listopad 2017

Ja będę robić dokładnie w tym samym terminie. Cześć robiłam przed ciąża, wiec jestem spokojna. Tsh 1,7

Jestem i ja po badaniach. Karta ciąży założona. Fasolinka ma 4.98 mm a wiek ciąży 6+1. Dwa dni młodsza niz według om. Gin powiedział że to żadna różnica :-) Wszystko jest dobrze. Mam brać PregnaPlus no i oczywiście muszę się kuć zadtrzykami przeciwzakrzepowymi :-)
1490709683-aaaaaa.jpeg


xnw40tc7sy506vxn.png

Super !!! [emoji7][emoji7][emoji7] piękna fotka
Tez biorę ta pregne. Masz zalecenie aby brać po kolacji ?

Ja sie strasznie mecze jak ide, sapie po paru metrach. Tak naprawde trzeba swoj sposob wypracowac, mi czasami banany I winogrona pomagaly, zjedzone nadczo I to byl moj sposob w pierwszej ciazy, w drugiej nie mialam, az takich mldosci. Teraz nic nie pomaga, tylko odpoczynek.
Najgorsza to jest zgaga, juz sie boje tego palenia w przelyku, pod koniec ciazy umieralam od zgagi.

Oj ja tez się nacierpiałam przez zgagę, nawet spać w nocy nie mogłam [emoji30] i teraz tez się tego boje ... Eh

Ja mam x-landera xt i dodatkowo lekką spacerówkę na podróże :) nic nowego nie kupuję ;)

Też dziś zaliczyłam lody, śmietankowego świderka, mniami :D

I ja się melduję po wizycie, całe 1,28cm szczęścia, termin z OM 3 listopada a z USG 9 listopada i ten jest bardziej wiarygodny :) serduszko bije! Juuupi :)
1490718396-aaaaaa.jpeg

Gratulacje i wszystkim innym naszym mamusiom [emoji4][emoji4][emoji4]

Dziewczyny czy wiecie może czy skierowanie na prenatalne na NFZ >35 musi dać lekarz przyjmując rowniez na NFZ? Czy prywatnie tez dostanę ?



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Anusiak pierwszy raz słyszę aby zapalanie krtani było powiązane z 3 migdałem. Owszem to jest przewlekła choroba ale mija z wiekiem.
Mój syn na nią chorował wielokrotnie i przeszło mu zupełnie mniej więcej w wieku 8 lat.
Duszności są spowodowane obrzękiem krtani i absolutnie nie należy wtedy dziecka przegrzewać. W sytuacjach krytycznych należy podać steryd.



Ja tez mniej wiecie w tym samym terminie zamierzam powiedzieć ... trzymam kciuki aby poszło bezstresowo [emoji6]



A posłady w góry na tym etapie to nie standard ? Ja tez tak miałam [emoji39]



Ale Ci fajnie kochana ... super reakcja. Mój szef to facet wiec nawet nie liczę na taka wyrozumiałość.



Ja będę robić dokładnie w tym samym terminie. Cześć robiłam przed ciąża, wiec jestem spokojna. Tsh 1,7



Super !!! [emoji7][emoji7][emoji7] piękna fotka
Tez biorę ta pregne. Masz zalecenie aby brać po kolacji ?



Oj ja tez się nacierpiałam przez zgagę, nawet spać w nocy nie mogłam [emoji30] i teraz tez się tego boje ... Eh



Gratulacje i wszystkim innym naszym mamusiom [emoji4][emoji4][emoji4]

Dziewczyny czy wiecie może czy skierowanie na prenatalne na NFZ >35 musi dać lekarz przyjmując rowniez na NFZ? Czy prywatnie tez dostanę ?



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Skierowanie mi dawał lekarz prywatny a prenatalne mialam na nfz

zem3tv73heitwzn6.png


uwo93e3k92cgh11g.png
 
reklama
Cześć, hej, dzień dobry :)

Jak się spało? Ja miałam nawet dobrą noc. Gdyby nie wycieczki do toalety to przespałabym całą :p

@gabrika w poprzedniej ciąży ciągle wychodziły mi liczne bakterie w moczu. Próbki pobierałam według WSZYSTKICH wytycznych, na różne sposoby jakie tylko znalazłam. W końcu zrobiłam posiew i nic tam nie wyszło. Poszłam do innego lab i tam bakterie w normie... :/

@Emsi* jak sobie dajesz radę w pracy? Jest trochę lżej? Co do tsh, to przed ciążą też miałąm 1,7. Na samym początku ciąży skoczyło do 2,19 i lekarz prowadzący kazał iść do endokrynologa. No i wczoraj okazało się, że jest ok (tsh poniżej 2). Podobno na początku ciąży tsh lubi szaleć. Kolejną wizytę u endo mam za 6-8tyg.

Wózek mam brązowy, więc uniwersalny. Większość rzeczy dla Maluszka sprzedałam i od nowa trzeba będzie kompletować wyprawkę. Ale jakoś nie ubolewam nad tym faktem :D to sama przyjemność :D

Gratuluję udanych wizyt! :) :)
Dziś ktoś się wizytuje?
 
Do góry