reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Kathleen do 30 tc masz blisko, a póki co jesteś w szpitalu wiec lekarze mogą w razie czego szybko zareagować. Ja mam dopiero 26 tygodni i chciałabym mieć tyle co ty masz:) ale wiem, ze z każdym tygodniem chcemy dotrwać do kolejnego:) jak byłam w 23 to marzyłam o 25, teraz jestem w 26 i 28 wydaje mi sie w miarę bezpieczny i tak ciagle...w pierwszej ciazy tez tak odliczałam te tygodnie i udało mi się dotrwać do 38 tc, a pewnie byłoby dluzej tylko wkurzałam już lekarzy na patologii wiec mi podali oksytocynę;) Mam nadzieje, ze kiedyś będziemy te nasze ciąże wspominać jako nienajgorsze doświadczenie... javtak wlasnie mysle o pierwszej ciazy, a naprawdę tez miałam wtedy mocno przesrane.
 
reklama
Oooo ja czkawki tez nie lubię,moj Młody ma codziennie, bardziej nie lubie grzebanka w dole, uciskania nerwu kulszowego i kopania w pęcherz ;)

@kathleen a ja sobie tak myślę ze skoro nie położyli Cie plackiem pod kroplowkami bez możliwości wstawania, to nie jest zle. Czy Ty leżysz na patologii czy na ginekologii? Bo w sumie wskazana byłaby patologia nie? Ja wiem co czujesz i na prawde Ci wspolczuje. Ja w 28 tyg jak trafiłam do tego szpitala, jak mi podawali te sterydy i straszyli przedwczesnym porodem, to byłam sparalizowana strachem serio. Normalnie jak w jakimś amoku.
U Ciebie nie zdecydowali się na sterydy ani na kroplówki, wiec pewnie maja jeszcze jakis margines.

@AgaBabajaga znam znam tych autorow ;) i lubie. Tez mi sie ciezko czyta w cuazy. Jak juz zacznę, to spoko, ale jakos zmobilizować mi sie ciezko. Z serialami tez jestem na bieżąco, właśnie oglądam 4 sezon black list. Agus a jeśli to nie tajemnica, to czemu miałaś CC? Ja cały czas bym chciala, choc, jak tak Was poczytałam, to coraz mniej ;)

@justyna spokojnie jest jeszcze czas na obrócenie sie. Ja mialam Młodego od 26 tyg główka w dol, a na usg w 32 leżał sobie poprzecznie, po 2 dniach mialam kontrole w szpitalu i juz byl glowkowo ;) także nie przejmuj sie. Mojej kumpeli sie obrocil teraz w 34, nie jest pocieszona, bo chciala cesarkę. A druga chciala porod domowy i Mala jej sie non stop przekteca posladkowo, a jest juz w koncowce 35 tyg. I tak raz jest tak, a raz rak, aktualnie posladkowo.
Ja patrzę na usg z 30 tyg, to Młody na 2100.
 
Ostatnia edycja:
Nina a pamiętasz kiedy Twoje dzieciątko się przekręcilo główką w dół? Miałaś już usg ok.30tyg.? Jak tak to jakie wymiary masz? Oczywiście jeśli mogę się o to zapytać !
Ja jestem w 0.4% kobiet ktore maja macice dwurożną i przez to w wiekszosci porody cc bo dzieci nie maja miejsca zeby w jednej polowce sie przekrecic.. W moim przypadku kawaler od poczatku umiejscowil sie glowka w dol juz na pierwszych plenatarnych w 12tc tak był. Jest mu tak wygodniej bo dol macicy jest wspolny dla obu rogow a dopero od polowy rozdziela sie na dwa rogi i w jednym z nich trzyma sobie nozki. Co do wagi to teraz nie wiem bo nie mialam usg, a umowiona jestem na 12 kwietnia dopiero. Ostatnio mialam w 26t5d i mial 1100g. Mineli ponad 3tygodnie wiec chyba podrosl;-)
@AgaBabajaga nas nie wolno denerwować bo od razu brzuch szaleje wiec mamy święte prawo ignorowac wszystkie beznadziejnie mądrości:-) @Kathleen006 glowa do gory. Mamy przykład @Nygusek ze dala rade bez szyjki i urodziła duża zdrowa core.
 
@agulaa1 to duzy twoj mlody byl w 30tc. Naprawde pozazdroscic bo w sumie to tak jakby 3 tygodnie do przodu;-) ja musze 2 tygodnie poczekac na usg a w tym czasie dobrze sie odżywiać zeby tez mlodego podtuczyc:p
 
@agulaa1 to duzy twoj mlody byl w 30tc. Naprawde pozazdroscic bo w sumie to tak jakby 3 tygodnie do przodu;-) ja musze 2 tygodnie poczekac na usg a w tym czasie dobrze sie odżywiać zeby tez mlodego podtuczyc:p

Duzy duży, od początku większy. Teraz na ostatnim usg mial wszystkie wymiary na 39 tc, a to byl początek 36. Ja się teraz juz z tego nie cieszę, bo boli jam diabli jak sie rusza, zważywszy na to, ze ja jestem drobna i szczupla nie napawa mnie tez optymizmem wizja porodu takiego klocka. Ale moja mama tez jest drobniutka, a ja wazylam 3800, jak sie urodziłam..
 
Agula to ty naprawdę może już bys urodziła skoro on taki podtuczony elegancko już :) Moja mama rodziła naturalnie,wiele lat temu, mojego brata, który miał prawie 5 kg, a ona drobna, 48 kg przed ciąża wiec lekko nie było. Ale dała rade, a teraz brat ma prawie 190 cm... ja 163 i uważam, że to nie fair bo mógłby ten nasz wzrost być sprawiedliwiej podzielony, dla mnie chociażby 5 cm wiecej;)
 
Agula to ty naprawdę może już bys urodziła skoro on taki podtuczony elegancko już :) Moja mama rodziła naturalnie,wiele lat temu, mojego brata, który miał prawie 5 kg, a ona drobna, 48 kg przed ciąża wiec lekko nie było. Ale dała rade, a teraz brat ma prawie 190 cm... ja 163 i uważam, że to nie fair bo mógłby ten nasz wzrost być sprawiedliwiej podzielony, dla mnie chociażby 5 cm wiecej;)

O matko- bohaterka z tej Twojej mamy ;) a brat kawal chłopa ;) ja akurat jestem tak średnia wzrostem, bo mam 170. A moja mama 158 i jest drobniutka. Zawsze mi sie podobały takie nieduze kobietki ;)
 
Kathleen do 30 tc masz blisko, a póki co jesteś w szpitalu wiec lekarze mogą w razie czego szybko zareagować. Ja mam dopiero 26 tygodni i chciałabym mieć tyle co ty masz:) ale wiem, ze z każdym tygodniem chcemy dotrwać do kolejnego:) jak byłam w 23 to marzyłam o 25, teraz jestem w 26 i 28 wydaje mi sie w miarę bezpieczny i tak ciagle...w pierwszej ciazy tez tak odliczałam te tygodnie i udało mi się dotrwać do 38 tc, a pewnie byłoby dluzej tylko wkurzałam już lekarzy na patologii wiec mi podali oksytocynę;) Mam nadzieje, ze kiedyś będziemy te nasze ciąże wspominać jako nienajgorsze doświadczenie... javtak wlasnie mysle o pierwszej ciazy, a naprawdę tez miałam wtedy mocno przesrane.

Tak jest walczymy o każdy kolejny tydzień ja to marze max o 36tc dalej nie śmiem i chyba tez nie chce :) Na szczęście już coraz mniej z każdym dniem. Ty to wogole masz mocno przesrane i w jednej i w drugiej ... ale czas na szczęście leczy :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Oooo ja czkawki tez nie lubię,moj Młody ma codziennie, bardziej nie lubie grzebanka w dole, uciskania nerwu kulszowego i kopania w pęcherz ;)

@kathleen a ja sobie tak myślę ze skoro nie położyli Cie plackiem pod kroplowkami bez możliwości wstawania, to nie jest zle. Czy Ty leżysz na patologii czy na ginekologii? Bo w sumie wskazana byłaby patologia nie? Ja wiem co czujesz i na prawde Ci wspolczuje. Ja w 28 tyg jak trafiłam do tego szpitala, jak mi podawali te sterydy i straszyli przedwczesnym porodem, to byłam sparalizowana strachem serio. Normalnie jak w jakimś amoku.
U Ciebie nie zdecydowali się na sterydy ani na kroplówki, wiec pewnie maja jeszcze jakis margines.

@AgaBabajaga znam znam tych autorow ;) i lubie. Tez mi sie ciezko czyta w cuazy. Jak juz zacznę, to spoko, ale jakos zmobilizować mi sie ciezko. Z serialami tez jestem na bieżąco, właśnie oglądam 4 sezon black list. Agus a jeśli to nie tajemnica, to czemu miałaś CC? Ja cały czas bym chciala, choc, jak tak Was poczytałam, to coraz mniej ;)

@justyna spokojnie jest jeszcze czas na obrócenie sie. Ja mialam Młodego od 26 tyg główka w dol, a na usg w 32 leżał sobie poprzecznie, po 2 dniach mialam kontrole w szpitalu i juz byl glowkowo ;) także nie przejmuj sie. Mojej kumpeli sie obrocil teraz w 34, nie jest pocieszona, bo chciala cesarkę. A druga chciala porod domowy i Mala jej sie non stop przekteca posladkowo, a jest juz w koncowce 35 tyg. I tak raz jest tak, a raz rak, aktualnie posladkowo.
Ja patrzę na usg z 30 tyg, to Młody na 2100.

Leżę na ginekologii z tymi infekcjami; a reszta... odnosze wrażenie ze chyba nikogo specjalnie nie interesuje.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry