reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny strasznie dziękuję za odpowiedzi. Tylko mnie dobija że nie wiem na, czym stoję Tylu lekarzy w szpitalu pytałam i swojego żeby chociaż mi coś wytlumaczyli, bo tak naprawdę nie wiem co się ze mną dzieje i dlatego tylko się martwię. Skąd mam wiedzieć które to skurcze ? Te podskoki i.pulsowania to skurcze? Czy ten scisniety brzuch to skurcze? Za tydz mam wizytę i wariuje Nie wiem czy znów nie jechać do szpitala a dopiero wyszłam Tak się już nakrecilam :/ drecze siebie a przez to.pewnie i dziecko A mąż to już wygląda jak zombi bo wszystko sam robi już od tylu miesięcy ( bo ciągle coś źle ) i się martwi :(
 
reklama
Dziewczyny, jak wy w tym szpitalu wytrzymałoście? Nuda i czas stoi w miejscu. Jedzenie wstrętne, chociaż nam dietę bezglutenowa:)
Położna bardzo miła...ale i tak chce do domu. Marcysia jak ty im powiedziałaś, ze chcesz wyjść? Oni sie bardzo nie zgadzali czy mieli to Gdzies? Do jutra wytrwam, a potem jsk nie będzie skurczy to chce do domu...
 
Mania skurcze to są jak Ci się brzuch napina takie uczucie ciągnięcia robi się taka gula duża i brzuch jest twardy wtedy i po chwili puszcza. Ja teraz jak liczyłam miałam ok 10 dziennie ale bezbolesnych i wyszłam ze szpitala. Te podskoki to raczej dzidzia, może jakiś gazy. Ja taki ciężki brzuch miewam też jak muszę iść do łazienki poprostu. Gdyby było coś nie tak to na pewno by Cię zostawili jeszcze na obserwacji, spokojne nie stresuj się tak bo to też źle wplywa
 
Dziewczyny, jak wy w tym szpitalu wytrzymałoście? Nuda i czas stoi w miejscu. Jedzenie wstrętne, chociaż nam dietę bezglutenowa:)
Położna bardzo miła...ale i tak chce do domu. Marcysia jak ty im powiedziałaś, ze chcesz wyjść? Oni sie bardzo nie zgadzali czy mieli to Gdzies? Do jutra wytrwam, a potem jsk nie będzie skurczy to chce do domu...

Aga a ja leżę już dwa miesiące :) dosłownie leżę bo wstaje tylko do łazienki która mam na dosłowne 5 kroków.
Internet, telefony, artykuły w necie, you tube, książka, Gazeta, na Facebooku do paru grup się zapisałam No i niestety angażuje się w nieszczęsna prace; pisze treści pod nowa stronę www - tak... planuje założyć swoją firmę jak urodzę ;)

Wiem ze masz dziecko w domu ake ja bym az tak wyrywna nie była ... a skurcze raz są raz ich nie ma, w każdej chwili zastrzyk możesz dostać itp








Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
O rany jaki rozkoszny!!!
@agulaa1 jak tylko się rozpakujemy robimy zlot wózków w wakacje!!

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Ja bym się bardzo chętnie z Wami spotkała ale chyba mało to będzie możliwe... może jak się wszystkie juz rozpakujemny to założymy grupę na fb. Ja mogę się tym zająć. Tam trochę łatwiej jak chodzi o kontakt o zdjęcia i komentarze do pytań.
Co Wy na to?
 
Dzięki za rady! To.ja praktycznie teraz już cały czas mam twardy brzuch :( kamień aż chodzić nie mogę :/ rano.np dzisiaj było troszkę lepiej ale teraz znów tak.spielo ze az oddychac ciężko :(
 
Czesc Mania! Juz tu dziewczyny sugerowaly czkawke Malenstwa, to mozesz ja wziac pod uwage :-) moja mama ciagle opowiada, jak byla pierwszy raz w ciazy,ze jak zaczela czuc ruchy to byla tak spanikowana,ze nie wiedziala, co sie dzieje. Dopiero jej siostra uswiadomila,ze to ruchy wlasnie.
Ale wiesz w coazy mamy mocno powiekszone macice, wiecej krwi, lozysko, moze tak u Ciebie sa te naczynia,ze czujesz to pulsowanie - tym bardziej, jesli jestes szczupla.
Przy infekcjach to faktycznie lepiej brac te nospe pod jezyk, nie dopochwowa, bo latwo te bakterie samej tam przeniesc. Wiadomo,ze myjemy rece, odkazamy, czy uzywamy aplikatorow,ale to nigdy nie jest zabezpieczenie na 100%,ze czegos nie przeniesiesz.
Ja jestem od 22 tc na pimafucinie, z mala przerwa, gdy mi zakladali szew. Niby zadnej infekcji nie mialam, ale moj lekarz mowi,ze 2x w tygodniu to lepiej prpfilaktycznie, niz pozniek cos leczyc. Wiec do zdjecia szwu tez biore antybiotyk. I ja sie czuje pewniej z tym. W poprzedniej, z pessarem kilku lekarzy mi tak mowilo - krazek sprawia lekki stan zapalny w szyjce macicy, przez co ona delikatnie puchnie, zwieksza sie ilosc wydzieliny itd.
A skoro Ci ani szwu ani krazka nie dali, to widocznie z szyjka nie jest az tak zle.
Ja tez mam ciagle twardniejacy brzuch. Od kilku dni mam wielka radosc, bo nie mam juz prawie wcale bolesnych skurczy i nie mam pojecia od czego, bo magnez i luteine bralam juz wczesniej - moze dopiero zaczelo lepiej dzialac.
Ja mam niestety takie doswiadczenie,ze w im nizszej ciazy sie przyjdzie to tym gorzej podchodza. Teraz bylam przyjeta w niepelnym 23tc i co chwile slyszalam,ze poronienie, nie ze porod przedwczesny, tylko poronienie. Lekarz jak mi szew proponowal, powiedzial,ze sprobujemy, ale ze skurczami to moze z 2-3 tygodnie go ponosze i poronie w max.26tc. A tu sie jakos uspokoilo.
Glowa do gory! :-)

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja bym się bardzo chętnie z Wami spotkała ale chyba mało to będzie możliwe... może jak się wszystkie juz rozpakujemny to założymy grupę na fb. Ja mogę się tym zająć. Tam trochę łatwiej jak chodzi o kontakt o zdjęcia i komentarze do pytań.
Co Wy na to?


Pewnie :) jestem za :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Czesc Mania! Juz tu dziewczyny sugerowaly czkawke Malenstwa, to mozesz ja wziac pod uwage :-) moja mama ciagle opowiada, jak byla pierwszy raz w ciazy,ze jak zaczela czuc ruchy to byla tak spanikowana,ze nie wiedziala, co sie dzieje. Dopiero jej siostra uswiadomila,ze to ruchy wlasnie.
Ale wiesz w coazy mamy mocno powiekszone macice, wiecej krwi, lozysko, moze tak u Ciebie sa te naczynia,ze czujesz to pulsowanie - tym bardziej, jesli jestes szczupla.
Przy infekcjach to faktycznie lepiej brac te nospe pod jezyk, nie dopochwowa, bo latwo te bakterie samej tam przeniesc. Wiadomo,ze myjemy rece, odkazamy, czy uzywamy aplikatorow,ale to nigdy nie jest zabezpieczenie na 100%,ze czegos nie przeniesiesz.
Ja jestem od 22 tc na pimafucinie, z mala przerwa, gdy mi zakladali szew. Niby zadnej infekcji nie mialam, ale moj lekarz mowi,ze 2x w tygodniu to lepiej prpfilaktycznie, niz pozniek cos leczyc. Wiec do zdjecia szwu tez biore antybiotyk. I ja sie czuje pewniej z tym. W poprzedniej, z pessarem kilku lekarzy mi tak mowilo - krazek sprawia lekki stan zapalny w szyjce macicy, przez co ona delikatnie puchnie, zwieksza sie ilosc wydzieliny itd.
A skoro Ci ani szwu ani krazka nie dali, to widocznie z szyjka nie jest az tak zle.
Ja tez mam ciagle twardniejacy brzuch. Od kilku dni mam wielka radosc, bo nie mam juz prawie wcale bolesnych skurczy i nie mam pojecia od czego, bo magnez i luteine bralam juz wczesniej - moze dopiero zaczelo lepiej dzialac.
Ja mam niestety takie doswiadczenie,ze w im nizszej ciazy sie przyjdzie to tym gorzej podchodza. Teraz bylam przyjeta w niepelnym 23tc i co chwile slyszalam,ze poronienie, nie ze porod przedwczesny, tylko poronienie. Lekarz jak mi szew proponowal, powiedzial,ze sprobujemy, ale ze skurczami to moze z 2-3 tygodnie go ponosze i poronie w max.26tc. A tu sie jakos uspokoilo.
Glowa do gory! :-)

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom


Wynika to z kwalfikacji do 24 tc to ginekologia i poronienie; od 25tc to już położnictwo i przedwczesny poród - chodzi o zdolność płodu/dziecka do rozwoju dalszych funkcji życiowych poza organizmem matki.

Niestety rozumiem Was jak byłam w 19tc czy 25tc i słyszałam ze to młoda ciąża to az mną trzęsło bo dla ciazy której od początku nie dawano zbyt wiele szans i cały czas wisiała na włosku, groziło zakończenie to było ogromne osiągniecie- a tu młoda ciąża i nie specjalnie chcą sie Tobą przejmować ... ale dzięki cierpliwości, pokorze, wierze i modlitwie da się!! Trzeba tylko uwierzyć i nie dopuszczać ani jednej złej myśli do głowy, pozytywne nastawienie to podstawa!!!




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry